Skip to main content

jarná premena

Čo je Jarná premena?

jarná premena je internetová súťaž v zmene postavy, premene tela

JARNÁ PREMENA je najstaršou internetovou súťažou na Slovensku a v Česku, tento rok už 17. krát môže opäť meniť životy ľudí k lepšiemu.

Trápi Ťa obezita a nevieš sa jej zbaviť? Chceš trvalo schudnúť? Chceš spevniť svalstvo, nabrať svalovú hmotu, vyformovať svoju postavu? Potom je tu JARNÁ PREMENA práve pre Teba!

Všetko sa dá zorganizovať cez internet a môžeš začať aj v spolupráci s Tvojim trénerom alebo trénerkou. A pokiaľ trénerov nemáš, môžeš sa pripravovať aj samostatne alebo nás oslov a my Ti odporúčime dobrých trénerov alebo trénerky v blízkosti Tvojho bydliska.

Víťazom je každý súťažiaci, ktorý dôjde až do cieľa!

tradícia jarnej premeny

V roku 2024 prebieha už 17. ročník  JARNEJ PREMENY. Súťaž vznikla vlastne z núdze ako alternatíva k súťaži DO FORMY S MUSCLE&FITNESS, keď v roku 2008 súťaž s časopisom MUSCLE&FITNESS nebola už druhý krát organizovaná. Prvý krát bol výpadok súťaže v roku 2006.

Zverenci viacerých trénerov sa do súťaže DO FORMY už pripravovali, boli motivovaní, cvičili a zrazu nemali kde súťažiť. Najstaršiu tradíciu mala práve súťaž DO FORMY, ktorá bola organizovaná už od roku 1999. Neskôr skončilo vydávanie tlačenej verzie československej edície časopisu MUSSLE&FITNESS a súťaž DO FORMY bola ukončená. Súťaž DO FORMY S MUSCLE&FITNESS mala celkovo 19 ročníkov.

Kto založil súťaž Jarná premena

 Súťaž Jarná premena založil v roku 2008 Július Karabinoš, ktorý ešte v rokoch 2000 a 2001 vyhral súťaž DO FORMY S MUSCLE & FITNESS a kvôli ktorému upravili pravidlá tak, aby sa do súťaže DO FORMY už nemohol prihlásiť súťažiaci, ktorý ju už v minulosti v akejkoľvek kategórii vyhral.

V súťaži JARNÁ PREMENA môžu štartovať aj víťazi z minulých ročníkov, pokiaľ v posledných piatich rokoch neštartovali ako aktívni pretekári alebo pretekárky v kulturistike (vrátane klasickej a naturálnej), fitness a bodyfitness. Ak sa chystajú štartovať v roku 2024, musia súťaž JARNÁ PREMENA ukončiť skôr, ako vystúpia prvý krát na pódium.

 POZÝVAME ŤA DO 17. ROČNÍKA
JARNEJ PREMENY 

motivačná korešpondenčná súťaž v transformácii a vyformovaní postavy

Čaká Ťa viac než len súťaž

Je to púť, na ktorej každý krok odhaľuje nový horizont.
Je to svedectvo o sile, ktorá sa skrýva v Tvojom vnútri, je to svedectvo o Tvojej schopnosti vykročiť a vydržať.

Dobrý tréner alebo trénerka sa môže stať súčasťou Tvojej úspešnej cesty, ak potrebuješ schudnúť, zlepšiť zdravie alebo jednoducho potrebuješ len byť vedená alebo vedený, aby bol Tvojim konečným cieľom dlhodobý zdravý životný štýl a pohoda.

 

👍🏻 inšpiruj sa a pozri si video z Jarnej premeny 2023 🏆

V roku 2024 organizujeme 17. ročník JARNEJ PREMENY.

Počas ostatných mesiacov v roku sa môžeš zapojiť do súťaže PREMENA ROKA, ktorú však musíš ukončiť najneskôr do 12 mesiacov.
Viac informácií o PREMENE ROKA nájdeš tu.

Základom zdravého a dlhodobého schudnutia je správna životospráva, úprava stravovacích návykov, posilňovacie a aeróbne cvičenie.

Nevieš, čo to znamená?
Zapoj sa do súťaže a naučíš sa to...

Všetko sa dá zorganizovať cez internet a môžeš začať aj v spolupráci s Tvojim trénerom alebo trénerkou. A pokiaľ trénerov nemáš, môžeš sa pripravovať aj samostatne alebo nás oslov a my Ti odporúčime dobrých trénerov alebo trénerky v blízkosti Tvojho bydliska.

Dobrý tréner alebo trénerka sa môže stať súčasťou Tvojej úspešnej cesty, ak potrebuješ schudnúť, zlepšiť zdravie alebo jednoducho potrebuješ len byť vedená alebo vedený, aby bol Tvojim konečným cieľom dlhodobý zdravý životný štýl a pohoda.

Prečo sa prihlásiť do Jarnej premeny 2024?

 • ✅ súťaž JARNÁ PREMENA Ti môže pomôcť v správnej motivácii pri transformovaní postavy (premene tela),
 • ✅ stanovenie cieľa a presný termín ukončenia súťaže zvýši tvoju sebadisciplínu,
 • ✅ nejdeš do súťaže sama alebo sám, ale spolu s ďalšími ľuďmi, ktorí majú rovnaké ciele ako ty,
 • ✅ súťažiť môžeš z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku alebo vo svete,
 • ✅ tréneri a trénerky spolupracujúci s JARNOU PREMENOU sú pripravení
  osobne Ťa naučiť základy správneho cvičenia, stravovania a pomôžu Ti dôjsť až do cieľa...

Uvažuješ zúčastniť sa súťaže a schudnúť?

Nezabudni sa odfotiť pred súťažou

Na začiatku súťaže sa odfotografuj s ľubovoľným časopisom - mesačníkom alebo dvojmesačníkom (januárové, februárové alebo marcové vydanie 2024), ktorý sa zaoberá problematikou chudnutia, fitness, kulturistiky, wellness, zdravia, dietetiky alebo zdravého životného štýlu. Pre inšpiráciu uvádzame niekoľko najobľúbenejších časopisov, s ktorými sa fotia účastníci JARNEJ PREMENY alebo PREMENY ROKA.

 • ZDRAVIE

  mesačník 02 / 2024
 • SVĚT KULTURISTIKY

  dvojmesačník 01 / 2024
 • FIT ŠTÝL

  mesačník 02 / 2024
 • EVITA

  mesačník 02 / 2024
 • ZDRAVÍ

  mesačník 02 / 2024
 • BLESK ZDRAVÍ

  mesačník 02 / 2024
 • SVĚT ŽENY

  mesačník 02 / 2024
 • ŽENA A ŽIVOT

  mesačník 02 / 2024
 • EMMA

  mesačník 02 / 2024
 • APETIT

  mesačník 02 / 2024
 • marianne

  mesačník 02 / 2024
 • MADAM eva

  mesačník 02 / 2024
 • RELAX

  mesačník 02 / 2024
 • Running

  mesačník 02 / 2024
 • SENIOR MAGAZÍN

  mesačník 02 / 2024
 • DIA STYL

  mesačník 02 / 2024

  Správny postoj pri fotografovaní

  Správny postoj pri fotografovaní si môžeš pozrieť na týchto príkladoch fotografií pred a po ukončení súťaže. Pozor, nesprávny postoj, nesprávne odfotená postava (fotografia z podhľadu alebo z nadhľadu, nie je vidieť celá postava a podobne) môže u porotcov spôsobiť zníženie hodnotenia v súťaži.

  Máš ďalšie otázky?

  V prípade akýchkoľvek otázok nás môžeš kontaktovať:

  Súťaž JARNÁ PREMENA bude prebiehať v čase od 1.3.2024 do 1.6.2024, ale začať môžeš už od 1. januára! 1.3.2024 je uzávierka prihlášok!!!

  Vyhodnotenie 17. ročníka Jarnej premeny
  bude v nedeľu 16. 6. 2024 o 13. hodine
  v penzióne ARTIN v Nitre.

  (v prípade záujmu je v ARTINE možnosť ubytovania, zapožičania ferratových setov na VIA FERRATA ZOBOR a iné: https://www.penzionartin.sk/.

  v JARNEJ PREMENE oceňujeme tiež
  najaktívnejších trénerov

  Prihláste svojich zverencov do Jarnej premeny a pridajte sa k úspešným trénerom

  za spoluprácu a podporu
  ďakujeme partnerom Jarnej premeny 2024

  Ak sa tiež chcete stať partnerom Jarnej premeny, kontaktujte nás.

  Súťaž Jarná premena 2024 práve prebieha!
  Všetkým prihláseným držíme palce,
  aby vydržali až do konca súťaže

  Prihláška do súťaže
  Jarná premena 2024


  tvoje svoje osobné údaje:

  Pohlavie:

  úvodná a záverečná fotografia sú dôležité

  Dôležité je, aby si si pri podaní prihlášky urobil aktuálnu úvodnú fotografiu s časopisom v ruke. Na Slovensku a v Čechách odporúčame mesačníky Zdravie, Fit štýl, Dieta a dvojmesačník Svět kulturistiky. Úvodnú fotografiu nám zatiaľ neposielaj, odlož si ju a pokiaľ súťaž dokončíš, pošleš nám ju naraz spolu so záverečnou fotografiou. Pred termínom odoslania záverečnej fotografie ti pošleme e-mailom pripomienku a zverejníme prípomienku aj na našich sociálnych sieťach.

  Telesné miery pred prihlásením sa do súťaže:  Dôležité:
  Prihláška bude platná až po poukázaní štartovného 15 € na účet číslo SK97 0200 0000 0029 6098 2856 vo Všeobecnej úverovej banke (do poznámky uveďte meno) alebo osobnej úhrade u trénera.

  Súťažiaci z Českej republiky môžu uhradiť poplatok 370 CZK na číslo účtu Komerční Banka, IBAN: CZ04 0100 0001 1558 3767 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPP. Štartovné prosíme uhradiť súčasne s podaním prihlášky. Pri platbe uveďte svoje priezvisko.

  Poznámka: V prípade tvojho dokončenia súťaže a úspešného umiestnenia súhlasíš so zverejnením osobných údajov podľa zákona č. 428/2002 Z. z., a to zverejnením mena, veku, základných mier a úvodnej a záverečnej fotografie na www.karabinos.sk alebo na www.premena.karabinos.sk, prípadne v tlačových médiách súvisiacich so športom, zdravím alebo správnou životosprávou. Pokiaľ súťaž dokončíš a zároveň sa umiestniš na víťaznom mieste a nesúhlasíš so zverejnením vyššie uvedených údajov alebo máš k tejto téme otázky, informuj nás prosím e-mailom, radi ti odpovieme.