Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 129
Návštev dnes: 77
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Dcéra veľmi pribrala

Báječná žena 13/2016Mám 14-ročnú dcéru, meria 168 centimetrov. Za posledný rok podrástla, ale aj výrazne pribrala. Dovtedy problémy s nadváhou nemala. Teraz váži 72 kíl. Do fitnescentra ju nedostanem, hanbí sa, ani plávať nechce ísť. Navyše, je v puberte, ťažko sa s ňou komunikuje, hneď sa urazí. Ja sa snažím stravovať zdravo, chodím behať, pre ňu to vraj nie je. Ako ju mám motivovať, aby so sebou začala niečo robiť?

Marta

Rýchlejší rast a prudké hormonálne zmeny vo veku vašej dcéry nie sú ničím výnimočným. Je tiež prirodzené, že dievčatám v jej veku chutí viac jesť. Normálna je vlastne aj určitá tvrdohlavosť, presadzovanie si vlastného názoru, či pocity hanby z toho, ako človek vyzerá. To všetko prejde, len musíte byť trpezlivá a dcérku usmerňovať tak opatrne, aby to vyzeralo, že na všetko prišla sama a nikto jej nerozkazuje. Zo stravy by mala vylúčiť sladkosti, jedlá z bielej múky a rôzne maškrty. Najlepším riešením je, keď nebudú k dispozícii. Namiesto nich majte poruke skôr jogurty a ovocie. V tomto, ako píšete, ste jej vzorom.

Druhou, v jej veku snáď dôležitejšou vecou, je pravidelný pohyb. Zakaždým, keď idete športovať, vždy ju pozvite. Verím, že raz sa pridá. Ideálne by bolo, keby si našla kamarátku s takýmto záujmom. Odporúčam tiež fitnescentrum, ale mala by tam ísť až po vypracovaní tréningového a stravovacieho plánu odborníkom. Nemala by cvičiť živelne, ale cielene. Cviky by jej mala ukázať skúsená trénerka. Zdôrazňujem, že všetko musí vyzerať tak, že na to prišla sama. Postupne, ako bude dospievať, na to aj príde. Hlavným dôvodom, prečo mladí ľudia začnú na sebe pracovať, spravidla nie je zdravie, ale snaha páčiť sa iným.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 29.3.2016
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang