Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 183
Návštev dnes: 49
Z knihy odkazov
Alena
Dobrý deň, p. Karabinoš, 
kontakt na Vás
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Spaľovač tuku

Báječná žena 33/2015Mám 31 rokov, 170 centimetrov a 72 kilogramov. Má pre mňa zmysel užívať spaľovač tuku aj v prípade, že necvičím vo fitnescentre a chodím iba dvakrát do týždňa na jumping alebo na zumbu? Kamarátka vraví, že by mi to pomohlo schudnúť.

Lucia

Spaľovače tuku, odborne lipotropiká, sa neviažu na cvičenie vo fitnescentre, ale na fyzický pohyb ako taký. Na trhu je množstvo spaľovačov, ktoré majú oveľa pompéznejšiu reklamu než účinok. Podľa reklamy majú lipotropické, metabolické aj termogenické účinky. Stačí si len vybrať! Spomeniem aspoň tie známejšie, ako sú chróm, jód, chitosan, lecitín, HCA kyselina hydroxycitrónová, CLA konjugovaná kyselina linolová, synefrín, kofeín, taurín, vláknina, čili papričky, zelený čaj.
Napríklad výťažok zo zeleného čaju mierne zvýši teplotu organizmu, čím zvýši bunkový metabolizmus. Azda najznámejším spaľovacom je L-karnitín, ktorý pomáha zvýšiť spotrebu kyslíka pri cvičení, a tak prostredníctvom vyššieho výdaja energie pomáha odbúravať aj tuk. Z praxe viem, že L- karnitín začína byť účinný až pri dávke l 000 miligramov, pričom väčšina výrobkov na trhu ho obsahuje menej.
Väčšina spaľovačov nefunguje tak zázračne, ako ich prezentujú v reklame. Nadváha a obezita sú v 95 percentách prípadov bilančným problémom príjmu a výdaja energie. Preto zmenu stravovacích návykov a zvýšenie pohybu žiadna pilulka nenahradí. 

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 10.8.2015
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang