Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 129
Návštev dnes: 77
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Nevládzem cvičiť

Báječná žena 32/2015Mam 25 rokov. Vlani na jeseň som začala cvičiť vo fitnescentre. Chodím tam trikrát do týždňa, okrem toho mám päťkrát do týždňa kardio na stacionarnom bicykli. Mám vypracovaný tréningový plán, cvičenie ma baví. V týchto horúčavách však nevládzem! Pre povinnosti môžem chodiť cvičiť len v čase od 13. do 16. hodiny. Beriem si so sebou aj viac vody, ale po tréningu som oveľa vyčerpanejšia než predtým. Čo s tým?

Zuzana

Tréning vždy musíte prispôsobiť okolnostiam. Leto nie je ideálnym obdobím na ťažký posilňovací tréning, ani na príliš dlho trvajúce kardio. Zvlášť také horúce leto, aké máme tento rok.  Snažte sa vyhnúť ťažkým a náročným cvikom, akými sú drepy, mŕtve ťahy a rôzne druhy tlakov. Cvičte s ľahšou záťažou, uprednostňujte jednoručné činky a kladky.

V tomto období je vhodnejší kruhový tréning. Ak to nie je technicky možné, cvičte v minicykloch, čím skrátite prestávky medzi sériami na minimum. Jednotlivé opakovania však nevykonávajte rýchlo, ale pomaly so zapojením mysle. Účinný posilňovací tréning sa dá odcvičiť aj za 30 - 40 minút.  V horúčavách je ideálne presunúť čas tréningu na ráno alebo večer.

Kardio nemusíte robiť po posilňovacom tréningu, ale oddelene od neho. Najlepšie vonku, v prírode, ráno alebo večer. Dĺžku trvania kardio tréningu si tiež prispôsobte podmienkam. Zmyslom tréningu nie je predsa skolabovať. Pite dostatočné množstvo tekutín. Najvhodnejšia je čistá voda, voda s citrónom, čaje a minerálne vody, ktoré treba striedať. Príjem minerálnych látok pri zvýšenom potení je nevyhnutný. 

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 3.8.2015
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang