Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 129
Návštev dnes: 77
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

"Blízke stretnutie nášho druhu"

Počet zobrazení článku: 42442

Zdroj: www.muscle-fitness.sk

ImageNeviem, či ste už niekedy zažili ten zvlášt­ny pocit: stretnete sa s niekým, koho ste nikdy predtým nevideli, vlastne done­dávna ste ani nevedeli, že existuje a napriek to­mu sa po chvíli rozprávate, ako keby ste boli starí známi? Skrátka, stretli sa ľudia s rovnakou krvnou skupinou. Presne také bolo i naše stret­nutie s víťazmi jednotlivých kategórií súťaže DO FORMY v druhú júlovú sobotu roku 2004.

ImageDávid Prevendár, Nela Sakinová, Dávid Bártek, Jana Masaríková, Marián Bartoš, Jana Veselá, Eva Karabinošová, Milan Virág. Študent, vojačka, samostatne zárobkovo činný, nechtová dizajnérka, vojak z povolania, samostatne zárobkovo činná, komerčná banková úradníč­ka, živnostník. Vekové rozpätie 24-51 rokov. Miesto stretnutia: InPulz Fitness, Národné teni­sové centrum (NTC) v Bratislave.

Jana Masaříková na spoločnom fote s Klaudiou Kinskou
Jana Masaříková na spoločnom fote s Klaudiou Kinskou
Na prvých účastníkov nášho stretnutia som narazila priamo v bráne NTC. Do bronzova pálený dvojnásobný víťaz našej súťaže DO FORMY Július Karabinoš gavaliersky pridŕžal dvere svojej šarmant­nej manželke Eve. Aká náhoda! Keď sme si deň predtým v redakcii rozdeľovali, kto komu bude na tomto stretnutí pat­rónom, šéfredaktor mi „pridelil" práve Evu Karabinošovú. Zdá sa, že sa to začí­na dobre! Vo fitcentre sa medzitým pozoznamoval každý s kaž­dým. Z ruky do ruky putovali kópie článku o nich samých, ktorý bol v tom čase v tlači (č. 8). Takže to bolo zo­známenie „se vším všudy", pretože v priebehu pol hodiny vedeli o sebe nielen, ako sa volajú, ale aj ako vyzerajú v plavkách. Uznajte, že tak­to za normálnych okolností - ak to, pravda, nie je niekde na kúpalisku - zoznamovanie nepre­bieha...

Príjemným prekvapením pre našich víťazov bolo stretnutie s profíkmi: Klaudiou Kinskou a Jarom Horváthom. V našom redakčnom bo­jovom pláne sme mali napísané: autogramiáda a spoločné cvičenie s Klaudiou a Jarom. Au­togramiáda sa trochu natiahla, pretože každý z našich hostí chcel nielen autogram na poster MUSCLE&FITNESS, ale aj spoločné foto. Na druhej strane, kedy zas budú mať len pre seba športovcov takých zvučných mien, ako sú Kinská a Horváth?

Zbaliť plagáty, prezliecť sa do športového a šup do fitka. Ide sa cvičiť!

Ups!

„Mne niekto povedal, že si mám doniesť ve­ci na cvičenie?" hovorí úprimne prekvapená Klaudia Kinská.

„A nepovedal?" čuduje sa pre zmenu Marta Horáčková, ktorá mala stretnutie, spolu s Xé­niou a Jankou z propagácie, pod patronátom.

Nuž nakoniec vysvitlo, že sme túto informá­ciu smerom ku Klaudii neposunuli. A Klaudia to zobrala športovo. Nešetrila svoje „šik" oblečenie a keď bolo treba, vyzula topánky a pred­viedla cvik.

Ženy sa najviac zaujímali o cviky na problé­mové partie - brucho, zadok a nohy - a Klau­dia veru nezaháľala. Poradila nielen čo a ako cvičiť, ale aj čo a koľko jesť, pretože, ako prízvukovala: „Bez diéty môžeš cvičiť do zošale­nia, ale brucho nespravíš." 

ImageChvíľami som odbehla ku skupinke mužov. Uprostred ich zovretia stál Jaro Horváth a zasväcoval pánov do tajov „politiky" v profesio­nálnej kulturistike.

Ako duch sa tíško pohyboval medzi nami fotograf Zdeněk Dryák a podchvíľou si spo­medzi našich hostí vytiahol niektorého, aby s ním urobil zopár záberov. V priebehu roka uvidíte jeho dielo pri profiloch jednotlivých víťazov. Verte, bude sa na čo pozerať! 

Správni fitnesáci by mali jesť päťkrát denne. Raňajky našich hostí sme nekontrolovali, ale počas autogramiády sme sa im postarali o ob­čerstvenie v podobe fitness tyčiniek, banánov a minerálky. A teraz bol čas obedovať. Reštau­rácia NTC nás prekvapila. Aby nedošlo k nedorozumeniu - pozitívne prekvapila! Okrem prí­jemného prostredia a perfektnej obsluhy v Roxy Bar & Restaurant si našu pozornosť vyslúžil jedálny lístok. Pri názvoch fitness jedál sme sa totiž dozvedeli, koľko bielkovín, tuku a kalórií obsahujú. Zaujímavý nápad! Neviem, či si nie­kto z nás pamätá, ako sa volalo jeho jedlo, ale dlho sme si pamätali, koľko kalórií skončilo v našich žalúdkoch.

ImagePríjemne najedení, ale nezaťaže­ní jedlom sme sa pobrali do aerobikovej sály. Nie, neľakajte sa, nešli sme hneď po obede skákať! Na rad prišla tá časť programu, ktorú Marta Horáčková nazvala jednodu­cho anketa. Posadali sme si doko­la, a potom sa naši víťazi s diktafó­nom v rukách postupne spovedali. Otázok i odpovedí zaznelo mnoho a v niektorom z budúcich čísiel MUSCLE&FITNESS im budeme venovať samostatný priestor, ale niektoré z nich mi zvlášť utkveli v pamäti. Na otázku, aké poučenie vyplynulo pre našich hostí z účasti v súťaži odzneli sympatické vety ako: „Bola to drina a jej výsledky nehodlám zahodiť za hlavu...",

„Naučila som sa sebadisciplíne a cieľavedo­mosti,"... „Nie je to vec len týchto troch me­siacov, ale úplnej zmeny životného štýlu."

Image„To najlepšie na záver," zvykne sa vravieť. No a záver sa blížil. Večer bolo na programe posedenie na boteli Grácia, kotviacom na Dunaji iba niekoľko krokov od bratislavského korza. Všetci naši víťazi prevzali nielen trofeje z rúk šéfredaktora Ľudovíta Majora a Klaudie Kinskej, ale aj poukážky na nákup tovaru v sieti predajní FIT PLUS, ktoré im odovzdal obchodný riaditeľ sponzorskej firmy FIT PLUS Boris Horáček. Julo Karabinoš nás zasa prekvapil vlastnou tvorbou. Nie nadarmo prirovnával starodáv­nych bojovníkov a hrdinov k súčasníkom. V jeho vete „z ľudskej túžby po dokonalosti neubudlo nič" sa určite svojím spôsobom našlo aj osem našich víťazov...

ImageKeď si v slovníku cudzích slov nalistujete slovo grácia, dozviete sa, že to znamená lad­nosť, ba dokonca vnadnosť. V starogréckej a starorímskej mytológii mala rovnaké meno bohyňa stelesňujúca pôvab. Bolo preto priam symbolické, že záver nášho stretnutia sa odo­hral v boteli nesúcom takéto meno. Po ľavom boku Grácie čľapkal Dunaj, po pravom boku sa rozsvecovali historické budovy starého mesta a okolo nás priatelia, s ktorými sme sa síce zoznámili iba dnes ráno, ale teraz máme pocit, že sú to naši starí známi. Dávid, Nela, Dávid, Jana, Marián, Jana, Eva, Milan.

Krajší záver tohto dňa sme si ani nevedeli predstaviť...

Zlata Klaučová


Image 
Účastníci stretnutia na nádvorí Národného tenisového centra, pred InPulz Fitness v Bratislave. Vpredu na lavičke sedia víťazky kategórií žien DO FORMY S MUSCLE&FITNESS 2004 (zľava) Eva Karabinošová, Jana Veselá, Nela Sakinová a Jana Masaříková. Za nimi v strede stoja čestní hostia Jaroslav Horváth a Klaudia Kinská, vľavo od nich mužskí šampióni Dávid Prevendár a Milan Virág, vpravo Dávid Bártek a Marián Bartoi. V rade nad nimi redakčné ženské kvarteto (zľava) Zlata Klaučová, Ľubica Šulejová, Janette Jarábiková a Marta Horáčková. Ďalší rad tvoria (zľava) reportérka Jana Majorová, dvojnásobný víťaz predchádzajúcich ročníkov súťaže Július Karabinoš, manažérka inzercie Jana Osterová a náš nový redaktor Boris Bárdoš. V hornom rade stoja Marika Majorová, Ľudovít Major, šéfka inzercie Xénia Křížová, ďalší úspešný veterán z predchádzajúcich ročníkov súťa­že (a Bártekov kauč) Erich Jurčák a manažér odbytu časopisu Martin Luža.
 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Boris
Zajtra má meniny
Terézia
Kto je na stránke
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang