Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 133
Návštev dnes: 147
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Bolia ho kolená

Báječná žena 08/2015Môj manžel cvičí, riadi sa radami v odborných časopisoch. Má 43 rokov, zdravotne je v poriadku. Hrudník má vypracovaný, aj ruky, chcel by však nabrať objem na stehnách. Problémom je, že ak na stehná cvičí, tri dni ho potom bolia kolená, je však tvrdohlavý a nechce sa s nikým poradiť, preto sa na vás obraciam ja. Je nejaký spôsob, ako by si mohol posilniť stehná bez toho, aby zaťažoval kolená?

Anka

Vás manžel je tvrdohlavý ako veľa mužov v jeho veku. Podľa informácií v časopisoch sa nedá naučiť cvičiť. Mal by sa poradiť s odborníkom, ale nie každý tréner je aj odborník. Keby som videl vášho manžela cvičiť, vedel by som, kde robí chybu, takto sa môžem len domnievať.
Prvoradá je účinná rozcvička zameraná na rozhýbanie kolenného kĺbu a na zahriatie svalov. Dôležitý je aj výber cvikov, ale najdôležitejšia je správna technika vykonávania cvikov. Základným cvikom na rozvoj a posilnenie svalstva stehien sú drepy. Je to pravdepodobne najťažší cvik, aký posilňovanie pozná, ale zároveň aj najúčinnejší.
Najčastejšou chybou, ktorú cvičenci robia, je, že nestoja na celých chodidlách, prípadne nie sú dostatočne rozkročení. Častou chybou je aj prepínanie kolien. Pohyb sa síce vykonáva do vystretia, ale nie do pruženia v kolennom kĺbe.
Cvičiť treba pomaly, s maximálnym sústredením a prepojením mysle s precvičovanými svalmi. Každý cvik má svoje špecifiká, ktoré treba poznať. Ak by napriek dodržaniu technických pokynov problémy pretrvávali, odporúčam návštevu ortopéda. Napadlo mi však, čo ak sa manželovi vôbec nechce trénovať nohy a na bolesti sa len vyhovára?

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 16.2.2015
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang