Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 109
Návštev dnes: 33
Z knihy odkazov
Daniel
TEST KNIHY ODKAZOV
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

"Roky nepočíta"

Počet zobrazení článku: 37516

Dagmar Plešková: "Najcennejšie je víťazstvo nad sebou"

Dagmar "Dada" Plešková pochádza z Veľkých Ripňan, z obce, kde má svoj pôvod tiež slávny "kulturistický klan" bratov Grolmusovcov. V Nitre sa vyučila za aranžérku a toto mesto si zamilovala natrvalo. Žije v ňom prakticky od svojich tínedžerských rokov.

Roky nepočítaV meste pod Zoborom patrí ku známym ľuďom. Nie náhodou. Z Dady vyžaruje vitalita a svojím pozitívnym myslením zrejme na každého zapôsobí príjemne. Má schopnosť nadviazania bezprostredného kontaktu aj s úplne neznámymi ľuďmi. Dada je jednoducho rozsievačkou dobrej nálady, určite neunikne pozornosti žiadneho muža, ale ani ženy.

Zdá sa, akoby Dada nestarla. Hoci jej najbližšími narodeninami bude päťdesiatka (22.01.2003), nik by jej takýto vek nehádal. Keď cez zimu, tak ako skoro každý z nás, trochu pribrala, stretli sme sa vo fitcentre MILLENNIUM. A keďže sa práve začínala súťaž DO FORMY S MUSCLE&FITNESS, hneď poslala aj prihlášku.

Roky nepočítaDo posilňovne priniesla super dobrú náladu. Mal som pocit, že motivuje všetkých vo svojom okolí a že niektoré ženy chodia cvičiť len preto, aby ju videli a počuli. Cvičila systémom 1+1, neskôr 2+1. V prvý deň precvičovala stehná (kvádricepsy i hamstringy), sedacie svaly a paže. Druhý deň prišlo na rad prsné svalstvo, chrbát a plecia, lýtka a opäť zadok. Každý tréning obsahoval 10-12 cvikov a celkom 20-24 sérii.

Potom nasledoval asi desaťminútový cyklický tréning brušnej partie a pása a napokon minimálne 30 minút na stacionárnom bicykli. Dagmar Plešková sa stará o svojho zdravotne postihnutého 16-ročného syna Mária. Popri aranžérstve absolvovala aj kozmetický a maskérsky kurz.

Dada hovorí plynule po nemecky a z času na čas chodí spievať do Švajčiarska a Nemecka. Spev je totiž po celý jej život jej najväčším hobby.

A teraz k tomu pribudlo aj cvičenie...

Píše Dagmar Plešková

Roky nepočíta"Keďže som zistila, že mám značnú nadváhu a pretože sa nazdávam, že mám pevnú vôľu, rozhodla som sa niečo so sebou urobiť. S 10kg navyše som sa cítila veľmi zle, bola som nepohyblivá, nemohla som sa zohnúť, rýchlo som sa unavila a do schodov som sa hneď zadýchala... V jeden pekný deň som stretla istého známeho a posťažovala  som sa mu, že už neviem, čo mám robiť so svojimi nadbytočnými kilogramami - všetko je mi malé, nezmestím sa do ničoho. Pán Karabinoš, sám úspoešný účastník súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS mi navrhol, že mi vypracuje tréningový program a jedálny lístok. Popri každodennej starostlivosti o môjho syna Mária som si zadelila čas tak, aby som stíhala aj návštevu fitka niekoľkokrát týždenne.

Popri cvičení mal kľúčový význam jedálniček. Musela som sa veľmi premáhať, lebo chuť do jedla mi nikdy nechýbala.

Svoje stravovanie som však zmenila od základu a zabralo to. Jedla som každé 2-3 hodiny, ale v menších dávkach. Tuky som prakticky vylúčila, zvýšila som príjem bielkovín a obmedzila sacharidy. Na raňajky som väčšinou mala "vlárku", na desiatu jablko alebo vanán, na obed dusené kuracie mäso a šaláty z čerstvej zeleniny, na olovrant nizkotučný jogurt s ovocím, na večeru rybu s dusenou zeleninou.Mám výšku 168 cm a z východzej telesnej váhy 68kg som do vašej súťaže po troch mesiacoch šla dolu na 60kg, v obvode pásu zo 79 na 69cm, hrudníka zo 103 na 95 a bokov zo 103 na 95 cm.
Nebola som medzi víťazkami súťaže, ale svoj cieľ som dosiahla, lebo som zvíťazila sama nad sebou. A to je to najcennejšie.

Vždy som myslela pozitívne, ale po pravidelnom cvičení som sa začala ešte lepšie cítiť, fyzicky, psychicky i zdravotne a nadobudla som ešte väčšiu chuť do života.

Súťaž DO FORMY S MUSCLE&FITNESS mi dala naozaj mnoho a každému ju vrelo odporúčam!.

Publikované v časopise MUSCLE& FITNESS 6/2003

 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Iľja
Zajtra má meniny
Daniel
Kto je na stránke
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang