Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 133
Návštev dnes: 147
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

"Pred súťažou musela najprv pribrať"

Počet zobrazení článku: 42025

Dnes sa už opäť stravuje úplne normálne. To znamená, že „jedáva všetko do radu“ a keď je hladná, neváha otvoriť chladničku ani o 23. hodine.  Môže si to dovoliť vďaka dobrému metabolizmu. „Do posilňovne chodím trikrát do týždňa. Okrem toho rekreačne korčuľujem, plávam, v zime aj lyžujem. Som športový typ, rovnako ako osemročný syn Lukáš, ktorý hráva hokej.“

Pred súťažou musela pribraťKeď prestala Jana Tábiová z Nitry pred tromi rokmi fajčiť, dala sa na cvičenie v posilňovni. Nie však kvôli váhe, s tou problémy nikdy nemala. Keď ju tento rok tréner Július Karabinoš prehovoril, aby sa prihlásila do súťaže časopisu Muscle&Fitness, musela dokonca najskôr štyri kilogramy pribrať.

Po prejedaní sa však nasledovala prísna diéta a tvrdý dvojfázový tréning. Výsledkom bola vytvarovaná postava, ktorá tridsiatničke pochádzajúcej z Výčap-Opatoviec priniesla prvé miesto. Konkurentkami jej bolo 111 finalistiek zo Slovenska aj Čiech. Dnes má Jana telo, za ktorým sa otáčajú muži i ženy. Dostala už aj ponuku na predvádzanie modelov od istej bratislavskej agentúry, ktorú zaujali snímky od známej nitrianskej fotografky Ivony Oreškovej. Jana na nich pózuje spolu s trénerom Karabinošom a kamarátkou s posilňovne Patríciou Tomašekovou. Keďže ju cvičenie baví, spomínaný dvojfázový tréning zvládala pred súťažou v pohode. „Doobeda som tri hodiny cvičila v posilňovni. Ďaľšiu hodinu som večer behávala do schodov v paneláku na Hôrke, kde bývame, „ prezradila nám vyštudovaná fotografka. Sedem poschodí zdolala pätnásťkrát po sebe – poklusom aj šprintom.

"V článku s jednou fitneskou som sa dočítala, že to pomáha tvarovať zadok a stehná,“ vysvetľuje.

Horšia ako schody vraj bola päťtýždňová diéta – Jana totiž priznáva, že je zvyknutá dosť jesť. Kuracie mäso uvarené na vode a káva bez cukru ju teda neuspokojovali, vzdať sa na čas musela aj obľúbeného chleba. Výsledok stál za to – z bokov „stratila“ desať z pásu päť centimetrov. Na súťaži mala miery 87-60-84 cm. Pri výške 158cm vážila iba 45kg. „Ani v minulosti som nemala oveľa viac, ale predsa len, nebola som taká súmerná,“ konštatuje.

Manžel Vladimír zatiaľ športu odoláva – Jana ho lanári do posilňovne zbytočne. Naposledy tam vraj chodil pred pätnástimi rokmi, ako vojak základnej služby. „Chcela som sa s ním prihlásiť do súťaže párov Muscle&Fiitness. Má široké ramená, keby pravidelne cvičil, mal by na to,“ hovorí Jana, ktorá sa tento rok prebojovala aj do finále v kategórii párov. Keďže manžel účasť odmietol, partnerom jej bol Rado Veselei z Nitry, tiež zverenec Júliusa Karabinoša.

Karabinoš má postavu snov

Nitranom sa na súťažiach, organizovaných časopisom Muscle&Fitness, mimoriadne darí. Tento rok i vlani sa do finále prebojoval aj Járek, manželia Mária a Rodimír Hudákovi získali ocenenie najsympatickejší pár 2003. Vlani vo svojej kategórii zvíťazil sedemdesiatnik Ladislav Ježo a 49-ročná speváčka Dada Plešková bola vyhodnotená ako Sexylady 2002.

Všetci cvičia pod taktovkou Júliusa Karabinoša, ktorý česko-slovenskú súťaž vyhral hneď dvakrát po sebe – v rokoch 2000 a 2001. Spolu s manželkou Evou súťažil predvlani aj v pároch, kde im prvenstvo ušlo len o vlások. Keďže stanovy Muscle&Fitness od vlani opätovnú účasť v súťaži víťazom nedovoľujú, prihlásil sa do inej, s názvom Postava snu. Organizujú ju časopisy Svet kulturistiky a Fitness, pričom účastníci sa nedelia podľa veku. Práve koncom minulého týždňa mu prišiel z Čiech oznam, že spolu s manželkou získali dve prvé miesta v kategórii párov. Okrem toho bol Karabinoš najlepší aj v kategórii muži v časopise Fitness, v časopise Svet kulturistiky skončil tretí.

Publikované v Nitrianskych novinách 2. septembra 2003

 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Uršuľa
Zajtra má meniny
Sergej
Kto je na stránke
Práve je pripojených:
8 Hostí
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang