Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 168
Návštev dnes: 77
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Žila som v zlatej klietke, mala som všetko okrem sebavedomia

týždenník Život 30/2011Počet zobrazení článku: 42779

"Žila som v zlatej klietke, mala som všetko okrem sebavedomia," hovorí Lenka Bóriková (54), manželka zavraždeného podnikateľa zo Šale.

Ešte pred dvoma rokmi to bola stará zlomená žena, ktorá nie celkom vedela o manželových aktivitách. Dnes už všetko berie s nadhľadom, rozhodla sa pre radikálnu životnú zmenu. Vo fitnesku, v ktorom sme si dohodli stretnutie, nás čakala usmiata štíhla žena, ktorej by ste na prvý pohľad len ťažko uhádli jej skutočný vek. Lenka Bóriková nás presvedčila o tom, že život píše tie najlepšie a najneuveriteľnejšie príbehy.

„Mala som všetko, ale ako sa v skutočnosti realizoval môj nebohý manžel Alojz, som nevedela. Oficiálne prevádzkoval herne s výhernými automatmi, požičiaval peniaze," spomína matka šestnásťročného syna. „To sa mu stalo zrejme osudným. Sú to už tri roky, čo ho zastrelili vo vlastnom aute pred naším domom. Žiaľ, vrah sa dodnes nenašiel... Prežila som s ním pätnásť rokov, ktoré boli aj dobré, aj zlé. Až po jeho smrti som si uvedomila, ako veľmi som za tie roky otupela, spustla, verte mi, že by ste ma na starých fotkách nespoznali. Cítila som sa stará a hlavne, bola som doslova tučná," hovorí pani Lenka.

Spomienky

Manželstvo s Alojzom Bórikom bolo Lenkino druhé. „S prvým mužom som prežila roky v manželstve, ktoré zostalo bezdetné," pokračuje Lenka. „Rozviedli sme sa a osud mi do cesty priviedol druhého muža. Mala som tridsaťšesť a veľmi som túžila po vlastnom dieťati. S Alojzom sa to podarilo. Syn sa nám narodil, keď som mala už tridsaťosem. Zostala som doma, lebo manžel si to tak prial a po materiálnej stránke som od neho dostala všetko. No zároveň som zo dňa na deň cítila, ako ma izoluje od okolitého sveta, prejavila sa jeho žiarlivosť, majetníctvo. Ako aktívnu hádzanárku ma bolelo, keď som zistila, že mi pribúdajú nielen starosti, ale i kilá. Môj život sa točil len okolo syna, muža a domácnosti. Takýto spôsob života ma stresoval, a to bol impulz, že som sa začala prejedať. Zašlo to tak ďaleko, že som musela o pár čísel zväčšiť svoj šatník, sebavedomie mi kleslo na nulu a poviem na rovinu, mala som obdobie, že som sa odmietala dať aj odfotiť... Nemala som motiváciu vzoprieť sa priberaniu, pretože som stále počúvala - mne sa páčiš aj takto."

Lenka v roku 2008
Takto vyzerala Lenka ešte nedávno.

Nový život

Keď Lenkinho manžela zavraždili, myslela si, že jej život sa definitívne skončil. „Mala som po päťdesiatke, deväťdesiat kíl a strach, čo s nami bude ďalej. Zamilovať sa? To bol len sen, ktorý som si vlastne ani nepripúšťala. Až raz... V jednom ženskom časopise som si všimla článok o fitnes trénerovi Julovi Karabinošovi z Nitry, ktorý vraj vedel za pár mesiacov upraviť človeka tak, že rapídne schudol a nadváha sa mu nevrátila. Rozhodla som sa, že to skúsim," smeje sa Lenka nad spomienkami. „Veľmi som sa hanbila prvýkrát sa postaviť na váhu, vôbec som tomu neverila. No po prvých pokusoch pravidelne cvičiť a hlavne zdravo jesť začali kilá padať dolu. To, ako dnes vyzerám, je výsledok skoro dvojročného režimu, ktorý sa snažím doďržiavať. Dnes ma cvičenie baví, doma mám stacionárny bicykel, ktorý používam takmer každý deň," hovorí a na našu reakciu, že držať diétu asi nie každému vyhovuje, dodáva: „Nie je to o žiadnej diéte, stravujem sa úplne normálne. Samozrejme, má to obmedzenia. Žiadne mastné mäso, rezne, chlieb. Pamätám si, ako som si vždy hovorila, že nemôžem chudnúť, pretože doma musím variť rodine, ale to je len také klamstvo. Varím tak ako kedysi, akurát zdravo."
S nadváhou má problém mnoho žien, tie kilečká „aj z vody" začínajú prichádzať najmä po štyridsiatke. „Nikdy nie je neskoro začať na sebe pracovať, dnes keď sa pozriem na staré fotky, ani sa nespoznávam a hlavne nechcem, aby sa to ešte niekedy vrátilo. So štíhlou postavou som získala späť sebavedomie, chuť žiť a hlavne, prišla ku mne opäť aj láska. A najdôležitejšie je, že som sama so sebou znova spokojná," konštatuje Lenka.

HENRIETA ĎUROVOVÁ

 článok vyšiel 23. júla 2011 v týždenníku Život, č. 30

 
kilečká preč!
 
s trénerom Julom Karabinošom
S novou láskou a trénerom zároveň, Julom Karabinošom.
 
Lenka Bóriková ako absolútna víťazka Jarnej premeny 2011
Lenka Bóriková ako absolútna víťazka Jarnej premeny 2011.
 
 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Ľuboš
Zajtra má meniny
Vladislav
Kto je na stránke
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang