Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 160
Návštev dnes: 41
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Nie je to len o zmene postavy

Počet zobrazení článku: 41385 
 
Muscle&Fitness 03/2010Píše Július Karabinoš, víťaz v kategórii mužov nad 46 rokov v súťaži DO FORMY S MUSCLE&FITNESS 2000

Mal som vtedy 47 rokov a moja duša sídlila v telesnej schránke, pripomínajúcej všeličo iné, len nie tvora, ktorý s pýchou sám seba nazval homo sapiens. Zle som sa stravoval, fajčil som, z času na čas som sa napil do nemoty... Pri výške 176 cm som vážil 105 kg. Fyzicky, zdravotne a aj psychicky som sa cítil mizerne. Tak som musel pôsobiť aj na ľudí, s ktorými som prichádzal do styku. Po mnohoročnom športovom „ničnerobení" som v januári 2000 začal cvičiť s činkami a konečne sa mi podarilo prestať s fajčením. V apríli som sa prihlásil do súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS 2000. A to bol ten najlepší nápad, aký som mohol kedy dostať! Mal som motiváciu, mal som termín, mal som cieľ... Úspech v súťaži po jeho publikovaní v tomto časopise a potom i v ďalších médiách zmenil celý môj život. Až tak, že by sa mi mohla z toho zatočiť hlava...
Ja, športový antitalent, ktorý ako školák dosahoval v akejkoľvek športovej disciplíne sotva priemerné výsledky, som na „staré kolená" absolvoval štúdium trénera I. triedy na FTVŠ UK a vo svojich 54 rokoch som sa postavil dokonca na súťažné pódium v naturálnej kulturistike. Aby toho nebolo málo, reprezentoval som už dvakrát Slovensko na ME a tiež dvakrát na majstrovstvách sveta federácie UIBBN, kde sa mi v roku 2008 podarilo na ostrove Guadeloupe získať bronzovú medailu v pároch (spolu s českou reprezentantkou Renátou Hanušovou).

Spomínam to len ako príklad a dôkaz toho, kam sa môže dostať človek, ktorý žije dlho v domnienke, že nemá žiadne predpoklady niečo dokázať.

Julo Karabinoš za 3 mesiace v roku 2000Môj kulturistický život sa však začal už veľmi dávno. V roku 1967 sa mi dostali do rúk publikácie troch československých „mušketierov" Milana Jablonského, Alexandra Bačinského a Juraja Višného (za štvrtého považujem šéfredaktora MUSCLE&FITNESS Ľuda Majora) ABC kulturizmu a Kulturizmus - zdravie, sila, krása. Monotematické číslo týždenníka ŠTART, no predovšetkým film so Stevem Reevesom a Gordonom Scottom Romulus a Remus moje pozitívne dojmy len umocnili. Kulturistika ma celého pohltila.

Možno je zaujímavé, že hoci som na súťažiach neštartoval, postupne som sa vypracoval na známeho funkcionára, rozhodcu a publicistu. Podľa ohlasov som bol považovaný za muža číslo jeden za kulturistickým mikrofónom po tom, čo som roky robil hlásateľa na súťažiach a moderoval som množstvo propagačných vystúpení... Vlastne nie je celkom pravda, že som nesúťažil. V Nitre som zorganizoval súťaže pre neregistrovaných kulturistov (dnes by sme ich volali naturálne) v kategóriách od dorastu po veteránov (dnes masters). Tam som trikrát vystúpil na pódium aj v plavkách (v rokoch 1981,1982 a 1984). S pravidelným cvičením som potom v roku 1985 skončil, aby som sa k nemu vrátil ako zanedbaný tučný pán v súťaži DO FORMY S M&F 2000.

Julo Karabinoš v roku 2009Treba dodať, že organizovanú naturálnu kulturistiku SSNKF založil na Slovensku o čosi neskôr Peter Vons z Martina. A práve v súťažiach naturálnej kulturistiky nachádzajú svoje uplatnenie mnohí bývalí úspešní účastníci konkurzu DO FORMY S MUSCLE&FITNESS (okrem mňa napríklad Koloman Tóth, Milan Virág, Roland Méhes, Ladislav Ježo, Peter Petkeš a ďalší).

Po úspechu v tejto súťaži som si otvoril vlastné fitnesscentrum Millennium v Nitre a začal som pracovať ako tréner. Neviem, koľko stoviek, skôr tisícok ľudí prešlo za desať rokov dverami tohto fitka, ale presne viem, že za deväť rokov mojej trénerskej práce som ako osobný tréner trénoval 1 800 klientov (1197 žien a 603 mužov).  Mnohí z nich sa prihlásili aj do súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS a presne 153 z nich súťaž aj úspešne dokončilo. Pripravoval som 13 víťazov a ďalších 31 finalistov tejto súťaže. Viacerým z nich sa zmenila nielen postava, ale celkové pozitívne zmeny zaznamenali aj v živote.

Súťaž DO FORMY S MUSCLE&FITNESS totiž nie je len o zmene postavy. Ide o transformáciu človeka ako takého. V kladnom zmysle sa menia myslenie a chápanie sveta okolo seba. Títo ľudia vyžarujú pozitívnu energiu, lebo sami majú pozitívne myslenie. Sú úspešní v práci, majú kladný vzťah k ľuďom a k životu vôbec. Skúste to aj vy! Neoľutujete, to vám garantujem!


autor: Július Karabinoš
foto: archív M&F, Ľudovít Major
vyšlo v časopise Muscle&Fitness 3/2010, str. 144
 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Vladimíra
Zajtra má meniny
Hedviga
Kto je na stránke
Práve je pripojených:
1 Hosť
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang