Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 168
Návštev dnes: 77
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Mami, rob so sebou niečo!

Počet zobrazení článku: 40603

Báječná žena 11/2009Nepríjemná synova poznámka Máriu Hudákovú (54) doslova rozhýbala. Po roku cvičenia jej postavu závidia aj oveľa mladšie ročníky.

Keď sa sympatická Nitrianka pustila do cvičenia, od priateľov aj známych si vypočula najrôznejšie pripomienky. „Vraj to už vo svojom veku nepotrebujem, im by sa teda cvičiť nechcelo... Ale keď videli prvé výsledky, začali sa zaujímať, ako cvičím a ako sa stravujem," prezrádza so smiechom.

Osemnásť kíl v pluse
Mária HudákováMária v mladosti aktívne športovala. Bola dokonca juniorskou reprezentantkou Československa v hádzanej a s postavou nemala žiadne problémy. S päťdesiatimi piatimi kilami bola nadmieru spokojná. „Po pôrodoch na mne ostali štyri kilá navyše, ktorých som sa nezbavila. Začala som sa viac venovať rodine ako sebe a zrazu mi váha ukázala sedemdesiattri kíl," opisuje svoje priberanie.
Svojich dvoch synov viedla spolu s manželom odmalička k športu a práve mladší z chlapcov ju upozornil na nelichotivú zmenu postavy. Priznáva: „Povedal, aby som so sebou niečo robila. Nebolo to najpríjemnejšie, ale prinútil ma zamyslieť sa nad sebou."

Chcela som to vzdať
Pred rokom si pod vianočným stromčekom našla mesačnú permanentku do fitnescentra. Pridal sa aj manžel a začali cvičiť spolu. „Chcela som zhodiť štyri kilá a trochu si spevniť postavu," vysvetľuje Mária. V posilňovni u trénera Júla Karabinoša sa dozvedela o pripravovanej súťaži Jarná premena. Bola to výzva a Majka ju prijala. A nielen to, chcela byť najlepšia!
Začiatky neboli pre bývalú športovkyňu až také náročné, ale priznáva, že po prvých hodinách mala svalovú horúčku a ani kondíciu nemala najlepšiu. „Neraz som sa musela do cvičenia prinútiť. Manžel mi však vždy pomohol a podporil ma," chváli svojho životného partnera. Po mesiaci cvičenia sa však chudnutie zastavilo a ona mala pocit, že akákoľvek ďalšia námaha je zbytočná.
Od trénera Karabinoša som sa dozvedela, že je to normálne. Mal pravdu, asi po týždni sa ručička na váhe opäť pohla smerom dole."

Po zákusku drina
Mária tvrdí, že pravidelné cvičenie je pre ňu jednoduchšie, ako držať kadejaké diéty. Oveľa náročnejšie bolo, že sa musela vzdať sladkostí. „Strava je však veľmi dôležitá," zdôvodňuje. „Zamerala som sa na nízkotučné výrobky, zeleninu, ovocie a chudé mäso. Keď som neodolala zákusku, o to viac som zabrala v posilňovni." Tri mesiace driny sa oplatili. Mária Hudáková vo svojej vekovej kategórii v súťaži zvíťazila. No nezaspala na vavrínoch. Do posilňovne chodí pravidelne trikrát do týždňa a dáva si pozor na stravu. „Nový životný štýl mi vyhovuje. Vek nie je prekážkou toho, aby bol človek v kondícii a vyzeral dobre," hovorí presvedčivo. Sama je toho najlepším dôkazom.

Publikované v časopise Báječná žena, 12. marca 2009, str. 24


Úspech v skratke:
Vek: 54 rokov
Výška: 168 cm

PRED
Hmotnosť: 73 kg
Pás: 87 cm
Boky: 107 cm

PO
Hmotnosť: 63 kg
Pás: 74 cm
Boky: 96 cm

 

 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Ľuboš
Zajtra má meniny
Vladislav
Kto je na stránke
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang