Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 168
Návštev dnes: 77
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Môžem jesť,čo chcem

Počet zobrazení článku: 41276

Môžem jesť,čo chcemMichal Hudák: Počas priameho prenosu dám dole kilo a pol.

    Muži vraj na chudnutie potrebujú vážny dôvod: zdravotné problémy alebo mladšiu partnerku. V prípade moderátora Vyvolených Michala Hudáka zohrala úlohu lákavá pracovná ponuka. „Odhodlal som sa na to v čase, keď sa vedenie televízie JOJ rozhodlo, že vystrčí moju tvár na obrazovku v Dievčati za milión. Dovtedy som robil v STV program o varení, a tam nikomu neprekážalo, že mám o pár kilogramov navyše," premýšľa Michal. „Urobil som to tak trochu aj sám pre seba. Ak sa zohnete k topánke, aby ste si zaviazali šnúrku, tvár máte zrazu červenú a fučíte ako parná lokomotíva, je načase začať so sebou niečo robiť."

94kgMoja cesta k nadváhe
    Ku 94 kilám prišiel moderátor veľmi ľahko. „Rád jem, nikdy som sa tým netajil. Som gurmán a "mäsotorián". Údeného kolena alebo vareného hovädzieho jazyka sa vzdávam veľmi ťažko. Robím aj vlastné klobásy, ktoré si každý rok u mňa objednáva čoraz viac kamarátov. A toho všetkého som sa musel na sedem týždňov vzdať." Televízia JOJ najala na krotenie kíl Michala Hudáka profesionálnych trénerov. Jedného z nich mu odporučil aj riaditeľ televízie Milan Kňažko, ktorý sa týmto spôsobom udržiava v kondícii už niekoľko rokov. „Prvé tréningy sme sa oťukávali, tréner spoznával môj organizmus, čo dokážem a čo je nad moje sily. Pýtal sa na moje stravovacie návyky na choroby, zmeral ma a zvážil. Potom mi rozpracoval veľmi podrobný plán. Bolo šikovne nerobiť to len tak, ale spoľahnúť sa na skutočného odborníka. Ten vie, čo vám v ktorom okamihu pomôže, čo sa deje vo vašom tele," vysvetľuje Michal.

Michal HudákNajhorší chlap je hladný chlap
    „To, že začínam byť od hladu nepríjemný, som sa dozvedal od svojich kamarátov," priznáva sebakriticky. Pri chudnutí však treba počítať nielen s podráždenosťou, ale aj s prílišným nadšením, ktoré okolie nemusí znášať. „Všetkých som zaťažoval tým, ako prebieha môj tréning, čo som zjedol alebo budem jesť. Potreboval som o tom s niekým hovoriť. Pravda je taká, že málokoho to zaujímalo. Kazil som ľuďom chuť do jedla, a to všetko v záujme ich zdravia. Teraz sa to otočilo. Ľudia mi volajú, či im nemôžem poradiť, alebo ma zastavia priamo na ulici."

Čo bolo najťažšie?
    Režim, ktorý tréneri vypracovali Michalovi Hudákovi, bol nekompromisný a on ho prísne dodržiaval. Ak raz v pláne bolo napísané, že môže zjesť pol mandarínky, dal si iba pol mandarínky. „Poslúchať som sa naučil na vysokej škole v Kyjeve, Pedagógovia ma naučili dôverovať autoritám. Tými sú pre mňa nielen režiséri, no boli nimi aj tréneri vo fitnescentrách. Vedel som, že pod ich dohľadom budem mať veľmi dobré výsledky."

Mohol si sa hýbať?
    Každodenné dvojhodinové tréningy však boli pre začiatočníka namáhavé. „Prvé dni som nevládal som chodiť po schodoch, musel som sa držať zábradlia, také som mal ubolené svaly na stehnách. Nevládal som stáť, nemohol som spať. Bolo to katastrofálne. Za pár dní sa však svaly rozhýbali a ja som už nechcel vypustiť ani jednu sériu, ani jeden cvik, podvádzať by bolo odporné. Plnil som všetko do poslednej bodky, či v posilňovni tréner bol, alebo nebol. Po tréningu som odchádzal do nitky mokrý, ale s dobrým pocitom." Michal začal cvičenie považovať za samozrejmosť. Ťahalo ho to do fitnescentra. Zvykol si cvičiť určitú hodinu a bez toho nemohol obsedieť. To sa odrazilo aj na jeho hmotnosti. Namiesto siedmich kilogramov, ktoré si s trénermi stanovil, schudol neuveriteľných dvanásť. Za sedem týždňov!

Čo keď teraz zmení hmotnosť?
    Dnes už nikto z vedenia televízie nepochybuje, že po tom všetkom, čo si Michal pretrpel, by dopustil, aby sa vrátil k pôvodnej hmotnosti. Napriek tomu, že už aktívne necvičí a zje všetko, za celý rok nepribral ani kilogram. „Môžem jesť, čo chcem a kedy chcem. Aj v noci si môžem dať údené koleno. Každý deň si dám sto kľukov a dvesto brušných cvikov, aby som si rozprúdil krv v tele, no to je všetko, čo stíham. Ideálna diéta je priamy prenos Vyvolených, počas ktorého stratím kilo a pol."

Publikované v časopise Báječná žena, 29. septembra 2005


Čo neviete...

Cigarety sú povolené
Počas diéty môžete fajčiť. Iste to neovplyvní vašu redukciu hmotnosti. Chudnutie a zdravá výživa často totiž nie sú to isté a nemusia mať nič spoločné.

Všetko čosi stojí.
Ak začnete posilňovať, musíte si platiť trénerov, vstupy do posilňovní, výživové doplnky. Ak chcete trénovať u najlepších, pripravte si tisíce. Ak sa totiž už vnútorne rozhodnete, nemali by ste na sebe šetriť.

ZeleninaAko prehovoriť manžela?
    „Muži sa snažia zapôsobiť na svoje okolie - zapáčiť sa ženám, získať si rešpekt mužov. Pre svoju impozantnú a fyzicky pôsobivú vizáž sú ochotní urobiť všetko. Len máloktorí cvičia pre zdravie a pre dobrý pocit," vysvetľuje profesionálny tréner a odborník na chudnutie Július Karabinoš, čo sa odohráva v hlavách väčšiny mužov, ktorí sa rozhodli urobiť niečo so svojím telom. „Sú však aj veľmi vytrvalí. Ak sa pre niečo rozhodnú, budú v tom pokračovať, dokážu  zorganizovať čas." Julo Karabinoš však varuje, že ak doma nemáte partnera, ktorý by si svoj stav uvedomil sám, musíte manévrovať veľmi opatrne: „Muži sú tvrdohlaví a majstri sveta. Máloktorý si dá poradiť od partnerky. Ako ho donútiť? To neviem. Vezmite ho k lekárovi alebo mu buďte príkladom." Predsa však ich môžeme v niečom ovplyvniť. Dôležité je variť zdravo. Žiadne údeniny, mastné polievky, sladkosti. A tréner má pre nás správnu radu: „Ponúkajte menšie porcie jedla, uprednostňujte biele mäso a zeleninu. Ideálne je, ak sa všetci členovia rodiny stravujú rovnako."

5 rád Michala Hudáka:

1. Nezabudnite piť!
2. Hoci máte z jedálneho lístka vylúčené cukry, vaše telo ich potrebuje, inak sa vám na tréningu môže zakrútiť hlava a odpadnete. Ja som pil šťavu z grapefruitu, dodal mi cukor a okrem toho pomáha pri odbúravaní tuku.
3. Nechajte si poradiť výživové doplnky. Vyzerajú odporne a rovnako aj chutia, no váš organizmus ich potrebuje.
4. Hlad som zaháňal bioproteínovými tyčinkami. Nie je však tyčinka ako tyčinka a nie je rovnaká ani ich cena. Nechajte si poradiť.
5. Jedlo som mal rozdelené do štyroch porcií a po 18. hodine som už nejedol.
 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Ľuboš
Zajtra má meniny
Vladislav
Kto je na stránke
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang