Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 183
Návštev dnes: 49
Z knihy odkazov
Alena
Dobrý deň, p. Karabinoš, 
kontakt na Vás
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

"Samozrejme, že schudnete!"

Počet zobrazení článku: 45095

Zdroj: Báječná žena, jún 2006

ImageEva Karabinošová mala 37 rokov, porodila troch synov a podarilo sa jej schudnúť 20 kilogra­mov. Čím je staršia, tým vyzerá lepšie. Keď sa Eva vydávala, vážila 50 kíl. Ani po dvoch pôrodoch sa na ňu neprilepili ďalšie kilá. Keď porodila tretieho syna, všetko sa zmenilo a ručička na váhe sa dotýkala hranice 74 kíl.
ImageInšpirácia v manželovi

Keby Evin manžel, dnes zná­my fitnestréner Július Karabinoš, nezačal pred šiestimi rokmi podnikať, možno by Eva doteraz mala 74 kíl. Otvoril posilňovňu a aby ju náležíte reprezentoval, za­čal intenzívne cvičiť. Eva si všimla, že nielenže vyzerá lepšie, ale sa aj cíti zdravšie.

Vďaka návalu povinností sme na seba asi úplne zabudli. Dovtedy som okrem plávania nešportovala. Rodina a práca zo mňa vysali všet­ku energiu. Kilá pribúdali a už sa mi ani nechcelo ísť s najmladším synom na prechádzku. Zastúpili ma síce staršie deti alebo manžel, ale bola som čoraz nespokojnejšia," zrodila sa pre Evu pravá mo­tivácia.

Nastúpila pevná vôľa

Hoci si vôbec nevedela predsta­viť, ako je možné zbaviť sa dvadsia­tich kilogramov a zmeniť konfek­čnú veľkosť o štyri čísla, nemyslela na neúspech. „Som presvedčená, že odhodlanie zaberie u každého," povzbudzuje. Nechcela schudnúť rýchlo a za každú cenu. Stavila na mierne tempo a chudla štyri roky - každý rok zhodila šesť kíl. „V zi­me som mierne pribrala, v lete za­se schudla," nesnažila sa Eva bojovať s prirodzeným biorytmom.

Pod dohľadom manžela najprv prehodnotila jedálny lístok. Do vy­hnanstva sa dostali mastné jedlá, slanina a klobásy. Pred vyprážaný­mi jedlami sa skrýva, ako len môže.

V jej nákupnom košíku by ste našli nízkotučné potraviny, množ­stvo zeleniny a ovocia. Denne vy­pije dva až tri litre nesladených vôd alebo čajov. „Pitný režim po­trebuje hlavne pokožka, aby sa chudnutím nezničila," tvrdí Eva. Sama je toho najlepším dôkazom.

Samozrejmosť

Týždenný cvičebný program si Eva rozdelila na dve časti - tri ho­diny v týždni formuje postavu v posilňovni a dvakrát do týždňa odbúrava tuk na stacionárnom bi­cykli alebo v bazéne. Ak občas zhreší pri vypekaní koláčov trom maškrtným potomkom, pekne si to na druhý deň „odšliape".

Zamýšľate sa nad tým, či musíte ísť do práce? Proste idete. A s cvi­čením to musí byť rovnaké," radí Eva. „Ani práca v domácnosti ne­utečie." Najdôležitejšia je podľa Evy pravidelnosť. Priznáva, vraj ob­čas ju prepadol zlý pocit, že sa jej postava vôbec nemení, ale po ča­se sa telo zase rozhýbalo a doda­lo jej novú chuť.

Chcete prácu?

Asi pred rokom som cviče­nie zanedbávala. Pracovala som aj desať hodín denne, k tomu sa pridali večerné porady, víkendo­vé školenia a operácia žíl. Na jar som mala čo naprávať," hovorí Eva Karabinošová. Jasné, že vyhra­la! S pribúdajúcimi rokmi a ubúda­júcimi kilami sa jej začali črtať aj nové pracovné možnosti. Niektoré využila a na iné sa ešte len teší. „Mnohé pracovné úspechy závisia aj od výzoru," mieni rozhodne päťdesiatnička.

Deň podľa Evy

Raňajky:
2 dl stopercentného
pomarančového džúsu, káva
Desiata 1:
150 g tvarohovej maškrty
Desiata 2:
jedno citrusové ovocie
Obed:
100 g dusených morčacích pŕs, 100 g zemiakov, 100 g zeleninového šalátu, nesladený čaj
Olovrant:
2 plátky morčacej šunky, krehký chlieb, paradajka
Večera 1:
100 g rybieho filé
na vode, feferónky,
kyslá kapusta
Večera 2:
proteínový nápoj, jedno ovocie

Hýbte sa!

1. tréningový deň:
prsné svalstvo, lýtkové svalstvo, triceps, brucho

2. tréningový deň: 
ramená, stehná, biceps, brucho

3. tréningový deň: 
chrbtové svalstvo, hamstringy, sedacie svalstvo, brucho
 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Jolana
Zajtra má meniny
Ľudomila a Ľudmila
Kto je na stránke
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang