Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 160
Návštev dnes: 148
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

"Osobnosti Česko-slovenskej naturálnej kulturistiky"

Počet zobrazení článku: 41080

Zdroj: www.csnk.cz

Přinášíme Vám rozhovor a několik fotografií slovenského naturála Julo Karabinoše, který se po mnoha úspěších v rámci soutěží ,,Do formy" a své trenérské činnosti rozhodl zúčastnit se Mezinárodního MČR 2007 v naturální kulturistice a následně i ME 2007 ve Francii.

 

Kdy jsi začal pravidelně posilovat?

V roku 1967 ako 14-ročný chlapec, teda pred 40-imi rokmi. Potom som sa motal okolo kulturistiky až do roku 1985, ale nepretekal som. Organizoval a moderoval som desiatky propagačných vystúpení, dvakrát som bol hlavným rozhodcom na majstrovstvách Československa mužov (Jihlava 1983, České Budějovice 1985). Na Slovensku som často robil hlásateľa na súťažiach. Potom som sa 15 rokov činky ani nedotkol a vôbec som nešportoval. Bol som terarista, choval som hady.

Julo Karabinoš

Věnoval jsi se předtím nějakému jinému sportu?

Systematicky nie. Kulturistika sa mi zapáčila a očarila ma. Spôsobil to film Romulus a Remus v hlavnej úlohe so Steeveom Reevesom, vyšlo monotematické číslo týždenníka ŠTART s neuveriteľnými fotografiami svalnatých mužov, ABC kulturizmu, začali vychádzať Lekce kulturizmu...

 Kdy ses zúčastnil první soutěže v naturální kulturistice?

To naozaj nevieš? 19. mája 2007 v Prahe. Nielen v naturálnej, ale v kulturistike vôbec. Kedysi som bol úspešný v recitačných súťažiach. Aby som nezabudol: vyhral som súťaže v „korešpondenčnej“ kulturistike: VO FORME 2000, DO FORMY 2001 (Muscle and Fitness), POSTAVA SNU 2003 (Fitness) a GRAND PRIX 2004 (SVĚT KULTURISTIKY).

Image

Kdo ti pomáhá v přípravě na soutěže?

Manželka hlavne s prípravou jedla a celkovou starostlivosťou o chlapa, ktorý aj po päťdesiatke skúša svoje schopnosti a možnosti ako adolescent. Veľa študujem, mám mnohoročné skúsenosti a rád si nechám poradiť od skúsených pretekárov. Radil som sa s Vladom Flimelom, v závere viac s Andrejom Hlinkom . Obaja bol mojimi spolužiakmi na FTVŠ UK v Bratislave, kde sme si robili trénerskú „jednotku“. Možno nevieš, že naším spolužiakom bol aj tvoj blízky spolupracovník Vlado Hirka z Prahy. Stretol som sa s ním v Kongresovom centre.   

Jak vypadá tvůj trénink v soutěžním a mimosoutěžním období?

V mimosúťažnom cvičím tak 4 – 5 krát do týždňa vo vlastnom fitnescentre MILLENNIUM v Nitre (mám to asi 100 m z bytu). Každú svalovú partiu precvičím asi jedenkrát za týždeň.  V januári som mal vážne ortopedické problémy, necvičil som. Vo februári som začal točiť päťdňové cykly (za 5 dní celé telo) bez prestávky, v marci štvordňové cykly, v apríli trojdňové....Vediem si presnú štatistiku: vo februári som odcvičil 23 tréningov, v marci 30, v apríli 28, máj bol prerušený len súťažou v Prahe...Nepotrebujem prestávky, lebo nepodceńujem regeneráciu. Každý týždeň si  dávam saunu (mám vo fitku) a masáž (s manželkou sme si urobili masérsky kurz).

V súťažnom období okrem toho, že tréningový cyklus sa rýchlejšie točí, zaraďujem nové počas roka nepoužívané cviky, zvyšujem počty opakovaní, robím supersérie, skracujem prestávky medzi sériami....

Image

Zařazuješ aerobní aktivity?

V zime som lenivý a priberám. Inak najčastejšie stacionárny bicykel 40 – 60 minút, niekedy beh. Ako často som to robil? V januári 2-krát, vo februári 16-krát, v marci 28-lrát, v apríli 54-krát (áno, dvakrát denne), v máji je to podobné... 

Jaké je tvé oblíbené jídlo a pití?

Horká študentská pečať (ale to je maškrta) a suché červené víno. Inak sa doma stravujeme racionálne, prevláda kuracie mäso na rôzny spôsob a veľa zeleniny. Keď mám hlad, chutí mi vlastne všetko. Sám však neviem variť, ale naučím sa. V reštaurácii si objednávam špecialitu podniku. Ako aperitív mám rád horký fernet stock. Po súťaži v Prahe som si dal v prvom hostinci štyri plzenské. Veď som bol tri dni bez vody.

Jaké zásady dodržuješ v předsoutěžním období ohledně stravy a jaké používáš doplňky výživy?

Jem často a v malých dávkach, ale to vlastne robím počas celého roka. Posledný týždeň manipulujem s cukrami, vodou a so sodíkom a draslíkom, ale to vlastne robí každý. Z doplnkov výživy sú to hlavne proteíny, vitamíny a minerálne látky. V závere som vsadil na amínokyseliny a spaĽovače tuku. Užívam tiež koenzým Q10. Veľký význam pripisujem pravidelnému užívaniu prípravkou z gemmoterapie. Odporúčam každému vyskúšať kúru pre mužov HERKULES a pre ženy AFRODITA (bližšie na www.evawellness.sk)

Image

Jak se ti daří skloubit práci s tréninkem?

Pracujem vo vlastnom fitnescentre ako osobný tréner, takže ide to zosúladiť. Ale keď som sa pred rokmi pripravoval DO FORMY, vstával som ráno o 5.h, šiel som behať, celý deň som bol v práci a večer som robil posilňovací tréning. Úspech nie je o podmienkach, on má svoje sídlo v srdci a hlave.

Co děláš ve volném čase?

Odpovedám na otázky, ale nielen na tvoje. Mám svoju rubriku v týždenníku Báječná žena. Konzultujem so svojími klientami (od roku 2001 ich prešlo mojimi rukami  asi 1400 – z toho sú dve tretiny ženy), vypracovávam im tréningové a stravovacie programy, cvičím s nimi, organizačne riadim fitko, pripravujem ľudí na súťaže...Keď mám toho vyše hlavy, najradšej chodím do prírody s manželkou (náš najmladší 16-ročný syn Tomáš už nechce s nami chodiť), niečo si prečítam,  venčím nášho miláčika yorkshirského teriéra Rikiho...

Autor: Tomáš Procházka 
 
Image
 
< novší článok
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Vladimíra
Zajtra má meniny
Hedviga
Kto je na stránke
Práve je pripojených:
3 Hostí
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang