Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 133
Návštev dnes: 147
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Ako sme schudli

Počet zobrazení článku: 41304

Báječná žena špeciál, máj 2016

K zmene postavy mi pomohla aj Báječná žena

Lenka (57), fitnestrénerka

štartujúca váha: 93 kg
aktuálna váha: 61 kg
výška: 165 cm

Lenka mala 52 rokov a, ako sama hovorí, bola obézna vdova. S výškou 163 centimetrov vážila 93 kilogramov a cítila sa hrozne. "Za svoju premenu vďačím práve vášmu časopisu, kde som našla odpovde profesionálneho trénera Júliusa Karabinoša. Zavolala som mu a dohodla si s ním osobné stretnutie," vysvetľuje pani Bóriková. A hneď dodá, že v jej prípade nešlo o striktnú diétu, ale o zmenu stravovacích návykov.

„Diét je mnoho, všetky zo začiatku účinkujú, ale keď s nimi prestanete, dostaví sa známy jojo efekt. Stravovala som sa rozumne. Tréner mi povedal, že nie je zástancom extrémneho chudnutia, preto som sa držala jeho rád. Za pol roka som schudla asi osemnásť kíl, potom som si dosiahnutú hmotnosť pravidelným cvičením držala asi pol roka. Na jar minulého roka som dala dolu ďalších 14 kíl, takže celkovo som za necelé dva roky zhodila 32 kíl", pýši sa Lenka.

DOBRÝ POCIT

Jedla potraviny, pri ktorých vedela, aké majú výživové hodnoty a koľko energie obsahujú. Osvojila si stravovanie päťkrát denne v malých porciách. Za najťažšie považuje momenty, keď si musíte osvojiť nový stravovací systém.
"Človek na to musí celý deň myslieť. Ale zvykla som si a veľmi ma začalo baviť pravidelné cvičenie. Od svojej premeny som každý deň v pohybe. Bicyklujem, chodím na turistiku, venujem sa rýchlej chôdzi, cvičím s činkami. Neberiem to ako nepríjemnú nutnosť, ale ako súčasť svojho životného štýlu a veľmi ma to baví," zdôrazňuje Lenka. Dosť si povedala vo chvíli, keď sa dostala na hranicu 61 kíl. Cítila sa vynikajúco, preto nemalo význam chudnúť ďalej. "Navyše, prílišné chudnutie sa v mojom veku negatívne prejavuje na tvári. Cítim sa výborne, aj keď mám o 5 kíl viac ako napríklad teraz," hovorí Lenka a dodáva, že chudnúť by sme nikdy nemali pre rekordy, ale pre zdravie a dobrý pocit.

AKO V ROMÁNE

Lenke premena nezmenila len postavu, ale aj celý život. "Myslela som si, že sa už budem venovať len synovi, ale všetko sa vyvinulo inak. Môj tréner bol rozvedený a pri riešení problému mojej obezity sme si padli do oka. Asi po roku sme začali spolu žiť," smeje sa Lenka na nečakanom zvrate vo svojom živote. No neostalo iba pri vzťahu. Lenku cvičenie a celá "veda" okolo chudnutia tak nadchli, že začala svojmu partnerovi asistovať. "Najskôr som pomáhala pri tréningoch so ženami. Zistili sme, že ženy sa skôr zdôveria mne ako Julkovi. Postupne sme vytvorili tím. A kedze rada varím, špecializujem sa najmä na tvorbu jedálnych lístkov," vysvetľuje Lenka.


Nemám rada SLOVO DIÉTA

Erika (41), spisovateľka

štartujúca váha: 74 kg
aktuálna váha: 55 kg
výška: 155 cm

Celý život zápasila s nadváhou. Tvrdí, že kilogramy si s ňou občas robili, čo chceli. Pravda je, že nikdy sa zdravo nestravovala a ak sa aj niekedy rozhodla schudnúť, automaticky začala držať rôzne "top diéty", ktoré so zdravím nemajú nič spoločné.

"Až keď som náhodou objavila na internete stránku špecialistu na premeny Júliusa Karabinoša, rozhodla som sa vo svojom živote pre radikálny a najmä trvalý krok. Požiadala som o vypracovanie stravovacieho i tréningového plánu. Začala som navštevovať fitnesposilňovňu a kilá šli postupne dolu," spomína Erika, ktorá pred premenou pri výške 155 cm vážila 74 kíl.

ŽIADNY EXTRÉM

Nemá rada slovo diéta. Predstavuje obmedzovanie jedla. V zdravom stravovaní ide o niečo úplne iné. Základ je pravidelný a vyvážený prísun stravy. Nehrozí, aby človek hladoval. "Mylne som si niekedy myslela, že čím menej budem jesť, tým viac pôjde hmotnosť dolu. Dolu šla, no nastúpil jojo efekt, ktorý pozná azda každá žena," hovorí Erika Hornáková, ktorá začala aj s pravidelným pohybom, venovala sa kardio cvičeniam a činkám, čo robí dodnes. "Najťažšie bolo pre mňa kardio. Nakoniec som si vybrala bežecký pás, čiže rýchlu chôdzu," spomína Erika a dodáva, že za ťažké, no aj odľahčujúce v tom období považuje zmenu okruhu priateľov. Skutoční ostali a noví z fitka sa pridali. Hornákovej premena trvala rok. Medzitým sa prihlásila do Jarnej premeny, kde získala dva krásne poháre a stala sa víťazkou vo svojej kategórii aj absolútnou víťazkou ženskej kategórie. Konečná hmotnosť 49 kíl! "Najviac som bola spokojná s hmotnosťou 55 až 56 kilogramov, vtedy som sa cítila najlepšie. Žena by si mala uchovať všetko krásne, čo ju robí ženskou a očarujúcou. Netreba ísť do extrémov, stačí, aby sa páčila sama sebe, to je najdôležitejšie na celej premene."


Sacharidové vlny

Július karabinoš, profesionálny tréner

Strážite si jedálny lístok, no prestali ste chudnúť? Oklamte organizmus a naštartujte metabolizmus pomocou metódy takzvaného sacharidovóho vlnenia.

Je to jeden z menej známych, no účinných spôsobov, vďaka ktorému znovu nakopnete svoj metabolizmus. "Sacharidové vlny sú najúčinnejšou metódou na odbúranie tukov, ktorá funguje vždy a na každého" hovorí tréner Karabinoš.

Sacharidy môžete cyklovať napríklad: 50 gramov, 50 gramov, 100 gramov, 150 gramov, 200 gramov, 250 gramov a 300 gramov. Vychádzame z predpokladu, že príjem bielkovín je asi 100 gramov na deň. Konkrétny príklad jedálneho lístka:

50 gramov SACHARIDOV

pondelok, utorok

RAŇAJKY 3 vaječné bielky
DESIATA 100 gramov tvarohu
OBED 100 gramov kuracieho mäsa
OLOVRANT 100 gramov tvarohu
VEČERA 100 gramov kuracieho mäsa

Nezabudnite na dostatočný príjem tekutín. Najvhodnejšia je čistá voda s citrónom, neperlivá minerálna voda alebo zelený čaj v množstve 2 až 3 litre denne.

100 gramov SACHARIDOV

streda
+ asi 82 gramov ryže

RAŇAJKY 3 vaječné bielky
DESIATA 100 gramov tvarohu
OBED 100 gramov kuracieho mäsa + 41 gramov ryže
OLOVRANT 100 gramov tvarohu
VEČERA 100 gramov kuracieho mäsa + 41 gramov ryže

Hmotnosť ryže je uvedená v neuvarenom stave.

150 gramov SACHARIDOV

štvrtok
+ 4 ryžové chlebíky

RAŇAJKY 3 vaječné bielky
DESIATA 100 gramov tvarohu + 2 ryžové chlebíky
OBED 100 gramov kuracieho mäsa + 41 gramov ryže
OLOVRANT 100 gramov tvarohu + 2 ryžové chlebíky
VEČERA 100 gramov kuracieho mäsa + 41 gramov ryže

200 gramov SACHARIDOV

piatok
+ ryža a chutnejšie raňajky

RAŇAJKY 150 gramov nízkotučného bieleho jogurtu + 50 gramov ovsených vločiek
DESIATA 100 gramov tvarohu + 2 ryžové chlebíky
OBED 100 gramov kuracieho mäsa + 62,5 gramu ryže
OLOVRANT 100 gramov tvarohu + 2 ryžové chlebíky
VEČERA 100 gramov kuracieho mäsa + 62,5 gramu ryže

250 gramov SACHARIDOV

sobota
+ 1 kus ovocia

RAŇAJKY 150 gramov nízkotučného bieleho jogurtu + 50 gramov ovsených vločiek
DESIATA 100 gramov tvarohu + 4 ryžové chlebíky
OBED 100 gramov kuracieho mäsa + 62,5 gramu ryže
OLOVRANT 100 gramov tvarohu + banán
VEČERA 100 gramov kuracieho mäsa + 62,5 gramu ryže

300 gramov SACHARIDOV

nedeľa
+ ďalší kus ovocia

RAŇAJKY 150 gramov bieleho jogurtu + 50 gramov ovsených vločiek, banán
DESIATA 100 gramov tvarohu + 5 ryžových chlebíkov
OBED 100 gramov kuracieho mäsa + 62,5 gramu ryže
OLOVRANT 100 gramov tvarohu + grapefruit
VEČERA 100 gramov kuracieho mäsa + 62,5 gramu ryžeJúlius Karabinoš,
profesionálny tréner, Nitra

v diétnej poradni odpovedá na otázky z oblasti fitnes a stravovania.

 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Uršuľa
Zajtra má meniny
Sergej
Kto je na stránke
Práve je pripojených:
8 Hostí
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang