Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 129
Návštev dnes: 77
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Schudnem bez cvičenia?

Báječná žena 16/2016Mám 25 rokov, 165 centimetrov a 56 kíl. Po pôrode pred rokom a pol sa mi pomerne rýchlo podarilo schudnúť, ostali mi navyše možno dve kilá. Najviac ma trápi spodná časť brucha, na ktorej sa tuk drží ako prilepený. Popoludní nejem pečivo ani prílohy, ale nepomáha to. Podarí sa mi schudnúť aj bez cvičenia?

Nataša

Schudnúť sa vám možno podarí, lebo chudnutie je založené na príjme, spotrebe a na výdaji energie. Tuku v spodnej časti brucha sa však bez cvičenia nezbavíte. Základným predpokladom, ako odbúrať tuk, je pevné svalstvo, a to bez pravidelného cvičenia nie je možné.
Brušné svaly môžete precvičovať aj doma. Jedným zo základných cvikov je dvíhanie nôh v ľahu. Cvičenie môžete vykonávať na gauči, posteli či na koberci. Nádych je pri spúšťaní nôh nadol, pričom táto fáza pohybu je pomalšia. Výdych je pri dvíhaní nôh. Cvičte pomaly, dbajte na to, aby ste mali stále napnuté brušné svalstvo. Každú sériu cvikov vykonávajte do únavy, to znamená, že počet opakovaní nieje rozhodujúci.
Prestávku medzi sériami využite na iné cviky. Cvičte napríklad sedy - ľahy a "skracovačky" na horné priame brušné svaly alebo vytáčanie či úklony s drevenou tyčou na pleciach na šikmé brušné svaly a na zoštíhlenie pása. Cvičte trikrát do týždňa po 20 minút, mohlo by to priniesť slušný výsledok. V každom prípade je rozumnejšie precvičovať celé telo, a teda chodiť cvičiť do fitnescentra. Kto naozaj chce niečo urobiť, ten hľadá spôsob, ako to dokázať.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 18.4.2016
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang