Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 160
Návštev dnes: 148
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Manžel cvičí, ale prejedá sa

Báječná žena 12/2016Môj manžel má 32 rokov. Už druhý rok chodí trikrát za týždeň do posilňovne. Vidieť na ňom pozitívne zmeny. Nechápem však, že vždy, keď príde po cvičení domov, vrhne sa na chladničku a zje piate cez deviate. Tvrdí, že po tréningu sa musí najesť. Lenže okrem toho často neje aj celý deň alebo sa naje až neskoro večer. Mne sa jeho prístup v stravovaní nepozdáva. Čo vy na to?

Zuzka

Dôležité je vedieť, čo váš manžel cvičením sleduje. Aké má ciele a plány. Pokiaľ trénuje len kondične, či rekreačne, prípadne len preto, aby mal kam chodiť, alebo sa potrebuje len stretnúť s priateľmi, potom až tak veľmi nezáleží na tom, kedy je a koľko toho zje. Práve takýchto ľudí sú dnes plné fitnescentrá.

Pokiaľ je však jeho cieľom dobre vyzerať, pribrať svalovú hmotu, odbúrať telesný tuk a dobre sa cítiť, mal by stravovaniu venovať náležitú pozornosť. Pre dosiahnutie serióznych výsledkov je optimálne stravovanie dôležitejšie ako samotný tréning. Dosiahnuť slušnú kulturistickú, či fitnes postavu bez úpravy stravovacích návykov jednoducho nie je možné.

V zásade platí, že jesť treba často, aspoň päťkrát denne a v menších porciách. Človek by mal mať prehľad o dennom výdaji a príjme energie, ako aj o množstve prijatých živín, z ktorých túto energiu získava. Vyžaduje si to nielen vedomosti, poznanie samého seba, ale hlavne seba disciplínu. Nie každý to dokáže.

Fitnescentrá sú dnes priam preplnené, ale len málo je tých, ktorí fitnes považujú za životný štýl. Ešte menej je tých, ktorí to dotiahnu na súťažné pódium.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 21.3.2016
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang