Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 160
Návštev dnes: 42
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Vždy som bola bucľatejšia

Báječná žena 07/2016Mám 24 rokov a väčšinu života som mala nadváhu. Keď som v základnej škole začala hrať hádzanú, schudla som a bola so sebou spokojná. No po vážnejšom zranení kolena som sa v šestnástich rokoch musela s aktívnym športom rozlúčiť. Odvtedy som sa pri výške 167 centimetrov prejedla k hmotnosti 76 kíl. Už som zo seba zúfalá. Aj keď zopár kíl schudnem, naberiem ich späť. Žijem v dedine, kde nie je fitko ani telocvičňa. Priateľ síce tvrdí, že sa mu páčim aj s kilami navyše, no ja sa už prestávam dobre cítiť. Do leta by som rada zhodila 6 kíl. Mám šancu? Ako?

Evita

Každý má šancu schudnúť - ak to naozaj chce a myslí vážne. Chudnutie sa začína v hlave. Samozrejme, mali by ste vedieť, ako na to ísť, nepúšťať sa do chudnutia spontánne a živelne. Dôkazom je to, že vám nefungujú diéty.
Diéty fungujú, ale len krátkodobo, po ich vysadení nastáva neželaný jojo efekt. Omnoho dôležitejšie sú stravovacie návyky, ktoré síce neprinášajú rýchly efekt, ale fungujú dlhodobo. Mali by ste sa naučiť stravovať zdravo, racionálne a optimálne. Na to, aby ste to dokázali, je dôležité poznať hodnotu svojho bazálneho metabolizmu, a to je 6 583 kJ.
Ak fyzické aktivity a stres zvyšujú túto hodnotu, hoci len o 30 percent, vyjde vám hodnota 8 558 kJ. Keby ste sa stravovali na tejto úrovni, nebudete priberať ani chudnúť. Ideálny jedálny lístok na znižovanie hmotnosti by pre vás mal obsahovať 80 g bielkovín, 160g sacharidov a 50g tukov, čo predstavuje 5900 kJ.
To, že žijete v malej dedine, neznamená, že nemôžete športovať. Verím, že nájdete aktivity, či už doma, alebo v prírode, ktoré možno robiť aj pri problémoch s kolenom. Napokon, odvtedy uplynulo osem rokov, predpokladám, že chodíte po vlastných nohách. Ste príliš mladá na to, aby ste na šport rezignovali.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 15.2.2016
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang