Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 231
Návštev dnes: 108
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Prečo nechudnem?

Báječná žena 05/2016Mám 36 rokov, 174 centimetrov a 68 kíl. Cez sviatky som pribrala 4 kilogramy. Hoci som sa pred dvomi týždňami vrátila k svojmu bežnému jedálnemu lístku, dávam prednosť zelenine, chudému mäsu, nejem po 18. hodine, držím sa zásad delenej stravy, neschudla som ani gram. Moje telo na moju snahu vôbec nereaguje. Ako mám rozhýbať metabolizmus?

Katka

Pribrať počas sviatkov je celkom prirodzené. No ak ste sa vrátili k svojej bežnej strave, ale organizmus už na to nereaguje, váš osvedčený zaužívaný stravovací systém sa jednoducho skončil. Musíte niečo zmeniť, metabolizmus prekvapiť, šokovať ho niečím novým a nečakaným.
Napríklad očistným dňom, počas ktorého budete dopoludnia piť len ovocné a popoludní zeleninové šťavy. Alebo jedno-zložkovou stravou. V pondelok jedzte len mäso, v utorok ryžu, v stredu vajcia, vo štvrtok zeleninu, v piatok len tvaroh a jogurty, v sobotu ovocie. A, samozrejme, neprejedajte sa!
Ďalšou osvedčenou metódou sú sacharidové vlny, keď každý deň budete mať iný príjem sacharidov. Napríklad v trojdňovom cykle 50 - 150 - 300, v sedemdňovom cykle 0 - 50 - 100 - 150 - 200 - 250 -300. Telo nevie, čo má očakávať na ďalší deň, nedokáže sa pripraviť a adaptovať. Spravidla sa metabolizmus opäť naštartuje a o pár dní sa môžete vrátiť k osvedčenej strave.
Nezmieňujete sa o cvičení. Pomohol by vám aj pravidelný cielený pohyb. Bola by to ďalšia zmena, navyše spojená s vyšším výdajom energie, s účinným spaľovaním tukov, nehovoriac o endorfínoch, ktoré sú pre náš život také potrebné.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 8.2.2016
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang