Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 231
Návštev dnes: 108
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Hrčky na stehnách

Báječná žena 02/2016Mám 23 rokov, 163 centimetrov a 60 kíl. V polovici januára som porodila. Dovtedy som nemala problém s postavou, po pôrode ma nemrzelo ani ovisnuté bruško. Začala ma však trápiť predná strana stehien, mám na nej hrčky. Je to celulitída? Ešte stále dojčím. Môžem s tým niečo robiť doma alebo len úpravou stravy?

Jessy

Pravdepodobne ide o celulitídu. Hrboľaté stehná rozhodne nie sú atraktívne a nemusíte mať ani nadváhu, aby ste s ňou mali problém. Celulitída sa skladá zo stvrdnutých hrudiek tuku a spojivového tkaniva tesne pod povrchom kože.
Pite veľa tekutín, aby ste vyplavili z tela toxíny. Jedzte veľa zeleniny a denne dva až tri kusy ovocia, ktoré obsahuje prírodný vitamín C. Prebytočný vitamín C sa vylučuje obličkami a berie so sebou toxíny. Pravidelná masáž môže pomôcť vyhladiť zásoby hrboľatého tuku pod kožou. Použite svoj obľúbený telový olej alebo mlieko na každodennú hĺbkovú masáž.
Nadbytočný telesný tuk, ktorý je hlavnou príčinou celulitídy, však najúčinnejšie odstránite pravidelným cvičením. Cvičte každý deň 30 minút drepy, výpady, vystieranie kolien, unožovanie a zanožovanie s vysokým počtom opakovaní. To znamená 25 a viac. Pravdepodobne si vystačíte s váhou vlastného tela. Cvičenie je najlepší prirodzený spôsob, ako znížiť množstvo tuku a zbaviť sa alebo aspoň zmierniť vzhľad celulitídy na stehnách. Musíte byť trpezlivá. Celulitída sa neobjavila zo dňa na deň ani zo dňa na deň nezmizne. Ak nemáte istotu, že ide o celulitídu, dajte si to vyšetriť u odborníka.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 11.1.2016
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang