Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 160
Návštev dnes: 148
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Čím sladiť kávu?

Báječná žena 01/2016Mám 36 rokov, 170 centimetrov a 55 kíl. Milujem kávu, ale keďže sa snažím udržať si štíhlu líniu, zaujímalo by ma, čím si ju môžem osladiť. Horká mi nechutí. Cukru sa všeobecne snažím vyhýbať, nejem veľa sladkostí. Hoci necvičím, chodím veľa peši, na turistiku a tancovať.

Maťka

Pred rokmi som si omylom dal do kávy namiesto cukru soľ - odporná chuť. Odvtedy kávu nesladím. Mnohým ľuďom sa pitie kávy spája s pohodou a príjemnými pocitmi. Sladenie kávy nie je až taký vážny prehrešok ak to s množstvom sladidla nepreháňate. Ideálnym sladidlom je med. Pôsobí protizápalovo a antibioticky. Na sladenie kávy je vhodný agátový med, lebo má neutrálnu chuť.
Umelé sladidla nespôsobia nárast hmotnosti, niektoré obsahujú aj látky, ktoré nie sú zdraviu práve dvakrát prospešné. Väčšina lekárov a odborníkov však tvrdí, že ak neprekračujete povolené dávky umelého sladidla, malo by to byť zo zdravotnej stránky v poriadku.
Zázrakom vo svete prírodných sladidiel je stévia. U nás ju môžete kúpiť vo forme listov, prášku, sirupu či toboliek. Výskumy potvrdili jej pozitívne účinky na pečeň, pankreas alebo na slezinu. Pri jej pravidelnej konzumácii by vás mala prestať trápiť malátnosť i únava. Stévia má celkový regeneračný vplyv na organizmus. Uvedomte si však, že sladené kávy zvyšujú chuť na sladké, a práve to môže u vás naštartovať nevhodné maškrtenie.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 4.1.2016
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang