Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 133
Návštev dnes: 147
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Stále priberám

Báječná žena 53/2015Pred rokom som vďaka Dukanovej diéte počas piatich mesiacov schudla 12 kíl. Mám 27 rokov, 175 centimetrov a 89 kíl. Lenže po tom, ako som sa prestala stravovať podľa Dukana, som pribrala naspäť až 15 kíl. Jeho jedálny lístok ma totiž oberal o energiu, hoci som to so stravou extrémne nepreháňala. Stále si dávam pozor na to, čo jem. Vyhýbam sa smaženým jedlám, pečivo a ovocie jem iba dopoludnia. Mám pocit, že sa mi nikdy nepodarí trvalo schudnúť, už som z toho frustrovaná. Či jem, alebo nie, priberám. Poradíte mi?

Ria

Často ma oslovujú ženy s podobným problémom, aký máte vy. Diéty sa nedajú rozdeliť na dobré a zlé, účinné či neúčinné. Všetky sú účinné na začiatku procesu, niektoré dokonca počas celého obdobia ich striktného dodržiavania. To sa však nedá dlhodobo ani večne. Človek spravidla chudne, keď má vyšší energetický výdaj než príjem. Lenže dokedy? Omnoho dôležitejšie a rozumnejšie, ako držať sa „zaručených" diét, je osvojiť si optimálne stravovacie návyky, pri ktorých sa možno chudne pomalšie, ale istejšie. Povedal by som, že aj pohodlnejšie. Pohodlnejšie, čo sa týka stravovania, no už menej pohodlne, ak to chcete robiť dôsledne.
To znamená, že do procesu znižovania hmotnosti treba začleniť pravidelný premyslený pohyb. Preto by ste mali pouvažovať o tom, že začnete cvičiť. Cvičením v posilňovni spevníte svalstvo, čo vám aktivizuje bazálny metabolizmus a postupne vyformuje telo. Kardiotréningom zase zvýšite výdaj energie, zlepšíte si kondíciu a pozitívne ovplyvníte svoj zdravotný stav. Navyše, ak budete pravidelne športovať, jojo efekt má menšiu šancu. Odporúčam vám dať si vypracovať individuálny tréningový a stravovací program odborníkovi.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 28.12.2015
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang