Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 129
Návštev dnes: 80
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

2015-46 Musím sa vzdať párkov?

Báječná žena 46/2015Milujem párky, jem ich aspoň trikrát do týždňa. Rozhodla som sa však zmeniť jedálny lístok a dať dole pár kíl aspoň úpravou stravy, lebo na cvičenie nemám čas, preto by som chcela vedieť, či sa párkov musím vzdať. Veď sa predávajú aj kvalitné, s vysokým obsahom mäsa. Čo vy na to?

Tatiana

Párky nepatria k potravinám vhodným na zdravé a optimálne stravovanie a už vôbec nie do jedálneho lístka človeka, ktorý sa rozhodol schudnúť. Obsahujú bravčové a hovädzie mäso, bravčový tuk, bravčové kože, jedlú soľ, zahusťovadlá... Odporúčam vám nahradiť párky iným mäsom, napríklad hovädzím, kuracím, rybím, prípadne i vajcami.
Predpokladám, že párky jedávate s chlebom. Aj tu je dôležité, o aký druh chleba ide. Ale úprimne - vy ste sa nerozhodli zmeniť jedálny lístok, lebo hľadáte možnosť, ako v ňom ponechať potraviny, ktoré vám chutia, hoci viete, že obsahujú veľa tukov živočíšneho pôvodu a možno i zbytočného balastu. Napokon, párky by ste trikrát za týždeň aj mohli jesť, keby ste mali pod kontrolou všetky ostatné potraviny a presne vedeli, koľko bielkovín, sacharidov a tukov prijímate, no hlavne, aká je hodnota vášho bazálneho metabolizmu a koľko energie denne prijímate v strave.
Ak chcete schudnúť, musíte mať vyšší energetický výdaj ako príjem. Ale to vám asi nehrozí, lebo máte pripravený ďalší „argument", že na cvičenie nemáte čas. Kto chce niečo urobiť, ten hľadá spôsoby. Kto nechce, len hľadá dôvody a výhovorky, prečo to nejde.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 9.11.2015
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang