Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 133
Návštev dnes: 147
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Pomáha káva pri chudnutí?

Báječná žena 44/2015Mám 36 rokov, 170 centimetrov a 70 kíl. Chcela by som zopár kíl schudnúť. Počula som, že káva je účinným spaľovacom tukov. Je to naozaj tak? Koľko jej mám vypiť pred cvičením a môžem si do nej pridať mlieko?

Eva

O káve sa často hovorí v spojitosti s chudnutím. Väčšinou však popíjaním kávy stratíte z tela vodu, keďže je známe a silné diuretikum. V dôsledku straty vody môže nastať určité optické zoštíhlenie. Nadmerná strata tekutín je však nebezpečná, preto by ste každú šálku kávy mali kompenzovať pohárom vody.
Určité „diétne" účinky má káva vďaka kofeínu, ktorý brzdí chuť do jedla, stimuluje nervovú sústavu a mierne zrýchľuje metabolizmus. Bežná porcia kávy obsahuje okolo 85 miligramov kofeínu. Pitie rimeraného množstva kávy, teda množstvo kofeínu pod 300 miligramov za deň, neovplyvňuje diurézu a stav hydratácie v pokoji ani pri cvičení. Káva obsahuje aj antioxidanty, látky bojujúce proti voľným radikálom. Kombinácia kávy s mliekom je niečo podobné, ako keby sme ju pili so zákuskom či so šľahačkou. Vytvára kyslú reakciu, čo v žalúdku pocítite ako príjemné uvoľnenie. No v dvanástniku, kde trávenie prebieha, je prostredie zásadité, čo môže spôsobiť kŕče.
Káva pred tréningom pôsobí skôr ako stimulant nabudenia organizmu, než ako účinný spaľovač tuku. Treba si uvedomiť, že káva s mliekom nie je nápoj, ktorý pomôže odbúrať tuk či dokonca zahnať smäd, jej pozitívne účinky sa prejavia skôr na nálade a dobrom pocite.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 26.10.2015
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang