Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 133
Návštev dnes: 147
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Sacharidy alebo bielkoviny?

Báječná žena 43/2015Mám 22 rokov, 178 centimetrov a 59 kíl. Aj keď už pol roka chodím trikrát do týždňa do fitka a snažím sa cvičiť skôr s ťažšími záťažami, nevidím pozitívne výsledky. Som štíhla, ale moja postava je mľandravá. Cvičím svojpomocne, podľa časopisov a internetu. Stravujem sa zdravo, no rada by som vedela, na čo mám pri naberaní svalovej hmoty a rysovaní postavy dávať v strave väčší dôraz. Sú lepšie sacharidy alebo bielkoviny?

Rebeka

Vaše telesné parametre aj BMI, ktoré máte 18,62, vás radia medzi štíhle ženy. Na tom by nebolo nič lé, keby ste nenapísali, že po polročnom cvičení ste mľandravá. To znamená, že nielenže sa nesprávne stravujete, ale pravdepodobne aj zle cvičíte.
Podľa časopisu či internetu sa ťažko naučíte správne cvičiť. Cviky vám musí ukázať a vysvetliť niekto skúsený. Žiaľ, väčšina ľudí vo fitnescentrách cvičí nesprávne. Pokiaľ ide o stravu, príjem bielkovín, sacharidov a tukov musí byť vyvážený - za predpokladu, že by ste v strave denne prijímali napríklad 7 500 kj. To znamená asi 80 gramov bielkovín, 40 gramov tukov a 280 gramov sacharidov, pričom sacharidy by mali byť hlavne komplexné, teda ryža, zemiaky, zelenina, celozrnné výrobky. To by vám pri budovaní a spevňovaní svalstva malo vyhovovať. Ak by ste chceli svaly rysovať, mali by ste znížiť príjem energie na 5 800 kj. Ale len v príjme sacharidov tak, aby ste ich príjem znížili na 180 gramov. Samozrejme, ide len o orientačné hodnoty. Individuálny tréningový a stravovací program si dajte vypracovať odborníkovi. Inak budete možno zbytočne strácať čas i utrácať peniaze.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 19.10.2015
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang