Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 129
Návštev dnes: 80
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Rehabilitácie namiesto posilňovne?

Báječná žena 34/2015Podľa výsledkov z CT vyšetrenia a röntgenu mám zablokovanú krčnú chrbticu, vyskočenú platničku v krížovej oblasti a pármilimetrovú cystu na ľavom bedrovom kĺbe. Moja obvodná lekárka mi neodporúča posilňovanie, iba rehabilitácie a cvičenie podľa rád rehabilitačnej sestry. Doteraz som chodil do fitnescentra aspoň dvakrát do týždňa. Čo si o tom myslíte? Môže mi posilňovanie ublížiť?

Boris

Odporúčam vám dokončiť rehabilitačné cvičenie, ale čím skôr začnete cvičiť sám, tým lepšie. Posilňovanie ako také vám ublížiť nemôže. Dôležitý je výber cvikov, to, aby ste ich technicky správne vykonávali, a primeraná záťaž. Cvičiť by ste mali veľmi pomaly, sústredene, s vnímaním doslova každého centimetra pohybu. Samozrejme, na to treba mať určité vedomosti a dostatočné skúsenosti.
Sám som nedávno prešiel niečím podobným. Po prvom cvičení som rehabilitačnej sestre zdvorilo poďakoval a navrhol jej, že radšej budem cvičiť doma sám. Vysvetlil som jej však, že som profesionálny tréner, cvičeniu rozumiem, anatómiu a funkčnosť svalov ovládam. Ale človek, ktorý sa v tejto oblasti nevyzná, by sa mal podriadiť rozhodnutiu lekára. Na ľudí nezvyknutých pravidelne športovať môže rehabilitačné cvičenie pôsobiť ako malý zázrak. Chápem aj rehabilitačných pracovníkov. Ich záujmom i povinnosťou je pomôcť vám, nie ublížiť. Nemôžu vám však povedať, aby ste cvičili doma sám.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 17.8.2015
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang