Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 160
Návštev dnes: 41
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Ovocie pri chudnutí

Báječná žena 40/2015Mám veľmi rada ovocie, jem ho niekolkokrát denne v podobe štiav, pyré či čerstvé. Dávam mu prednosť pred zákuskami. Čoraz častejšie však počúvam, že pri chudnutí to nie je práve najvhodnejšia zložka stravy. Prečo? Mám 23 rokov, nemám síce výraznú nadváhu, pri výške 177 centimetrov vážim 72 kíl, no rada by som pár kíl zhodila. Koľko ovocia denne môžem zjesť? Mám sa niektorým druhom vyhýbať?

Erika

Ovocie je zdravé, chutné, ale aj kaJorické. Obsahuje hlavne potrebnú vlákninu, vitamíny, stopové prvky, minerály a enzýmy. Pri chudnutí nie je ovocie tou najvhodnejšou potravinou, ale vždy mu treba dať prednosť pred zákuskami. Ovocie obsahuje fruktózu a glukózu, čiže jednoduché cukry, ktoré sa pri nadbytku ukladajú do tukových rezerv. To znamená, že konzumáciu ovocia by ste mali mať pod kontrolou.
Vhodnejšie je konzumovať ovocie dopoludnia a v menších dávkach, čo znamená, že prejedať sa ovocím je nežiaduce. Aj keď by ste nechceli práve znížiť svoju hmotnosť, nemali by ste denne zjesť viac ako 400 gramov ovocia, najlepšie čerstvého. Ovocné džúsy a kompóty nie sú ideálne, pretože obsahujú veľa cukru.
Najmenej vhodné pri chudnutí je avokádo, papája, banány a hrozno, ktoré poskytujú najviac energie. Naopak, ideálny je ananás. Odbúrava tuky, obsahuje vitamín B12 a vitamín E. Na druhom mieste je kivi, vitamín C v ňom urýchľuje chudnutie. Vhodný je aj červený melón, jablko, nektárinky, grapefruit, jahody, slivky a pomaranč. V každom prípade ovocie zlepší zdravie a hlavne pri chudnutí dodá potrebné živiny. Len si treba vybrať to správne.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 28.9.2015
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang