Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 129
Návštev dnes: 80
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Ako priberiem?

Báječná žena 29/2015Mám 18 rokov, 175 centimetrov a 58 kíl. Necvičím, ale dvakrát do týždňa hrám pozemný hokej. Snažím sa pribrať už asi dva roky, ale nedarí sa mi. Jem dosť veľa, aj mäsa, stále som však veľmi štíhly a nepáči sa mi, ako vyzerám. Poradte mi, ako pribrať. Cvičením alebo stravou?

Lukáš

Ste vo veku, keď vaše telo zužitkuje takmer všetky živiny a energiu, ktoré mu dodáte. Venujete sa športu, pravdepodobne ste typ nazývaný ektomorf a máte rýchly metabolizmus. Keby sme chceli poznať skutočnú príčinu, prečo máte nízku hmotnosť, bolo by vhodne odborné vyšetrenie u endokrinológa.
Vo všeobecnosti vo vašom veku nejde o ojedinelý jav. Pýtate sa, či máte pribrať cvičením alebo stravou. Cvičenie a strava sú z energetického hľadiska ako spojené nádoby. Ak chcete pribrať na svalovej hmote, musíte cvičiť s činkami a mať pozitívnu energetickú bilanciu. To znamená, že denný príjem kalórií musí byť vyšší, ako ich denný výdaj. Kalórie pochádzajú z troch základných živín: sacharidov, tukov a bielkovín. Ak chcete pribrať, mali by ste denne prijať okolo 15 000 kJ, ktoré by mali tvoriť: 20 percent bielkoviny (približne 180 gramov), 20 percent tuky (okolo 80 gramov) a 60 percent sacharidy (približne 540 gramov). V strave by ste mali uprednostňovať mäso, vajcia, tvaroh, strukoviny, brokolicu, zemiaky, ryžu, ovocie a oriešky. Jedzte najmenej päťkrát denne a veľa spite. A, samozrejme, pravidelne cvičte so záťažou trikrát do týždňa po 60 minút. Spočiatku určite pod odborným vedením.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 13.7.2015
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang