Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 160
Návštev dnes: 148
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Ktoré mäso je najlepšie?

Báječná žena 25/2015Ktoré mäso je najvhodnejšie jesť z hľadiska výstavby svalov? Je dobré jesť aj nasilu, keď chcem nabrať svalstvo, napríklad o večer, aj keď nie som hladný? Cvičím vo fitnescentre štyrikrát do týždňa.

Ďuro

Na zvyšovanie sily a nárast svalovej hmoty je najvhodnejšie hovädzie mäso pre vysoký obsah kvalitných bielkovín, cholesterolu a saturovaných tukov, ktoré udržiavajú zvýšenú hladinu testosterónu. Ďalej vám odporúčam jesť lososa a sleďa ako zdroj omega-3 mastných kyselín, ktoré zvyšujú citlivosť inzulínu
i syntézu svalových bielkovín, čiže rast svalov. Sleď má aj vysoký obsah kreatínu, ktorý je dôležitý pre svalovú silu. Ostatné druhy mäsa sú vhodné, ale nie ako každodenná strava pre rast svalov. Dôležitou potravinou pre rast svalstva sú vajcia, ktoré by ste mali konzumovať celé, teda bielky aj žĺtky. Strava kulturistu, ktorý chce zvýšiť silu a pribrať svalovú hmotu, sa však nezakladá iba na dostatočnom príjme kvalitných bielkovín, teda na 2,5 až 3 gramoch na kilogram hmotnosti, ale aj na príjme ďalších živín, predovšetkým komplexných sacharidov. Tie by ste mali dodať telu v podobe pšeničných klíčkov, ovsených vločiek, hnedej ryže, celozrnného chleba, špenátu či brokolice.
Jedzte najmenej šesťkrát za deň. Neprejedajte sa, aby ste nepribrali zbytočne veľa tuku. Ako posledné jedlo si dajte mäso so zeleninou, tvaroh alebo proteínový nápoj. Nezabúdajte na pitný režim a kvalitný spánok.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 15.6.2015
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang