Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 160
Návštev dnes: 148
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Celulitída na pažiach

Báječná žena 23/2015Mám 32 rokov, meriam 175 cm. Asi pred trištvrte rokom sa mi vďaka úprave stravy podarilo schudnúť z 88 na 74 kíl. Jem častejšie, menšie porcie, popoludní sa vyhýbam sacharidom, naposledy večeriam o 18. hodine a chodím na zumbu. Lenže aj keď som schudla, na hornej časti rúk mám akoby celulitídu. Ide leto, nerada by som nosila dlhé rukávy. Poradíte mi?

Hanka

Ak chudnete len úpravou stravovacích návykov, má to svoje úskalia. Sama ste spozorovali, že máte určité telesné nedostatky, s ktorými nie ste a ani nemôžete byť spokojná.
Schudnúť - to nemusí vždy znamenať dobre vyzerať a cítiť sa v psychickej pohode. Rizikom chudnutia bez posilňovacieho tréningu je, že hmotnosť neznižujete len stratou telesného tuku, ale aj stratou svalovej hmoty a tekutín, ktoré sa na svaly viažu. Zumbu považujem skôr za zábavnú formu telesnej aktivity, ktorá po určitom čase nemusí byť účinná, keďže skupina cvičeniek je značne rôznorodá.
Jediným správnym riešením vášho problému je, aby ste sa začali systematicky venovať posilňovaciemu tréningu. Pevné a vyformované svalstvo je predpokladom toho, že budete nielen dobre vyzerať, ale aj sa dobre cítiť. Pevné svalstvo zaručuje zvýšenie odbúravania tuku aj v čase, keď ste bez pohybu. Nie je to síce veľa, ale je to stále.
Posilňovať však musíte celé telo, nielen problematické partie. Tréningový plán by vám mal vypracovať skúsený tréner. Mali by ste s ním odcvičiť aspoň niekoľko úvodných tréningov, aby vám vysvetlil a ukázal správnu techniku, tempo a dýchanie pri cvičení.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 1.6.2015
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang