Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 133
Návštev dnes: 147
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Crossfit a ženy

Báječná žena 18/2015Mám 25 rokov, 170 centimetrov a 72 kíl. Aký máte názor na populárny crossfit? Je podľa vás vhodný aj pre ženy? Kamarátka si ho nevie vynachváliť, venuje sa mu už pol roka. Je pravda, že si zlepšila kondíciu, ale žiadne viditeľhejšie výsledky na jej postave nevidím. Chcela by som schudnúť, no cvičenie vo fitnescentre ma nebaví a crossfit sa mi zdá aspoň zábavný. Mojím problémom sú hlavne boky a brucho.

Eňa

Pre človeka je dôležité, aby sa venoval športu, ktorý ho baví, a aby pohybovej aktivite, ktorú robí, aj rozumel. Iba tak ju bude robiť rád a môže byť úspešný. Dôležité je aj to, na akého trénera natrafíte. Či je odborne fundovaný, či je aj pedagóg a či vás dokáže motivovať. Poznám kvalitných trénerov aj v crossfite. No ako sama pozorujete na svojej priateľke, crossfit sa zameriava skôr na získanie sily a zlepšenie kondície než na vyformovanie postavy. Ak sa aj zbavíte nadbytočného tuku, tak preto, že máte vyšší výdaj energie ako príjem.
Podobné je to pri rôznych zábavných kolektívnych cvičeniach - nie všetci cvičenci majú ten istý vek, rovnakú hmotnosť a kondíciu, rovnaké pocity, či myslenie. Preto na spevňovanie svalov a vyformovanie tela je najúčinnejšie individuálne cvičenie so záťažou. Cvičenie, pri ktorom musíte byť maximálne sústredená. Pri každom pohybe musíte mať zapojený mozog. Ide teda o cielený premyslený tréning, kde presne viete, čo, ako a kedy máte robiť.
Naučiť sa správne cvičiť nie je jednoduché. Ak tomu nebudete rozumieť, nebude vás to baviť. Vysvetliť, ukázať, naučiť a vzbudiť záujem by malo byť hlavnou úlohou a poslaním trénerova inštruktorov vo fitnescentrách.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 27.4.2015
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang