Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 231
Návštev dnes: 108
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Ako na stehná?

Báječná žena 16/2015Mám 27 rokov, 170 centimetrov a 64 kíl. Štvrtý mesiac chovím do fitnescentra. Baví ma to, mám zostavený tréningový plán, cvičím trikrát v týždni. Prvé tréningy som mala pod dohľadom trénerky. Cviky zvládam, ale nemám rada posilňovanie zadnej strany stehien. Existuje nejaký iný účinný spôsob? Možno cviky s vlastnou hmotnosťou?

Riky

Na súbor svalov zadnej strany stehien, ktorým hovoríme aj hamstringy, pôsobia cviky, pri ktorých zohýbate koleno. Je to niečo podobné, ako cvičenie na dvojhlavý ramenný sval. Len ťažko si viem predstaviť, že by ste ho dokázali precvičiť bez bicepsového zdvihu. Rovnako zakopávanie v ľahu na lavičke je rozhodujúci cvik na hamstringy. Niekedy musíte robiť aj cviky, ktoré vám nesedia. Skúste iné varianty, napríklad zakopávanie jednou nohou, potom druhou. Dá sa to robiť aj tak, že jednou nohou stojíte v podrepe vedľa lavičky a druhou zakopávate. Potom prejdete na druhú stranu lavičky a nohy vymeníte. Cvik sa dá robiť aj v stoji na špeciálnom stroji. Dôležité je, aby ste robili negatívnu dráhu pomaly s nádychom, aktívnu dráhu rýchlejšie s výdychom. Vhodná alternatíva sú tlaky na legprese pätami, keď chodidlá posuniete na platforme tak, že ťažisko spočíva len na pätách.
Môžete ich cvičiť naraz, aj každou nohou zvlášť. Pri precvičovaní hamstringov nesmiete zabudnúť na strečing po každej sérii. Tieto svaly majú totiž najvyššiu zmršťovaciu schpnosť na ľudskom tele, skracujú sa.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 13.4.2015
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang