Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 231
Návštev dnes: 108
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Ako vyrysujem svalstvo?

Báječná žena 15/2015Má viditeľnejší efekt, keď sa počas tréningových dní budem striadavo zameriavať na urcité svalové skupiny, alebo mi stačí tri- až štyrikrát do týždňa kruhový tréning, pri ktorom precvičím celé telo? Chcela by som do leta čo najrýchlejšie dosiahnuť zjavný výsledok. Som pomerne štíhla, mám 30 rokov, meriam 177 centimetrov a vážim 65 kilogramov, len chcem mať vyrysovanejšie svaly.

Ela

Pri výbere metodiky tréningu je vždy dôležitý cieľ, ktorý chcete dosiahnuť.  Ak chcete vyrysovať svaly, vhodnejší je prvý spôsob, pri ktorom si tréning rozdelíte na tri rôzne dni, pričom každý deň precvičíte iné svalové skupiny.  Prvý deň napríklad prsné svalstvo, lýtka a paže. Druhý deň stehná a zadok. Tretí deň chrbát a plecia. Pritom každý z tréningov odcvičíte raz do týždňa a na konci precvičíte brušné svalstvo. Môžete cvičiť aj takzvaný split 2+1, čo znamená dva dni tréningu a jeden deň voľno.

Brušné svalstvo však neprecvičujete každý deň, ale každý druhý. Na to, aby bol rysovací tréning efektívny, vám odporúčam uplatniť princíp takzvaných supersérií a zhadzovaných sérií, čím sa počet opakovaní zdvojnásobí. Prestávky medzi sériami skracujte na minimum. Dôležité je, aby ste dodržiavali presnú techniku vykonávania jednotlivých cvikov a správne dýchali. Podmienky na kruhový tréning nie sú vo väčšine fitnescentier ideálne. Takisto treba vedieť, že kruhový tréning vám pri vašich telesných parametroch pravdepodobne neprinesie žiadny pokrok. Môže však udržať daný stav a zlepšiť kondíciu.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 7.4.2015
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang