Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 160
Návštev dnes: 148
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Chcem väčšie svaly

Báječná žena 13/2015V máji budem mať 17 rokov. Meriam 189 centimetrov a vážim 79 kíl. Chcel by som pribrať a nabrať svalovú hmotu. S akými záťažami mám začať  cvičiť a aké sú pre mňa vhodné alebo, naopak, nevhodné doplnky výživy?

Ľuboš

Mali by ste začať cvičiť s takou záťažou, aby ste sa naučili technicky správne vykonať každý cvik. Technika cvikov a správne dýchanie sú pri cvičení so záťažou veľmi dôležité. Vo fitnescentrách sa pohybuje veľa ľudí, ktorí často majú aj vypracované svaly, ale cvičia metódou čokako", teda čokoľvek a akokoľvek.
Najrozumnejšie by bolo, keby vám tréningový a stravovací program vypracoval skúsený tréner, ktorý už niečo dokázal, má výsledky a dobré referencie. Pod jeho vedením by ste mali absolvovať aspoň úvodné tréningy, kým sa naučíte pri tréningu rozmýšľať a počúvať hlas vlastného tela. Záťaž budete zvyšovať postupne. Princíp preťaženia je jedným zo základných predpokladov nárastu svalovej hmoty.
Stravujte sa racionálne. Uprednostňujte kvalitné mäso, vajcia, mliečne výrobky, strukoviny, ovocie, zeleninu, celozrnné obilniny a ryžu. Vyhýbajte sa mastným jedlám, ktoré obsahujú veľa živočíšnych tukov, jedlám z bielej múky, sladkostiam a bielemu cukru. Rozvoj svalstva vo vašom veku je založený na prirodzenej hormonálnej činnosti žliaz s vnútornou sekréciou, ktorú stimuluje správny tréning, optimálny jedálny lístok a výdatný spánok. Doplnky výživy sú a vždy budú len doplnkami. Odporúčam vám jeden proteínový nápoj denne a po každom tréningu proteínovo-sacharidový nápoj.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 23.3.2015
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang