Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 160
Návštev dnes: 148
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Aká diéta je najlepšia?

Báječná žena 11/2015Som pomerne štíhla, ale chcela by som mať vyrysovanejšie svalstvo. Aká dieéta je v spojení s cvičením najvhodnejšia na odbúranie podkožného tuku?

Ivett

V praxi sa mi najväčšmi osvedčili sacharidové vlny. Ich princíp spočíva v rôznom príjme sacharidov v jednotlivých dňoch za sebou. Vlnenie sacharidov sa môže točiť napríklad v trojdňových cykloch - 0, 150 a 300 gramov sacharidov, ale aj v sedemdňových cykloch, teda 0, 50, 100, 150, 200, 250 a 300 gramov sacharidov.

Najlepšie je, keď si sama vyskúšate, aký cyklus vám najviac vyhovuje. V strave uprednostňujte komplexné sacharidy, ako je ryža, ovsené vločky a zelenina. V dňoch s vyšším príjmom to môžu byť aj piškóty, celozrnné potraviny, ale i ovocie a sacharidy z mliečnych výrobkov. Nevyhnutné je, aby ste prijímali bielkoviny a zdravé tuky.

Ďalšou osvedčenou diétou na vyrysovanie svalstva je CKD - cyklická ketogénna diéta, pri ktorej máte tri dni teoretickú nulu sacharidov. Do troch dní telo spotrebuje všetky sacharidy a dostane sa do takzvanej ketózy. Pečeň a svaly spotrebujú všetok glykogén, pričom telo čerpá energiu z uložených tukových zásob. Ketóza je vlastne stav metabolizmu spaľujúceho tuky. Pozor, niečo iné je ketoacidóza, ktorá vzniká pri vysokých koncentráciách ketónov pri neliečenej cukrovke prvého typu.

profesionálny tréner Július Karabinoš
Vyšlo v časopise Báječná žena, 9.3.2015
 
Július Karabinos 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang