Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 110
Návštev dnes: 104
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

"Nezabudnuteľný zážitok"

Počet zobrazení článku: 47672

Článok prevzatý z www.muscle-fitness.sk
 
Do redakcie nám prišiel e-mail od Jula Karabinoša, viacnásobného víťaza súťaží DO FORMY S MUSCLE&FITNESS, trénera radu ďalších úspešných účastníkov, v súčasnosti pretekára v kategórii masters v naturálnej kulturistike. Uvádzame ho mierne krátený.

Image "Hoci som sa o kulturistiku začal zaujímať ako 14-ročný v roku 1967, nepodarilo sa mi osobne stretnúť sa so zakladateľmi a priekopníkmi československej kulturistiky Jurajom Višným a Milanom Jablonským, ktorí v roku 1968 emigrovali. Osobne som poznal len Alexandra "Šaňa" Bačinského, ktorý odišiel z Československa až v roku 1980. Odvtedy som sa s ním nestretol. V roku 1979 som o ňom napísal životopisný profil do Ročenky kulturistiky a v roku 2001 príspevok do čísla 12 časopisu MUSCLE&FITNESS pod názvom "Profesor kulturistiky", v ktorom som reagoval na rozhovor šéfredaktora Ľuda Majora so Šaňom Bačinským uverejnenom v čísle 9/2001.
    S tromi "kulturistickými mušketiermi" som sa teda stretával len na stránkach MUSCLE&FITNESS a ako oko v hlave si doma opatrujem prvé knižky KULTURIZMUS – zdravie, sila, krása a ABC kulturizmu, ktoré kedysi spolu napísali. Mojou veľkou túžbou bolo stretnúť sa ešte aspoň raz so Šaňom Bačinským a ak "Boh dá" aj s Jurajom Višným a Milanom Jablonským. Osud chcel, aby sa tak stalo.
    V lete tohto roku som mal sprevádzať ako tréner Zuzanu Ondriškovičovú a Juraja Mihálika na slávnostnom stretnutí viťazov DO FORMY. Zmeniť program som musel až na poslednú chvíľu kvôli odchodu na dovolenku. To som vôbec netušil, čo pripravil "štvrtý mušketier" alias šéfredaktor Ľudo Major.
Na stretnutie najlepších "doformistov" pozval ako čestných hostí všetkých troch úctyhodných pánov, čo však bolo do poslednej chvíle utajeným prekvapením. A oni všetci prišli! Okolnosti to zariadili tak, že vo štvrtok som absolvoval skúšky vodcu malého plavidla v Žiline a ak som chcel mať preukaz, musel som si ísť poň v piatok na Štátnu plavebnú správu do Bratislavy. Ohlásil som sa aj na návštevu redakcie a až na chodbe som sa dozvedel, že u šéfredaktora práve sedia uvedení traja pánii!
    Stretnúť sa s nimi bolo mojím životným snom a jeho realizácia je pre mňa nezabudnuteľným zážitkom, na ktorý budem spomínať do konca svojho života. So Šaňom sme sa po dlhých rokoch zvítali ako starí známi. Milan s Jurajom mi podali ruku tak ako keby sme boli odvekými priateľmi. Najskôr pri predstavovaní a potom ešte raz pri gratulácii, keď im Ľudo prezradil, že v sobotu mám narodeniny (54).
    Časopis MUSCLE&FITNESS ľudí priam neuveriteľne zbližuje. Nie prvýkrát som sa o tom presvedčil na vlastnej skúsenosti. Dostal som ten najhodnotnejší darček k narodeninám, aký som si len vedel predstaviť.
Za mnohé pozitívne veci, ktoré sa stali v mojom živote po úspechu v súťaži VO FORME 2000 ďakujem časopisu MUSCLE & FITNESS. Ďakujem Ti, Ľudovít, že sa toto všetko stalo! A ďakujem Ti aj za emocionálne neopakovateľné stretnutie s "tromi mušketiermi".
JULO KARABINOŠ, Nitra


O tejto zaujímavej návšteve sa píše aj v najnovšom čísle (12/2007) MUSCLE&FITNESS, kde sa tiež začína seriál spomienkových rozhovor s Jurom Višným, ktorý v lete oslávil svoje 70. narodeniny i 50 rokov od začatia kulturistického tréningu. Mimochodom, je stále v skvelej kondícii a nafotili sme s ním aj jeho súčasný tréningový program, ktorý uverejníme na záver seriálu.
 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Alojza
Zajtra má meniny
Kvetoslava
Kto je na stránke
Práve je pripojených:
9 Hostí
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang