Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 201
Návštev dnes: 52
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Traja z jedného mesta a klubu na stupni víťazov

Počet zobrazení článku: 42197 

Nitra - 30. júna 2014

Svetový šampionát v Nitre sa vydaril. Titul v kategórii nad 60 rokov obhájil nitriansky pretekár a známa tvár slovenskej naturálnej kulturistiky Július Karabinoš.

Na majstrovstvách sveta v naturálnej kulturistike a fitnese, ktoré sa uskutočnili počas víkendu v Nitre, štartovalo 113 mužov a 117 žien z 22 štátov sveta všetkých kontinentov. Muži boli rozdelení do desiatich kategórií. Majstrami sveta sa stali reprezentanti Slovenskej asociácie naturálnej kulturistiky (SANK) Velkokrtíšan Dominik Balga (juniori), Banskobystričan Pavel Novák (muži do 170 cm), Šal'an Erik Tóth (muži nad 180 cm), Seničan Ivan Sokol (Mr. Physique do 178 cm) a Nitran Július Karabinoš (masters nad 60 rokov).

Tituly v ďalších kategóriách získali Česi Michal Dlouhý (muži do 180 cm), Michal Komosný (Mr. Physique nad 178 cm) a Ľuboš Bednár (masters 50-59 rokov), Austrálčan Ben Wortley (muži do 180 cm) a Holanďan Imro Benk (masters 40 - 49 rokov). Absolútnym víťazom sa stal, rovnako ako v minulom roku na MS v Zakynthose, Pavel Novák.

Karabinoš obhájil titul

V kategórii masters III (nad 60 rokov) bol zaznamenaný svetový športový unikát. Prvé tri priečky obsadili nielen reprezentanti jedného štátu, ale aj mesta, dokonca klubu. Ide o „starých pánov" spod Zobora z klubu FK Milénium Jula Karabinoša, Gejzu Goralku a Petra Petkeša, ktorí pred zrakmi domácich divákov predviedli v mestskej hale skvelú formu. Úspešne tak zavŕšili svoju štvortýždennú júnovú súťažnú púť, keď na všetkých pretekoch (Kolárovo, Brno, Tatabánya a Nitra) skončili na prvých troch miestach vždy v rovnakom poradí. Julo Karabinoš tak obhájil lanský titul majstra sveta, Gejza Goralka pridal k dvom bronzovým striebornú medailu a 65-ročný Peter Petkeš získal svoju prvú medailu.

Karabinoš pridal k úspechu ešte bronzovú medailu v kategórii masters II (50-59 rokov), kde mohol ako muž vyššieho veku, teda v nevýhode, štartovať.

 

Úspešné Slovenky

U žien tituly získali Slovenky Timea Trajteľová (fitnes bikini do 170 cm) z Banskej Bystrice, Martina Poizlová (fitnes bikini nad 170 cm) z Pezinka a Laura Takácsová (fitnes figúra) z Prievidze.

Tituly v ďalších kategóriách získali Austrálčanky Bianca Growden (šport model do 170 cm), Rose Black (Ms. Physique a tiež PNBA Ms. Physique), Maďarky Klaudia Demeter (šport model nad 170 cm) a Bemadett Simó (fitnes klasik). Na štarte bolo celkom 113 žien. Medzi nimi aj jedna z najstarších so-ročná Edita Nováková z Nitry, ktorá obsadila 15. miesto v kategórii šport model do 170 cm.

Ďalšia Nitrianka Romana Ševčíková obsadila 7. miesto v kategórii fitnes bikini nad 170 cm a rodáčka z Nitry Alena Kompasová, ktorá má vlastný klub v Bratislave, získala striebornú medailu v kategórii šport model do 170 cm a bronzovú v kategórii fitnes bikini do 170 cm. Príjemným oživením podujatia bolo ocenenie Júla Karabinoša, ktorý si prevzal cenu primátora za celoživotnú úspešnú prácu v oblastí telovýchovy, športu a zdravého životného štýlu priamo z rúk primátora mesta Nitra Jozefa Dvonča.Všestranne vydarené majstrovstvá boli pod organizačnou taktovkou prezidenta SANK Viliama Riga.

 

Najlepší v kategórii masters II (50 - 59-roční) Roman Wróbel (2.), Ľuboš Bednár (1.) a Julo Karabinoš v spoločnosti promotera majstrovstiev sveta a prezidenta SANK Viliama Riga.

Lenka Bóriková
vyšlo 30.6.2014 v týždenníku Nitrianske noviny MY, č. 25

a 2.7.2014 na portáli nitra.sme.sk

 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Hedviga
Zajtra má meniny
Lukáš
Kto je na stránke
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang