Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 201
Návštev dnes: 51
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Majstrovstvá sveta federácie INBA v Nitre

Počet zobrazení článku: 40394 

Galantský a Šaliansky žurnál Nitra - 27.-28. júna 2014

Ing. Július Karabinoš, PhD. je trénerom I. triedy (FTVŠ UK), majiteľom Fitnescentra FK Milénium Nitra, osobným trénerom – špecialistom na premenu a chudnutie, tvorca tréningových a stravovacích programov. Od roku 2001 usmerňoval viac ako 2800 klientov (od roku 2009 už aj spolu s trénerkou, životnou partnerkou, Lenkou Bórikovou).

Ste organizátorom spolu s Viliamom Rigom - významného športového sviatku naturálnych kulturistov v tomto roku, už o pár týždňov.

Ide o Majstrovstvá sveta federácie INBA v naturálnej kulturistike mužov a fitnes žien, ktoré organizuje Slovenská asociácia naturálnej kulturistiky SANK v Nitre (Mestská športová hala na Dolnočermánskej ulici)) v sobotu 28.6.2014. Muži súťažia v niekoľkých výškových, ale tiež aj vekových kategóriách, máme aj kategóriu Ultra Masters (nad 60 rokov), plus kategória Mr. Physique a Fitness classic. Ženy súťažia v kategóriách Fitness Classic, Fitness Figura, Fitness Model, Fitness Bikini a Ms. Physique. Na programe je aj kategória zmiešaných párov a dve kategórie detí. Vzhľadom na to, že náklady si účastníci hradia sami, očakávame, že gro účastníkov bude zo Slovenska, Maďarska a Českej republiky. Prídu aj pretekári z iných európskych štátov, ako napríklad z Veľkej Británie, Nemecka, Talianska, Belgicka, Grécka a Ruska. Zo zámoria očakávame pretekárov z USA, Indie, Pakistanu a Austrálie. Hovoriť o konkrétnych menách nie je jednoduché, nakoľko uzávierka prihlášok bude až po nominačných súťažiach v tej ktorej krajine. Napríklad Medzinárodné majstrovstvá Slovenska budú v Kolárove 7.6., MM ČR 14.6. v Brne a MM Maďarska 21.6. v Tatabányi. Záujemcov o toto športové podujatie však môžem ubezpečiť, že na pódiu MS uvidíme niekoľkých aktuálnych majstrov sveta, majstrov kontinentov a medailistov z týchto podujatí. Majú sa na čo tešiť.

 
Julo Karabinoš (v spoločnosti šťastnej Lenky Bórikovej)
so striebornou medailou na NATURAL OLYMPII 2013 v San Diegu.

Kto podporuje súťaž finančne, materiálne, mediálne, atď...

Generálnymi sponzormi podujatia sú JEEP Motor-Car a TEMPEST IT makes sence. Hlavnými sponzormi sú KPM CONSULT, MC Microcomp, SAM Shipbuilding and Machinery, Vúje, ďalej sú to sponzori s doplnkami výživy Kompava, FIT PLUS a AVITA. Mediálnymi partnermi sú MUSCLE&FITNESS, Svět kulturistiky, Galantský a Šaliansky ŽURNÁL, MY Nitrianske Noviny, TV TA3 a TV CENTRAL. Z klubov SANK treba spomenúť podporu Fitness Power Senica, ŠK Victoria Veľký Grob, Fitness Centrum Ján Berdy a FK Milénium Nitra.

Ako sa presne súťaž volá, ktorý ročník, a na základe čoho to dospelo k tomu, že sa vôbec zorganizovala? Pod akou hlavičkou je súťaž organizovaná? Kto súťaž zastrešuje – čo sa týka športovej organizácie, zväzu...? Kto prišiel na tento nápad zorganizovať majstrovstvá sveta...?

Ide o Majstrovstvá sveta v naturálnej kulturistike a fitnes federácie INBA, ktorej prezidentom je Američan Denny Kakos. Do roku 2011 sa konali ko súťaž Mr. Universe výlučne v USA. V roku 2012 sa konali v Karlových Varoch, pričom muži súťažili v 9 kategóriách a ženy v 3 kategóriách. Z pretekárov SANK sa majstrami sveta stali Erik Tóth, Igor Vlačuha a Katarína Tomášová, pričom absolútnym víťazom sa stal Šaľan Erik Tóth. Minulý rok v gréckom Zakynthose sa súťažilo už v 16 kategóriách mužov a 14 kategóriách žien. Zo slovenských pretekárov si dva tituly vybojoval Pavel Novák, pričom sa stal tiež absolútnym víťazom. Iveta Hauserová zvíťazila vo Fitness Figure a stala sa tiež absolútnou víťazkou. Ja som získal titul majstra sveta v kategórii Ultra Masters nad 60 rokov. Nápad zorganizovať MS na Slovensku skrsol myslím v hlave prezidenta ČSNS a INBA Europe Tomáša Procházku, organizátora MS 2012. V Zakynthose sme to oznámili a niektoré detaily som potom dohodol osobne s prezidentom Kakosom v Kalifornii v novembri 2013 počas súťaže NATURAL OLYMPIA. Súťaž z poverenia INBA GLOBAL organizuje INBA Slovakia, čo je vlastne slovenská asociácia naturálnej kulturistiky (www.sank.sk), ktorej prezidentom je Viliam Rigo (známy tréner naturálnych kulturistov, organizátor viacerých ročníkov súťaží v naturálnej kulturistike a starosta obce Veľký Grob – pozn. redakcie), ktorý bude tiež riaditeľom týchto majstrovstiev. Záštitu nad podujatím prevzalo Mesto Nitra, pričom naše poďakovanie patrí predovšetkým primátorovi Jozefovi Dvončovi. Prisľúbenú máme aj záštitu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Podaním ruky s prezidentom INBA Dennym
Kakosom v Kalifornii sa definitívne potvrdilo,
že MS INBA 2014 sa uskutočnia v Nitre.

Aké ceny sú pripravené...?

Pre úspešných pretekárov sú pripravené vecné ceny v podobe doplnkov športovej výživy od sponzorov. Okrem toho účastníci MS INBA dostanú diplomy a špeciálne medaily vyrobené pre toto jedinečné podujatie. Pretekári budú ubytovaní v hoteli AUTO JAS, ktorý je vzdialený vari len 200 m od odbočky z R1 Nitra – juh. V tomto hoteli bude v piatok 27. júna aj prezentácia a tiež záverečný banket po podujatí v sobotu večer.

Trošku k Vám – Vy sa tejto športovej záľube venujete už veľa rokov, a hoci máte „svoje roky“ – môžu Vám Váš entuziazmus závidieť mnohí mladí, v podstate tým prezentujete aj svoj životný štýl, nemýlim sa?

Cvičiť s činkami som začal ako 14-ročný chlapec v roku 1967. O desať rokov som bol rozhodcom, trénerom i funkcionárom. Nikdy som však v kulturistike nesúťažil, ba neskôr som cvičenie asi na pätnásť rokov prerušil. Naštartovala ma až súťaž DO FORMY s MUSCLE&FITNESS, v ktorej som v roku 2000 zvíťazil. Opäť som sa vrátil ku pravidelnému cvičeniu a začal pracovať ako tréner. Venujem sa predovšetkým bežným ľuďom každého veku, ktorí potrebujú schudnúť, respektíve vyformovať svoju postavu. Ako klientka, ktorá potrebovala schudnúť, prišla za mnou v roku 2009 Lenka Bóriková zo Šale, ktorá sa zakrátko stala mojou životnou partnerkou a dnes mi pomáha ako trénerka nielen v praxi, ale aj pri vypracovávaní tréningových a stravovacích programov. V máji 2007 v Prahe som sa ako pretekár zúčastnil svojej prvej súťaže v naturálnej kulturistike. Na významnejšie úspechy som však musel čakať až do minulého roku, keď som vo svojej kategórii vyhral niekoľko súťaží vrátane majstrovstiev Európy a majstrovstiev sveta. Mojou zatiaľ poslednou súťažou bola NATURAL OLYMPIA v San Diegu, kde som ako jediný Európan v konkurencii desiatich štartujúcich obsadil druhé miesto za víťazným Austrálčanom Robertom Walkleyom. Moja cesta za športovými úspechmi bola naozaj veľmi dlhá, ale o to zaujímavejšia. Musel som vlastne na sebe pracovať po celý svoj život. Nemenil by som ju však za kratšiu.

A aj Vy vraj budete v tejto súťaži pretekať?

Áno, pripravujem sa. Príprava je však veľká fyzická a psychická záťaž. Po šesťdesiatke človek nikdy nevie, čo môže prerušiť jeho snaženie. Verím, že to za pomoci Lenky zvládnem a 28. júna vystúpim na pódium pred zrakmi svojich rodákov v meste pod Zoborom. V Nitre žije v súčasnosti najviac aktívnych naturálnych kulturistov po šesťdesiatke na svete. A keby aj neprišiel nikto zo zámoria, verím, že sa nám podarí vytvoriť podobnú atmosféru v hľadisku, aká býva v Nitre na hokeji.

pýtala sa: Mgr. Alena Jaššová
foto: Ing. Július Karabinoš, PhD.
www.zurnaly.sk


 

 

 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Hedviga
Zajtra má meniny
Lukáš
Kto je na stránke
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang