Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 160
Návštev dnes: 149
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

"Víťazstvo si darovali k päťdesiatke"

Počet zobrazení článku: 43095

Keď Julo pokukoval na vysokej škole po Eve, nevenovala mu pozornosť. Možno aj preto, že bol urastený kulturista. "Musím sa priznať, ja som takých chlapcov nemala rada, vôbec sa mi nepáčili. Považovala som ich za namyslených, chodili ako také pupáky. Okrem toho som bola vtedy veľmi záľúbená od iného," hovorí Eva Karabinošová. Keď si Júliusa v roku 1990 brala (u oboch to bol druhý manželský pokus), jeho vytrénované krivky už boli minulosťou. Sám seba nazval tlsťochom. Dnes má opäť dokonalé telo, k cvičeniu nalákal aj svoju manželku. Spoločne tento rok získali titul v česko-slovenskej súťaži Postava snov. Považujú ho za darček k svojej päťdesiatke. Eva netají, že názov je v jej prípade vaic ako symbolický. "Je to skutočne postava snov, ktorú som túžila mať po troch deťoch. Pritom štyri dni pred fotením sa na mňa manžel pozrel a povedal, že vôbec nemám šancu na úspech. Na posledný tréning som išla so slzami v očiach ... "
 
Ako Eva pásla hadov

Nitran Július Karabinoš, inžinier s červeným diplomom, sa kedysi zviditeľnil v kulturistike ako rozhodca, publicista aj moderátor mnohých propagačných vystúpení. V rokoch 1985 až 2000 však šport z jeho života úplne vypadol - pribral na 105 kíl, pil alkohol a fajčil. Po nežnej revolúcii založil v Nitre Herpetologické a teraristické centrum Nibara, súčasťou ktorého bolo vivárium s päťdesiatimi druhmi rôznych plazov. Situácia sa však vždy nevyvíjala tak, ako by si predstavoval. "Bolo to ťažké obdobie, mali sme vážne existenčné problémy. Znášala som to veľmi zle, strácala som vieru v budúcnosť. Stres som zaháňala jedením, " otvorene hovorí pani Eva ( tiež inžinierka s červeným diplomom ), ktorá pracuje ako úverová špecialistka v jednej z nitrianskych bánk.

Na chovateľské obdobie svojho muža, ktoré sa definitívne uzavrelo v roku 2001, má ale aj pekné spomienky. Odniesla si z neho napríklad pozitívny vzťah k plazom. "Syn Tomáš ( v januári bude mať trinásť ) ich mal odmalička veľmi rád. Ako dvojmesačný sa fotografoval s veľhadom kráľovským, bol to pre neho veľký zážitok. Postupne som si ich obľúbila aj ja - ale len veľhadov," vysvetľuje Eva. Dodáva, že tieto tvory v byte nikdy nechovali, manžel ich mal vo svojom firemnom viváriu. Raz, keď ho tam bola s malým navštíviť, ju dokonca poveril "pasením" štrnástich hadov. On im zatiaľ čistil teráriá.

"Postupne sa mi začali všetky rozliezať po dvore. Kričím na neho, preboha, Julko, poď sem, veď sa mi stratia. A on len, dávaj pozor - toho, čo sa bude plaziť preč, zoberieš a zanesieš do stredu. A tak som dve hodiny namiesto nedeľňajšej prechádzky prekladala hadov ... Keď manžel zistil, že mi jeden chýba, spustil na mňa krik. Domov som odchádzala urazená," hovorí dnes už so smiechom Eva. Zatúlaného hada ešte ten deň vyštekal domovníkov pes.

Víťaz s vylomeným zubom

Keď okresný úrad ponúkol Júliusovi Karabinošovi prevádzkovanie fitnescentra, ožil v ňom jeho športový duch. Z guľatého podnikateľa sa postupne menil na nepoznanie, a to doslova. "Z ničoho nič som sa pustil do cvičenia. Zistil som, že moje telo perfektne reaguje na tréning. Dopredu ma hnala súťaž, ktorú vyhlásil časopis Muscle&Fitness. Bol som ochotný vstávať kvôli cvičeniu o dve hodiny skôr. AK mám pred sebou cieľ, dokážem byť na seba prísny ako pes. Ak ho nemám, som lenivý ako pes", prezrádza na seba Július.

O výsledku, ktorý v roku 2000 dosiahol, svedčia reakcie okolia. Istý známy ho napríklad podozrieval, že bol na liposukcii, kde mu odsali prebytočný tuk. Iní si mysleli, že musí byť vážne chorý, keď tak rapídne schudol. Jedna zákazníčka sa dožadovala jeho staršieho tučnejšieho brata, od ktorého si vraj dva mesiace dozadu objednala akvárium. Z Júliusa sa jednoducho stala iná osoba. Zo spomínanej súťaže si odniesol jasné víťazstvo. Na fotkách sa síce neusmieva, no dôvod je prozaický: pred finále si vylomil zub na červenej kapuste ... Prvé miesto získal aj o rok neskôr, kedy sa zároveň v súťaži párov dostal spolu s manželkou do finále.

"Manžel je exibicionista. Ja sa, na rozdiel od neho, nerada ukazujem. V tomto sme úplne iní. Potreboval však  silnú propagáciu, aby do fitnescentra prilákal aj ženy môjho veku. Chcela som mu pomôcť, verila som mu," zdôrazňuje svoju účasť v súťaži Eva. Dnes je z Júliusa vyhľadávaný osobný tréner, jeho klientelu tvoria prevažne ľudia s nadváhou a obezitou, ale aj celbrity. Trénuje napríklad moderátora Patrika Švajdu, ktorý sa ňom dozvedel od šéfa hudobného vydavateľstva Petra Riavu.

V domácnosti vraj nepomáha

"Nikdy som sa nepovažoval za Delona. Mňa si spolužiačky všímali skôr preto, lebo som pekne recitoval a dobre som sa učil. Vždy som mal pocit, že ženy pri mne sú oveľa krajšie, než si fyzicky zaslúžim. Teraz si to už nemyslím," hovorí s úsmevom Karabinoš, ktorý dnes počúva na svoju adresu množstvo komplimentov. Denne sa okolo neho točí veľa žien, respektíve on sa točí ako tréner okolo nich. Občas sa s niektorou objaví aj v médiách. Eva netají, že niekedy žiarli. "Myslím si, že keby som ja robila takú prácu a nechala by som sa odfotiť s pekným mladým mužom do novín, tak by reagoval rovnako," konštatuje.

Július tvrdí, že je hrdý, keď sa za jeho manželkou obzrú chlapi. "Som na ňu pyšný, veľmi ju ľúbim. Zhodou okolností sme boli nedávno v hypermarkete a stratila sa mi. Zrazu som periférne zbadal, že sa medzi regálmi nachádza nejaká pekná žena. Pozrel som sa lepšie a zistil som, že je to ona." Svojej partnerke hneď skladá aj ďaľší kompliment: "Musím ju pochváliť, že veľmi pekne cvičí. Pritom to má ťažšie ako ja. Musí zvládať ešte aj prácu, deti a domácnosť."

Julo vie o čom hovorí, pretože pri domácich prácach nepomáha. "Neviem ho k tomu primäť, doma absolútne nič nerobí. Je mu jedno, či máme poriadok, hlavná vec, že dobre vyzerá," povzdychne si Eva. "Vozím ťa do roboty, z roboty, vynášam smeti a som schopný po sebe umyť riady," oponuje manžel ...

Frajer je len v lete

Karabinošovci si líniu udržujú aj vďaka zdravému stravovaniu, a na to treba financie. "Je kopec ľudí, ktorí peniaze prefajčia, prepijú. Keby ich dali do stravy, sme 1:1. Rozhodne to nie je nič pre poslankyňu Záborskú, ktorá sa rozhodla prežiť zo 4500 korún na mesiac," zhodujú sa manželia. V zimnom období však ide u Jula zdravá výživa bokom. "Som maškrtný, mám rád koláče, pudingy a zbožňujem študentskú pečať. Na zimu vždy priberiem, no v lete som frajer." Na základe vlastnej skúsenosti exchovateľ hadov hovorí: "Len jediný človek vám môže zabrániť, vyzerať tak, ako chcete - vy sám. Všetko ostatné sú výhovorky. Kto chce skutočne niečo dosiahnuť, čas si nájde. Výsledok je potom adekvátny úsiliu. Mám veľkú radosť, keď vidím, ako sa mi ľudia menia pred očami." Za plazmi už nesmúti, daroval ich univerzite, kde je o ne dobre postarané.

Víťazstvo si darovali k päťdesiatke
Eva do poslednej chvíle nevedela, že bude pózovať s veľhadom kráľovským. "Keď sme boli u fotografky, jednoducho som len objavila vrecia a v nich hady. To sa u nás tak robí, že ja sa dozviem všetko posledná," komentuje fotografiu, ktorá vznikla pred dvoma rokmi.

Publikované v Nitrianskych novinách v roku 2003 

 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Vladimíra
Zajtra má meniny
Hedviga
Kto je na stránke
Práve je pripojených:
1 Hosť
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang