Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 183
Návštev dnes: 49
Z knihy odkazov
Alena
Dobrý deň, p. Karabinoš, 
kontakt na Vás
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Zmyslom jeho života je
pomoc ľuďom s nadváhou

Počet zobrazení článku: 38270

Naturálny kulturista Július Karabinoš zožal vlani životné úspechy.

Vo vekovej kategórii nad 60 rokov sa stal majstrom sveta a Európy. Tieto dva tituly korunoval potom v americkom San Diegu druhým miestom na prestížnom svetovom podujatí Natural Olympia. Preto vôbec neprekvapuje, že ho vyhodnotili ako najlepšieho športovca Slovenskej asociácie naturálnej kulturistiky.

Po vymenovaní týchto úspechov však prekvapuje, že samotné športové súťaže sú pre neho iba druhoradé, ako určitý spôsob sebarealizácie. Za hlavný zmysel svojho života považuje pomoc lúd'om, ktorí majú problémy s nadváhou. Je totiž špecialistom na transformáciu tela i ducha metódou behaviorálnej psychoterapie. Venuje sa tomu vo fitnescentre Milénium v Nitre, ale veľmi ochotne prijíma aj pozvania z rôznych kútov Slovenska na odborný seminár, ako sa to stalo naposledy v Mestskom kultúrnom stredisku v Dunajskej Strede.

Aj na Žitnom ostrove sa zišlo veľa záujemcov, ktorí boli prekvapení, čo všetko možno dosiahnuť so sebadisciplínou, s pevnou vôľou a pomocou odborníka. Svoju doterajšiu prácu v tejto oblasti dokumentoval bohatými ukážkami videoprojekciou. Účastníci produkcie (vstup bol voľný) sa nestačili čudovať, že istý Adrián z Prievidze, ktorý vážil takmer úctyhodné dva metráky, za dva roky zhodil až 98 kíl.

Prezentujú zdravý životný štýl. Lenka Bóriková a Július Karabinoš na seminári v Dunajskej Strede. Vpravo Tibor Sklut. Foto: Ľ. Palágyi

„V tejto súvislosti chcem podotknúť, že oproti neustále propagovaným „zázračným" prípravkom takzvaných „tukožrútcov" v tomto prípade ide o kombináciu pravidelného cvičenia a príslušných stravovacích návykov na vedeckom základe. Človek, ktorý sa podrobí absolvovaniu týchto tréningov, si môže byť istý, že neutrpí žiadne zdravotné problémy. Dokonca jeho svalstvo zostane ešte pevnejšie než predtým. Najlepším dôkazom toho je moja životná partnerka a zároveň spoluterapeutka Lenka Bóriková. Prišla za mnou pred piatimi rokmi, jemne povedané, ako bacuľatá žena, ktorá figuruje aj na plagáte seminára, no teraz vyzerá takto, len sa na ňu pozrite. Ale o tejto premene nech radšej hovorí ona sama," uviedol pred žitnoostrovným publikom seminára Július Karabinoš.

„Porodila som v dosť vysokom veku, ako 40-ročná. Keď syn už odrástol, nemala som sa o koho starať, tak som cítila, akoby som stratila zmysel života. Vôbec som sa nestarala o seba, veď ja už nemám tu žiadnu budúcnosť, myslela som si. Ale práve syn mi pripomenul, že nie som vôbec stará, mala by som sa starať viac o seba. Vtedy som vyhľadala Jula a bolo to dobré rozhodnutie. Veď si len pozrite na tomto plagáte mňa pred piatimi rokmi a teraz a porovnajte," rozpovedala svoj príbeh účastníkom pani Lenka.

Potom začali padať otázky. Vonkoncom neprekvapilo, že medzi účastníkmi tvorili väčšinu ženy, medzi nimi aj mladé dievčatá. Všetci boli zvedaví, ako na to. Pán Karabinoš vysvetlil, že pre záujemcov pripravuje špeciálny tréning na 20 stranách šitý na mieru tela a ducha. Nemusia pre to cestovať do Nitry, dokáže usmerniť potenciálneho účastníka na diaľku, alebo v tomto prípade sa môžu obrátiť aj na pána Tibora Skluta, organizátora podujatia, veľkého propagátora tejto metódy a osobného trénera, ktorý pôsobí vo fitnescentra Petra Kašpara za štadiónom DAC-u v Dunajskej Strede.

Július Karabinoš okrem toho usporadúva už niekoľko rokov akciu Jarná premena, ktorú doteraz absolvovali stovky záujemcov, ktorí neskôr už prekvapili v rôznych súťažiach. Samotná Bóriková po takejto premene sa stala víťazkou súťaže Forma renomovaného časopisu Muscle&Fitness. Uzavretie prihlášok je 21. marca a podmienky nájdete na stránke www.karabinos.sk. No a Július Karabinoš napriek svojmu vyhláseniu, že kulturistické súťaže nepovažuje pre seba za prvoradé, nezanevrel ani na ne. Svedomito sa pripravuje na júnový svetový šampionát naturálnej kulturistiky, ktorý bude v Nitre. Ako vraví, chce pred domácim publikom čo najlepšie obstáť a obhájiť svetové prvenstvo.

Autor: Ľudo Palágyi

 článok vyšiel 10. marca 2014 v NITRIANSKYCH NOVINÁCH MY č. 9

 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Jolana
Zajtra má meniny
Ľudomila a Ľudmila
Kto je na stránke
Práve je pripojených:
1 Hosť
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang