Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 160
Návštev dnes: 148
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Ľahkí ľudia

Počet zobrazení článku: 43223

November 2002JOZEFOVI JÁREKOVI (49) z Nitry sa pod tielkom črtajú svaly. Počas troch mesiacov schudol neuveriteľných dvadsať kilogramov. - Kolegovia na mňa len hľadeli a mlčali. Keď som zhodil brucho, musel som vymeniť aj uniformu. Až neskôr sa priznali, že nechceli o mojom chudnutí hovoriť. Mysleli si, že ma žerie rakovina, - smeje sa štíhly strážnik. Zmenu jeho postavy nezapríčinila zhubná choroba. Iba poslúchol jednoduchú a zároveň náročnú radu - menej jesť a hýbať sa!

 
Jozef Járek
Jozef Járek schudol takmer 20 kilogramov. Vypracované svaly mu pomohli získať novú prácu.

Jozef Járek mal ešte v decembri minulého roka pri svojej výške 171 centimetrov úctyhodných sto kilogramov. - Mal som silné závraty, hmlilo sa mi pred očami a pri chôdzi hore schodmi som fučal ako lokomotíva. Chodil som po lekároch a tí len krčili plecami. Vraj - srdce máte zdravé, lieky nepotrebujete. Musíte schudnúť!

Usadený otec rodiny tesne pred pätdesiatkou zobral slová lekárov vážne. Zamieril rovno do fitnescentra na nitrianskom sídlisku. Tréner Július Karabinoš (50), ktorý pred dvoma rokmi schudol dvadsať kilogramov, mu vypracoval podrobný tréningový plán a jedálny listok.

- Začal som trénovať. Tvrdo, poctivo. Dva dni tréning, tri dni prestávka. Boli to litre potu a bolesti. Musel som zabudnúť na obľúbené jedlá. Ale stálo to za to. Okrem cvičenia som šliapal každý deň na bicykli do vinohradu - ráno aj večer,- hovorí Jozef Járek.

Do mesiaca sa mu vrstva tuku v tele podstatne znížila. A postupne klesala. Zo strážnika obrasteného tukom sa stal štíhly chlap. Zmenili sa mu črty tváre aj celkový výzor. K pravidelnému cvičeniu inšpiroval aj svoje dospelé deti. Jeho dcéra už chodí cvičiť dva mesiace a schudla desať kilogramov. Jozef Járek novú figúru patrične využil - prihlásil sa na konkurz do konkurenčnej bezpečnostnej služby.

- Prišiel som tam v tielku. Keď videli moje svaly, okamžite ma prijali aj napriek veku, - chváli sa Jozef Járek. Pre motiváciu sa prihlásil do súfaže fitnesového mesačníka, ktorý každoročne organizuje trojmesačnú súťaž v zlepšení postavy s názvom Do formy. Rozdiel medzi dvoma fotografiami toho istého muža pred obdobím cvičenia a diéty a po ňom presvedčil porotcov Jozef Járek sa prebojoval v kategórii mužov do 50 rokov až do finále sútaže. Najdôležitejší je však preňho dobrý pocít. S úsmevom tvrdí: - Bolelo to a bolí. Cvičenie musí sprevádzať bolesť. Pohyby treba precítiť, premyslieť, aby mali zmysel. Odhodil som batoh tuku a cítim sa výborne.

DEDO PORAZIL VŠETKÝCH

Pán Járek nie je najstarším mužom, ktorý chodí do nitrianskeho fitnescentra dvíhať činky. Najstarším zverencom trénera Karabinoša je Ladislav ]ežo (71). Suverénne vyhral sútaž fitnesového časopisu, s ľahkosťou porazil všetkých súperov nad pätdesiat rokov. Telo dôchodcu vôbec nie je schátrané vekom. Čulý starec sa bez problémov rukami vyťahuje na hrazde. Pod kožou sa mu jasne črtajú hrubé pletence svalov. Ostatní ho vo fitku familiárne volajú Dedo. Tvrdí, že cvičit by mal každý starší človek.

Dedo Ježo
Dedo Ježo dokáže vraj v posilňovni na svoj vek neuveriteľné kúsky.

- Ani neviem, kto je môj lekár. A do ďaľších rokov mienim vykročíť svížným tempom, - presvedčene hovorí bývalý mechanik.

Prešovský veterinár Gabriel Drabiščák (44) chodil do spomínaného fitnescentra k trénerovi iba po radu, no bol čoraz štíhlejší. Za tri mesiace cvičenia sa zmenil. Môže sa pochváliť najväčšou stratou hmotnosti - zhodil neuveriteľných 35 kilogramov zbytočného tuku. Prudké zoštíhlenie mu vraj nespôsobilo žiadne komplikácie. Zbytočné kilá z neho vraj rýchlo zliezli.

V cvičení ho podporovala aj manželka Daniela (37). Hoci bola krátko po pôrode syna Kubka, chodievala s mužom do fitnesscentra. Malý Kubko zatiaľ spokojne spal v kočíku medzi činkanmi... Kamaráti a susedia Gabriela nespoznávali.

- Za mamou prišla rozhorčená suseda. Či sú vraj všetci slepí a nevidia, že som na umretie? Ved mám určite nejakú pliagu, keď sa jej strácam pred očami, spomína.

Zverolekár však tvrdí, že sa cíti oveľa lepšie, môže sa normálne zohnúť a nemusí si ako predtým obúvať ponožky v akrobatických polohách...

AKOBY SOM LIETALA

Predavačku Máriu Henyigovú (46) dotiahli do nitrianskeho fitnescentra syn a dcéra. Keď sa v marci 2001 postavila na váhu,ukázala jej rovných sto kilogramov. Dnes bez problémov oblečie nohavice č. 36 a hmotnosť sa jej zastavila na šestdesiatich kilogramoch.

Pani Mária
Mária Henyigová schudla neuveriteľných 45 kilogramov a štíhlu figúru si udržiava vyše roka.

- Desať rokov predtým som sa nevážila. Mala som rodinné problémy, bola som smutná, utiahla som sa do seba - a žrala som. Držala som rôzne diéty ale schudla som najviac päť kíl. Potom som znovu pribrala. Opuchali mi nohy, musela som nosiť po kamarátkach rozšliapané topánky a roztahané handry. Vyzerala som ako slon, vysvetľuje temperamentná pani Henyigová. Možno práve rázna povaha jej pomohla dodržiavať trénerov špeciálny cvičebný program a obmedziť prejedanie.

- Prvý týždeň bola diéta krutá. Nachystala som deťom večeru a odišla z kuchyne. Slzy mi tiekli, ale stálo to za to. Potom som sí už zvykla na zeleninové šaláty a ľahké jedlá. Chodila som cvičit každý deň. Tréner ma už vyhadzovai, aby som konečne šla domov. Ženy vo fitku sa mi smiali, keď som tvrdila, že sa dostanem pod šesťdesiat kíl. Už v auguste ma chválili - mala som len osemdesiat. Nikdy predtým som necvičila, zrazu som sa cítila ľahká, ľahučká, akoby som lietala.

Aj dnes vybehnem po schodoch a ani sa nezadychčím, - usmieva sa mama piatich detí. Jej nová "štíhla" vizáž vraj spôsobila viacero humorných situácií. Na svadbe dcéry ju svatovci, ktorí ju dlho nevideli, pokladali za nevestinu sestru. Najviac sa však nasmiala, keď ju na zábave, kam prišla s kamarátkami, pozval na kávu mladý muž. - Hovorím mu, nebláznite, veď by som mohla byf vaša mama.

Pri rozprávaní o životnom štýle, ktorého sa pridržiava už takmer dva roky, však zvážnie: - Ak je niekto tučný a trápi sa, nemal by zbytočne čakať, že sa raz zobudí štíhly. Premárnila som desať rokov. Zázračné tabletky ani kokteily nefungujú. Treba začat cvičiť a rozumne jesť.

Marcela Pružincová 

Publikované v časopise Život č.45, november 2002, str. 38-40

Gabriel Drebiščák
Veterinár Gabriel Drebiščák cvičil doma na východnom Slovensku. Do Nitry sa chodil s trénerom Karabinošom iba radiť.
Július Karabinoš

 

 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Vladimíra
Zajtra má meniny
Hedviga
Kto je na stránke
Práve je pripojených:
1 Hosť
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang