Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 160
Návštev dnes: 43
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Na váhu sa nepostavila celých desať rokov

Počet zobrazení článku: 41699

Pani Mária z Nitry sa desať rokov nepostavila na váhu, neobliekla si nohavice ani plavky. Príčinou bola vysoká hmotnosť - 99 kilogramov. "Vlani v marci som si chcela kúpiť pekné tričko, no aj to najväčšie, čo existuje, mi bolo malé," hovorí dnes už so smiechom 46-ročná žena, ktorá sa prakticky zo dňa na deň rozhodla, že so sebou musí niečo urobiť. Paradoxne, býva len, niekoľko metrov od posilňovne, no dovtedy sa do nej neodvážila ani vstúpiť. "Hanbila som sa, že som taká buchta, citila som sa menejcenná." Vlani ôsmeho marca sa napokon odhodlala, sprevádzaná aj svojimi deťmi. Najťažšie chvíle ju však ešte len čakali. Nespôsobila jej ich zmena "jedálnička" ani pravidelné cvičenie, ale žiadosť trénera, aby sa vyzliekla do plaviek. Keďže desat rokov bol tento kúsok oblečenia pre ňu tabu, musela si ho požičať...

Ako prvé si kúpila nohavice

Pani Mária z Nitry"Pred pôrodmi som mala pri výške 160 centimetrov okolo 55 kilogramov, nosila som konfekčnú veľkosť 38. Postupne som sa dopracovala až k čislu 54. Vážiť som sa prestala, keď som pribrala na 70 kg, aj váhu som dala rudšej preč. Ked' som sa na ňu po desaťročí postavila v posilňovni a tréner mi oznámil, že mám takmer metrák, skoro som z nej spadla..." - dozvedáme sa od päťnásobnej matky, ktorá si dnes už opät oblieka "štyridsiatku“.

Z 99 kilogramov sa jej od marca do augusta podarilo zhodiť 29, čo ju tak nadchlo, že sa rozhodla ísť ešte nižšie na súčasných 64 kg. "Teraz som jednoducho iný človek, a to po fyzickej aj psychickej stránke. Mnohí známi ma najskôr ani nespoznali, na dcérinej svadbe si dokonca mysleli, že som jej staršia sestra. Predtým som si obliekala len sukne a šíroké blúzky, nič poriadne som na moju postavu nedostala. Teraz nosím všetko obtiahnuté."

Ako prvé prišli na rad vytúžené nohavice - Mária si ich kúpila už po dvoch mesiacoch chudnutia, a to vo veľkosti 48. Odvtedy ich musela opakovane zužovat. K šatníku z mladšich liet sa ale nevrátíla, hoci by to z hľadiska veľkosti nebol problém. "Všetko som už dávno dala preč, myslela som si, že nikdy viac nebudem štihla."

Zopár nadrozmerných kúskov z nedávnej minulosti je však rozhodnutá si ponechať na výstrahu. "A jednu takú fotku by som mala dai do chladničky," robí si žarty na vlastný účet predavačka v jednom z butikov v nitrianskom Polygone. Elastické pulovríky, ktoré ponúka, si môže konečne bez hanby obliecť aj ona sama. Pre zákazníčky, ktoré s ľútosťou konštatujú, že v nich dobra nevyzerajú, má jednoduchú radu: Menej jesť a viac cvičiť. Ked oponujú, že sa to ľahko hovorí, Mária sa bez zaváhania prizná, že ona sama nedávno vážila takmer sto kilogramov.

"Ľutujem, že som neschudla skôr, nemusela som sa toľko trápiť, lebo ja som sa trápila celých desať rokov. Tetaz som jednoducho šťastná," zdôveruje sa.

Z Bednárika chce urobiť Ďurovčíka

"Bola nesmierne disciplinovaná, tréningový a stravovací program (tabu v ňom boli údeniny aj sladkosti), ktorý som jej vypracoval, dokonca preháňala. Namiesto štyroch dní v týždni cvičila až šesť, musel som ju brzdiť a neraz som ju doslova poslal z posilňovne domov," pochvaľuje Máriu tréner Július Karabinoš, ktorý pred časom tiež prekvapil poriadnou zmenou imidžu. "Voľakedy som ako funkcionár pôsobil v kulturistike a nesúťažne som aj cvičil. Po pätnástich rokoch ničnerobenia som sa rozhodol do posilňovne vrátiť. Prihlásil som sa aj do sútaže Muscle & Fitness, kde som dvakrát po sebe vyhral v kategórii nad 46 rokov. Okrem toho sme sa vlani aj s manželkou prebojovali do finále dvojic," hovori niekdajší známy chovateľ plazov, ktorý sa dnes opäť móže pochváliť vyšponovaným telom. "Vzdal som sa aj fajčenia a alkoholu, predtým som si raz za štvrť roka zvykol dobre vypiť." Žiadne „elektronické“ chudnutie Karabinoš nauznáva. "Čudujem sa, že nieje prijatý zákon, ktorý by takúto reklamu zakázal. Bez poctivého pohybu a úpravy životosprávy človek neschudne. No ľudia sú z lenivosti schopní naletieť na akúkoľvek hlúposť, " kritizuje.

Pani Mária z NitryNa základe vlastných skúseností hovorí, že ženy sú dísciplinovanejšie a cieľavedomejšie ako muži. "Tí majú od prírody pocit, že sú najmúdrejší a keď im aj akokoľvek kvalifikovaný tréner niečo poradí, berú to s rezervou a robia si podľa seba."

V poslednom období ale aj počet mužov, túžiacich po peknej figúre narastá. "Sú medzi nimi najmä podnikatelia, ktorym už nestači, aby mali pre svoj image drahé auto a oblek, ale chcú sa zbaviť veľkého pupku. Aj u nás sa stáva moderným mať osobného trénera. „Mediálne známe osobnosti sa Karabinošovi zatiaľ neohlásili, hoci si trúfa na zdanlivo nemožné: "Urobim z Bednárika Ďurovčíka. Samozrejme, musí s tým súhlasiť..." - vyhlásil.

Publikované v Nitrianskych novinách 17. februára 2002

 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Vladimíra
Zajtra má meniny
Hedviga
Kto je na stránke
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang