Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 129
Návštev dnes: 80
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Chcela som zvíťaziť!

Počet zobrazení článku: 44942 
 
musscle&fitness 11/2011 Na návšteve u Evy Blažovej, víťazky kategórie žien od 36 do 45 rokov súťaže DO FORMY S M&F 2011

V piatok 24. júna 2011 dostala Ing. Eva Blažová, zamestnankyňa Daňového úradu v Prievidzi, nápad. Počas obednej prestávky zašla do kostola piaristického kláštora a v malej kaplnke pri vchode sa dotkla obdratého chodidla sochy Ježiša. Ju i sestru to už v detstve naučila mama - Ježiš vraj každému splní želanie...V to popoludnie dostala Eva mail z redakcie MUSCLE&FITNESS: „Vážená pani Blažová, s potešením Vám oznamujeme, že ste sa stali víťazkou kategórie žien 36-45 rokov v súťaži DO FORMY 2011."

 "Až mi slzy vbehli do očí," spomína na tú chviľu o tri mesiace neskôr. „Čítala som si tú vetu znova a znova, ani som nečítala ďalej, takže mi úplne ušlo, že sa mám ozvať do redakcie. Na druhý deň ste ma urgovali, že som jediná, kto nereagoval." Sedíme v rodinnom dome na Mariánskej ulici v Prievidzi, kde Eva so svojou 15-ročnou dcérou Michaelou obývajú vrchné podlažie. Je to len zhoda okolností, že Mariánska je priamym pokračovaním ulice, na ktorej bývajú vlaňajší a predvlaňajší víťazi DO FORMY manželia Struhačkovci?

„O Martine Struhačkovej som vedela, dokonca sme cvičili v jednej posilovni. Ona mňa však nepoznala, zoznámili sme sa až po skončení súťaže." Evina obývacia izba s krásnym výhľadom na celú prievidzkú kotlinu i Bojnický zámok nezaprie svoju fitness obyvateľku. V knižnici popri Matkinovi či ženskej klasike svieti stĺp starších čísel MUSCLE&FITNESS, v rohu miestnosti oproti televízoru má svoje miesto na začiatku súťaže zakúpený rotoped. Aj tri mesiace po skončení súťaže slúži svojmu účelu - pre Evu bolo totiž DO FORMY S MUSCLE&FITNESS nie iba riešením nadváhy, ale mostom k novému, kvalitnejšiemu spôsobu života.

Do súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS sa Eva prihlásila s neskromným cieľom - zvíťaziť. Už v minulosti sa presvedčila, že plnenie snov je v jej rukách. Treba sa len rozhodnúť a zapojiť vôľu, rozum a srdce. Spomína, ako sa v pätnástich rokoch zaťala a zhodila 10 kg. Ako s malou Miškou dokončila štúdium vysokej školy ekonomickej, aj keď tomu málokto dával šancu. Ako sa rozhodla zmeniť svoj osobný život a zmenila ho. Rozpráva pokojne a otvorene a čím viac rozpráva, tým zreteľnejšia je vnútorná sila na pohľad krehkej ženy s hlbokými hnedými očami. Nechajme ju teda porozprávať i o svojej víťaznej premene v rámci súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS 2011...

Motivácia

Eva Blažová„Rozhodla som sa radikálne zmeniť svoj život. Po rozvode manželstva v januári 2011 som sa pustila do zmeny postavy. Stresy v predchádzajúcom období som zaháňala jedlom, a tak sa moja váha dostala až na 70 kg. Do súťaže DO FORMY s MUSCLE&FITNESS som sa prihlásila preto, lebo som vedela, že pevne stanovený termín mi zvýši disciplínu a motiváciu do cvičenia. Chcela som nielen zmeniť svoje telo, ale v prvom rade zvíťaziť!
Kúpila som si všetky čísla MUSCLE&FITNESS od roku 2007, aj špeciálne vydania. Začala som študovať stránky na internete. Prečítala som veľa kníh o zdravom stravovaní, cvičení, pozitívnom myslení aj o poruchách príjmu potravy. Sledovala som, ako cvičia ostatní vo fitku, pozerala som videá na internete. Určite som necvičila vždy technicky správne, ale chyby v cvičení a dýchaní som nahradila maximálnou energiou, ktorú som do cvičenia vkladala. V knižkách som sa dočítala, akú dôležitú úlohu zohráva psychika nielen pri chudnutí, ale aj pri motivácii človeka na víťazstvo. Keď som niekedy už nevládala cvičiť, povedala som si: Ja musím zvíťaziť! A objavila som v sebe nečakanú silu a energiu pokračovať ďalej. Stále dookola som si čítala tréningový a stravovací plán, ktorý mi vypracoval tréner, niektoré pasáže som už vedela naspamäť. Na chladničku som si nalepila plagát Nicole Wilkins-Lee a predstavovala som si k jej telu moju hlavu. Až neskôr som sa dočítala, že sa tomu odborne hovorí vizualizácia cieľa. Fungovalo to!"

Rodina a okolie

Eva Blažová pred a po súťaži„Nikto v mojom okolí nevedel, že som sa prihlásila do súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS, až kým som nešla v júni na záverečné fotenie. Nedovolila som nikomu, aby ma demotivoval čo len jediným slovom. Na začiatku som sa odfotila sama mobilom so samospúšťou. Až vtedy som zistila, že moja postava vyzerá v skutočnosti ešte horšie ako pri pohľade do zrkadla. Dcéra Miška ma podporovala, keď videla, ako veľmi sa snažím, aj keď si niekedy myslela, že mi už celkom preskočilo. Pozerala sa na mňa s ľútosťou, keď som si na raňajky mixovala bielka s proteínom a povzbudzovala ma, keď som po večeroch cvičila na rotopede. Otec nás so sestrou viedol odmalička k športovaniu, hlavne k turistike, lyžovaniu, bicyklovaniu a plávaniu, takže mal plné pochopenie pre moje rozhodnutie cvičiť. Bol to práve on, kto si prvý všimol zmeny môjho tela. Keďže ani on nevedel o mojej účasti v súťaži, začínal mať o mňa obavy. O to väčšia bola nakoniec jeho radosť. Dokonca si kúpil aj časopis s fotografiami víťazov! Je mi veľmi ľúto, že pre pokročilé štádium choroby sa nemôže tešiť z môjho úspechu aj mama. Viem, že ona by sa so mnou tešila najviac."

Tréning

„Keď som sa rozhodla pre zmenu postavy, našla som na internete trénera Júliusa Karabinoša z Nitry a oslovila som ho so žiadosťou o pomoc. Po zostavení tréningového a stravovacieho programu som ho navštívila v Nitre a absolvovala s ním dvojhodinový tréning. Ďalej som už trénovala sama bez trénera v prievidzkom Eurogyme. Celé telo som precvičovala na dvoch po sebe idúcich tréningoch (tréning A - prsia, chrbát, plecia, paže a tréning B - stehná, lýtka, zadok), po ktorých nasledoval deň voľna. Brušné svalstvo som cvičila cyklicky po každom tréningu asi 15 minút a posilňovanie vo fitku som vždy zakončila aeróbnym cvičením na stepperi alebo bežiacom páse v trvaní minimálne 40 minút. Keď som už bola ľahšia o pár kíl, pridala som si do programu ranné behy. S rytmickými pesničkami v MP3 prehrávači som za svitania absolvovala niekoľko okruhov v okolí nášho domu. Cvičenie som si plánovala vždy týždeň dopredu. Keď mi v závere prípravy vyšli na deň tri tréningy, vybavila som si v práci dovolenku. Tréning i stravu som dodržiavala ešte prísnejšie, ako som mala napísané v mojom tréningovom pláne. Pri cvičení vo fitku som si predstavovala, že každá žena, ktorá tam cvičí, je mojou súperkou v súťaži DO FORMY a makala som potom ako zmyslov zbavená. Keď som mala svalovicu na nohách (občas takú, že som ledva prepletala nohami), cvičila som dva dni po sebe hornú časť tela."

s víťazom kategórie mužov

 Stravovanie

„Základnou zmenou bolo, že som začala jesť pravidelne každé tri hodiny. Z jedálnička som úplne vylúčila sladkosti, cukor, cestoviny, chlieb a pečivo. Obmedzila som aj mlieko a tučné mliečne výrobky. Výrazne som znížila príjem soli a tuku. Stravu som obmedzovala postupne. Prvé dva mesiace som chodila a „normálne" obedy, akurát som sa snažila voliť zdravý variant. V poslednom mesiaci som si obedy pripravovala sama. Úplne som vyradila ryžu, zemiaky, celozrnné výrobky, syry aj ovocie. Základom stravy boli kuracie prsia, ktoré som nasucho piekla v rúre, a vaječné bielka. Jedno až dve jedlá denne som nahrádzala proteínovým nápojom. Počas celých troch mesiacov som dbala na to, aby som denne vypila 3 až 4 litre tekutín. Pila som len zelený čaj, minerálku a vodu. Asi v dvoch tretinách súťaže ma postihla stagnácia a váha, ktorá sa dovtedy plynulo znižovala, nie a nie klesnúť pod 60 kg. Vtedy mi zabralo stravovanie metódou sacharidových vĺn, ktoré som dodržiavala asi dva týždne. Pri svojej premene som využila aj doplnky výživy. Pred každou fyzickou aktivitou som užívala L-camitin+chróm. Vysoké dávky vitamínu C ráno i večer mi pomohli vyhnúť sa chorobám. Od druhého mesiaca som začala piť proteínové nápoje a v záverečnom mesiaci som pridala aj aminokyseliny a magnézium.

Denný režim

„Bol to dennodenný boj nielen so sebou samou a s vlastnou pohodlnosťou, ale aj s ľuďmi, ktorí ma presviedčali, že občas môžem diétu či tréning porušiť. Môj denný režim vyzeral tak, že som vstala ráno o štvrtej, užila som L-carnitín a vitamín C a šla behať. Znie to neuveriteľne, ale na ranný beh som sa tešila. Cestou práce som šla do fitka, odtiaľ domov. Večer som si chystala jedlo na druhý deň, čítala a keď som mala dosť energie, šliapala som ešte na rotopede. Keď ma večer chytilo nutkanie niečo si zajesť, lúskala som slnečnicové semienka a čítala časopisy MUSCLE&FITNESS. Väčšinou som však večer padla od únavy do postele už o ôsmej. Mesiac pred záverom súťaže som trénovala dvoj až trojfázovo, cvičila som s nižšími váhami a kratšími prestávkami ako na začiatku a s veľkým množstvom pakovaní (30-50). Pridala som do cvičenia zhadzované série, supersérie, aj kruhový tréning. Dodržiavala som prísny jedálny lístok - kuracie prsia, vaječné bielka, surová zelenina, tuniak, pila som dojčenskú vodu. Energiu som získavala najmä z doplnkov výživy. Záver súťaže bol náročný, ale určite to stálo zato. Počas celého obdobia som sa v strave nedopustila žiadnych prehreškov. Viedla som si denník, do ktorého som si poctivo zapisovala stravu, tréningy a pitný režim. Prehreškom sa ľahšie odoláva, keď viete, že ich máte následne zapísať čierne na bielom."

Čo mi dala súťaž Do formy s M&F?

„Vďaka súťaži sa môj život od základov zmenil. Cítim sa šťastná a plná energie. Víťazstvo v súťaži DO FORMY S MUSCLE&FITNESS si nesmierne vážim a teší ma aj to, že som motivovala do cvičenia veľké množstvo ľudí v mojom okolí. Zmenila som šatník a naučila sa zmysluplne využívať svoj čas. Postavu sa mi darí bez problémov udržiavať aj po skončení súťaže vďaka pravidelným tréningom aj stravovaniu. Cvičenie ma baví a zároveň mi dodáva obrovskú psychickú silu, ktorú nevyhnutne potrebujem nielen pri náročnom zamestnaní a starostlivosti o dcéru, ale aj pri opatrovam ťažko chorej mamy."
 
s Marianom Čambalom
 
Ďalšie informácie o víťazoch a hrdinoch ročníka súťaže 2011 si môžete prečítať tu...
 


IVETA RAPANTOVÁ

41 rokov, asistentka, Bojnice, SR

„S kilami navyše bojujem s prestávkami po celý život. Vždy som obdivovala ľudí, ktorí nemajú zábrany ukázať svoje telo a prihlásiť sa do súťaže DO FORMY. Tento rok som sa k tomu odhodlala aj ja. V posilovni som nebola ani raz, zato doma som robila vytrvalo ráno nalačno kardio a večer som zasa cvičila pilates a posilňovala na domácom stroji. Snažila som sa, ale potrebovala by som, aby deň mal aspoň 30 hodín. To je ale asi problém každej ženy, ktorá je matkou, zamestnankyňou, podnikateľkou, upratovačkou, kamarátkou, partnerkou, bútľavou vŕbou a horou odhodlania a túžby byť znovu krásna. Preto držím päste každej žene, ktorá dokázala prekročiť svoj tieň a prísť až do cieľa!"

Iveta Rapantová
 

PETRA REBROVÁ

38 rokov, štátna zamestnankyňa, Bratislava, SR

„Na súťaži DO FORMY S M&F som sa zúčastnila už po druhý raz. Prvý raz som ju absolvovala v roku 2005. O dva roky neskôr sa mi v 35 rokoch narodil synček (14 a pol roka po dcére) a postupne som opustila dobré návyky a kilogramy išli hore. Samozrejme, mohla som cvičiť len tak, veď to robím pre seba a nie pre súťaž, ale takáto motivácia je obrovská zbraň v boji s nadváhou. Vo fitku som strávila tri dni v týždni po dve hodiny. Ako kilá a centimetre ubúdali, rástlo moje sebavedomie, radosť z cvičenia aj radosť zo života. Tešili sa aj moji blízki, bez pomoci ktorých by to nešlo - môj partner Peťo, rodičia, tréner aj dcérka Natálka. Odkaz pre tých, ktorí sa ešte neodhodlali: súťaž nieje ľahká, ale stojí za to. A výsledok vám vyčarí úsmev na perách."

Petra Rebrová
 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Boris
Zajtra má meniny
Terézia
Kto je na stránke
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang