Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 129
Návštev dnes: 77
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Naši víťazi a naši hrdinovia 2011

Počet zobrazení článku: 42550 
 
musscle&fitness 08/2011 Vyhodnotenie 11. ročníka súťaže našich čitateľov v transformácii postavy za 3 mesiace
 
 
„Aj keď sa nedostanem do finále, odmenou je mi nové telo, v ktorom sa cítim neskutočne dobre."
Iveta Rapantová, Bojnice

„Nebýt soutěže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS, tak bych dnes nebyl o 19 kg lehčí, stále bych kouřil a jedl tatranky ve velkém."
Pavel Anýž, Hořice
 
Skončil sa 11. ročník tradičnej súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS. Našu výzvu k zmene prijalo tohto roku 516 čitateľov - 305 mužov a 211 žien. V marci nám zaslali prihlášky a pustili sa do vylepšovania svojich tiel. O tri mesiace neskôr sa nám do redakcie nahrnuli obálky s fotografiami a listami, dokumentujúcimi výsledky ich úsilia. Prišlo ich 175, čo je viac ako v predchádzajúcich troch ročníkoch. Súťaž dotiahla do úspešného konca tretina prihlásených - 103 mužov a 72 žien. Novinkou tohto roka bola obnovená premiéra kategórie párov. Potvrdilo sa, že „ve dvou se to lépe táhne", pretože štyria z ôsmich víťazov individuálnych kategórií absolvovali našu súťaž úspešne aj ako súčasť páru.
Už od vzniku projektu DO FORMY S MUSCLE&FITNESS v roku 1999 zdôrazňujeme, že u nás je víťazom každý, kto súťaž dokončí. Platí to stále! Preto srdečne blahoželáme všetkým 175 úspešným účastníkom, ktorých zoznam nájdete na strane 14. Bez ohľadu na to, aký veľký rozdiel je medzi fotografiou „pred" a „po", každý jeden z nich splnil svoj osobný záväzok a zvíťazil sám nad sebou.
Vieme však, že pre mnohých je silnou motiváciou možnosť porovnať sa s ostatnými, preto každoročne vyhodnocujeme DO FORMY S MUSCLE&FITNESS aj ako súťaž s vyhlásením najlepších. Naša redakčná odborná porota (tohto roku v zložení Ľudovít Major, Marta Horáčková a Boris Bárdoš) vybrala zo všetkých úspešných účastníkov víťazov kategórií a skupinky finalistov (v počte 4, 6 alebo 8 podľa počtu účastníkov v kategórii). Rozhodovanie nebolo jednoduché, úroveň súťažiacich bola vysoká a nezvyklé vyrovnaná. Potešila nás kvalita fotografií i množstvo pekných listov, ktoré sme zohľadňovali pri výbere najlepších.
Všetkých víťazov kategórií vám dnes predstavujeme fotografiami a úryvkami z listov. Stretnete sa s nimi aj v budúcom čísle v reportáži zo stretnutia víťazov a neskôr sa o ich premenách dozviete viac v obsiahlejších profiloch. Postupne budeme uverejňovať miniprofily všetkých finalistov, ale aj ďalších zaujímavých účastníkov DO FORMY S MUSCLE&FITNESS 2011. Namiesto záveru citát z listu Olivera Gricha z Prešova: "Bez ohľadu na dosiahnuté výsledky je pre nás, účastníkov súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS, najväčším zadosťučinením práve chuť víťazstva nad vlastným JA. Je už len na nás, či budeme kráčať aj ďalej cestou, ktorá sa nekončí uplynutím posledného súťažného dňa, ale pokračuje zdokonaľovaním tela i ducha tak dlho, ako to len bude možné."

"Počas uplynulých troch mesiacov som prešiel fyzickou aj psychickou transformáciou a môžem spokojne prehlásiť: Ja som to zvládol! Táto súťaž je pre mňa vstupnou bránou do sveta zdravého životného štýlu, ktorý už nechcem opustiť."
Marcel Gajanec, Bratislava

Naši hrdinové

naši hrdinovia
 
Nazdar, sportovci, jakpak se vám vede v létě?
My v redakci jsme opět jednou měli velký zážitek, a to díky tradičnímu setkání s vítězi jednotlivých věkových kategorií aktuálního ročníku soutěže v proměně postavy za tři měsíce DO FORMY S MUSCLE&FITNESS 2011. Na tomto snímku ze zahájení akce v novém dějišti, sportovním a rekreačním středisku SPORTPARK ve Stupavě u Bratislavy, jsou zvěčněni spolu s čestnými hosty.
Náhoda tak chtěla, že tentokrát pocházejí všichni vítězové u mužů (rovněž tak i pár) z Česka a všechny vítězky ženských kategorií zase ze Slovenska. Každopádně geograficky krásně pokrývají značnou část území bývalé federace, na kterém má náš česko-slovenský magazín své čtenáře.
V dolní řadě jsou v pokleku zleva Pavel Tykva (přijel z Prahy), Jaroslav Černý (Šternberk), Tomáš Mrňa (Dobšice u Znojma) a Radek Janďourek (Peliny, okr. Ústí nad Orlicí). Za nimi sedí Anita Matkovičová (Dunajská Středa), Gabriela Soušková (Vraclav), Eva Blažová (Prievidza), Elena Kysucká (Brezno) a Maria Braviaková (Spišská Belá, t. č. žije v Anglii). Vzadu stojí Ľudovít Major, odborní konzultanti M&F Juraj Višný a Alexander Bačinský, uprostřed absolutní mistryně Evropy v bikini fitness Nikola Weiterová; dále náš hostitel, majitel SPORTPARKu Viliam Maroš, pak Nikolin trenér Pavol Korpáš, mistr Evropy v kulturistice a fotograf Marian Čambal a publicista a historik M&F Josef Švub.

Pokládáme-li desetitisíce čtenářů M&F, pracující na sobě, za průkopníky životního stylu fitness, pak všech 516 lidí (305 mužů a 211 žen), kteří se přihlásili do letošního ročníku, můžeme označit za odvážné. A všech 175, kteří soutěž podle pravidel dokončili a dostali se do závěrečného vyhodnocení, za statečné. (Jejich seznam je otištěn v čísle 8.) Devět vítězů na vrcholku této pyramidy pak lze bez nadsázky nazvat našimi hrdiny. To jsou ti, kteří mohou inspirovat mnoho našich dalších čtenářů svými příběhy, plnými odhodlání, pochybností i úspěchů, bojů s okolnostmi i se sebou samými. V průběhu následujících měsíců přiblížíme nejenom je, ale i desítky finalistů a dalších pozoruhodných účastníků.
Sledujte pravidelně M&F (aby vám nic neujelo, doporučujeme předplatné se slevou a dalšími výhodami - viz str. 9) a všechny informace se k vám včas dostanou - včetně připravovaného dalšího ročníku naší soutěže pro kondičně cvičící sportovce DO FORMY S M&F 2012!

foto: Zdeněk Dryák
Ľudovít Major, vydavatel a šéfredaktor

Eva Blažová

37 rokov, zamestnankyňa štátnej správy, Prievidza, SR
 
Eva Blažová
 
„Po vyhlásení súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS som sa bez váhania rozhodla prihlásiť a radikálne zmeniť svoj životný štýl. Kúpila som si permanentku do najbližšieho fitka, zadovážila domov stacionárny bicykel a nechala si trénerom vypracovať stravovací a tréningový program. Do fitka som chodila 4-5-krát týždenne a denne som venovala aspoň 40 minút aeróbnemu tréningu. Zamilovala som si ranný beh v prírode, napriek tomu, že som kvôli nemu musela vstávať ráno o štvrtej, aby som stihla všetky povinnosti. Časopis MUSCLE&FITNESS bol pre mňa ako náboj, ktorý mi po prečítaní vždy pomohol naštartovať, ísť ďalej a nepoľaviť. Na konci súťaže som si uvedomila, že sny sa aj plnia, stačí si veriť a ísť za svojím snom. Zmena postavy mi zmenila život k lepšiemu a považujem ju za svoje osobné víťazstvo."
 
Eva Blažová
 
Nežná blondínka pricestovala do Bratislavy spolu s dcérou Michaelou. Evka berie tréning vo fitcentre naozaj vážne, preto ju potešila možnosť načerpať skúsenosti od Mariana Čambala. Radosť mala aj zo spoločnej fotografie s členkou poroty Martou Horáčkovou, od ktorej prevzala cenu.

Ing. Elena Kysucká

47 rokov, ekonómka, Brezno, SR
 
Ing. Elena Kysucká
 
V mladosti som sa vrcholovo venovala plávaniu. Bohužiaľ, po skončení kariéry som dala na takmer 25 rokov zbohom akémukoľvek športu a postupne som sa "vypásla" na 98 kg! V januári 2009 ma kamarátka nahovorila na spinning. A tak som začala - dvakrát v týždni po hodinke. Po dvoch rokoch som bola šťastná s ustálenou váhou 75 kg. V máji 2010 sme s manželom sprevádzali syna na súťaži naturálnych kulturistov, kde súťažili aj muži masters. Na vlastné oči som videla, že pekné vyšportované telo je možné pestovať v každom veku. Keď to dokážu muži, povedala som si, iste to dokážu i ženy. To bolo mojím impulzom, prečo som sa prihlásila do vašej súťaže. Súťaž sme absolvovali spolu s manželom, ktorý mal na starosti tréningové plány. Po troch mesiacoch môžem pokojne povedať, že sa cítim ako nový človek - telom i dušou. Prajem všetkým ženám s nadváhou, aby zdvihli flintu, odhodenú do žita, a začali bojovať. Pretože všetko sa dá, len treba chcieť!"
 
 
Ing. Elena Kysucká
 
Pani Elenka využila na stretnutí každú možnosť konzultovať svoje skúsenosti z trojmesačnej premeny. Preto si určite vzala k srdcu aj slová Alexandra Bačinského. Garde na stretnutí jej robil manžel Peter, takisto prívrženec posilňovania a účastník súťaže. Pani Elenke cenu odovzdala editorka M&F Zlata Klaučová.
 
vyšlo v časopise Muscle&Fitness 8/2011 a 9/2011
 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Boris
Zajtra má meniny
Terézia
Kto je na stránke
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang