Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 160
Návštev dnes: 148
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Chudnutie s humorom

Dieta 02/2011 Alebo čo povedali naši odborníci

Tentokrát sme pripravili test, na ktorý odpovedali naši najlepší odborníci - ako inak než muži. Poďte sa s nami pozrieť, ako naše valentínske testovanie dopadlo.

1. Tuky známe ako omega -3, -6 a -9 nenasýtené mastné kyseliny:

Ing. Július Karabinoš, PhD.a) je lepšie nekonzumovať, lebo nepriaznivo ovplyvňujú milostný život.
b) práve naopak, je lepšie zahrnúť ich do jedálnička, podporujú totiž produkciu hormónov, ktoré sexuálnu aktivitu ovplyvňujú pozitívne.
c) treba vyradiť, pretože sa z nich neprimerane priberá na váhe.

Július Karabinoš hovorí: "b) je správne. Práve tieto tuky podporujú znižovanie nadváhy a mobilizujú uvoľňovanie energie. Tieto kyseliny tiež znižujú krvnú zrážanlivosť, redukujú obsah cholesterolu a krvný tlak. Ďalej sú účinné proti zápalovým procesom (napr. proti zápalom kĺbov). Pozitívum vyššieho príjmu tukov v podobe omega -3, -6, -9 mastných kyselín je aj v tom, že prijatý tuk zrýchli výmenu vlastného telesného tuku. Ďalej umožňujú vstrebávanie vitamínov rozpustných v tukoch (A, D, E, K). Tiež stimulujú činnosť žlčníka, pri ich nedostatku vzrastá riziko tvorby žlčových kameňov. Okrem toho všetkého sa v tukoch rozpúšťajú pohlavné hormóny, a preto podporujú sexuálnu aktivitu. V mojom okolí sa pohybuje množstvo mužov vo veku okolo 60 rokov, ktorí pravidelne užívajú omega -3, -6, -9 nenasýtené mastné kyseliny a žiadny z nich nemá najmenšie problémy s potenciou, práve naopak..."

Ing. Július Karabinoš, PhD.
tréner
www.karabinos.sk

2. Schudnúť treba, aby sme sa páčili našim drahým polovičkám.

MUDr. Igor Bukovský, PhD.a) Áno, to je pravda.
b) Nie je to pravda.
c) Najdôležitejšie je chudnúť kvôli sebe samej.

Igor Bukovský hovorí: "c) je správne. Chudnúť treba iba vtedy, ak je to naozaj potrebné a v tom prípade je najdôležitejšie chudnúť kvôli sebe samej. Navyše téma diéty medzi mužom a ženou zvyčajne nedopadá dobre, pretože veľa mužov nevie na tieto veci reagovať. (Keď žena povie: Mala by som držať diétu? - Muž málokedy odpovie správne). Žena by preto nemala byť závislá od názoru partnera. Okrem toho, dávať mu jeho odpoveďou a názorom nad sebou veľkú moc, môže byť dosť nevalentínske..."

MUDr. Igor Bukovský, PhD.
lekár
www.akv.sk


3. Schudnúť naopak vôbec netreba. Väčšina mužov totiž preferuje väčší zadoček, či boky.

MUDr. Ján Ballxa) Mužom sa páčia predovšetkým sebavedomé ženy, ktoré vedia, čo chcú. Napríklad ako sexi Jeniffer Lopez, ktorá dobyla svet so štíhlym pásom a väčším zadočkom.
b) Áno, pre mužov nie je nič vzrušujúcejšie ako rokokový ideál krásky.
c) Nie, mužom sa páčia len vychudnuté modelky.

Ján Ballx hovorí: "a) je správne. Preferujem štíhle ženy, ale viem sa nadchnúť aj pre oblejšie tvary. Jedna z najkrajších žien, akú som kedy videl, bola speváčka a brušná tanečnica Natacha Atlas, ktorá vôbec nie je štíhla a napriek tomu je veľmi príťažlivá. Ideál krásy je určený nielen osobnými preferenciami, ale aj kultúrnymi normami, ktoré posunuli ideál až k nezdravému chudému zjavu. A to nestojí za to. Dôležité je, aby bola žena taká štíhla, aby sa cítila zdravo."

MUDr. Ján Ballx
psychiater a psychoterapeut
www.psychoterapia.sk

4. Červené ovocie a zelenina sa odporúča jesť, pretože:

Andrej Máriássya) podporuje udržanie alebo nadviazanie vzťahu.
b) sú z nich pekne zafarbené líčka.
c) obsahujú betakarotén, ktorý je jedným z bojovníkov obranyschopnosti organizmu.

Andrej Máriássy hovorí: "c) je správne. Betakarotén však obsahujú v menšom množstve aj iné druhy ovocia a zeleniny, takže sa držte stálej zásady - čím pestrejšie. Nezabudnite taktiež vybehnúť s partnerom na prechádzku. Čím väčšia zima, tým viac vám vyštípe líčka a obaja sa budete o to viac tešiť domov do tepla, kde už zase môžete pracovať na zvyšovaní imunity inou cestou - tou valentínskou."

Andrej Máriássy
nezávislý výživový poradca a osobný tréner
www.vas-trener.sk

 


5. Je dobré chodiť do fitka:

Matúš Valenta) pretože to môže byť ideálny spôsob, ako dosiahnuť lepšie telesné a duševné zdravie.
b) pretože tam cvičia samí pekní muži.                             
c) fitnescentrum rozhodne nie je vhodné pre bežných ľudí.

Matúš Valent hovorí: "a) je správne. Chodiť (pravidelne) do fitka nám skutočne pomáha zlepšiť naše telesné a duševné zdravie. Či už chodíme do fitka sami alebo s priateľmi, čas strávený v posilňovni nám pomáha zabudnúť na naše každodenné problémy v živote a stres, ktorého má každý človek viac ako dosť. Lepšia postava a zlepšenie zdravia, ktoré cvičením vo fitku získame, nám dodá viac sebadôvery, ktorá má opäť za následok lepšie fungovanie a istotu v každodennom živote. Fitnescentrá sú vhodné pre bežných ľudí, ktorí majú za cieľ športovať a udržať sa v slušnej kondícii. Skoro každé fitko má programy aj pre začiatočníkov, či už je to lekcia s osobným trénerom alebo aeróbne aktivity ako spin class, aerobik alebo joga. Podľa môjho názoru, každý zdravý muž či žena by mali byť členom fitnescentra, je to výborný spôsob, ako si udržať aj zlepšiť telesnú formu, a oddýchnuť si od duševných starostí."

Matúš Valent
tréner
www.matusvlant.com

6. Obezita je:

MUDr. Peter Minárika) znakom príslušnosti k urodzenej vrstve.
b) jeden z najväčších zabijakov súčasnosti.
c) zopár kíl navyše život nijako zásadne neovplyvňuje, dokonca ho uľahčuje.

Peter Minárik hovorí: "b) je správne. Jeden z najväčších zabijakov súčasnosti - obezita - pracuje pomaly, ale usilovne a s istotou. Obezita nie je rýchlym zabijakom, ale zato spoľahlivým. Ujsť pred ňou sa dá jedinou správnou cestou, a to prostredníctvom „healthy way" - zdravou cestou. To znamená starať sa o zdravú hmotnosť a zdravý životný štýl."

MUDr. Peter Minárik
obezitológ
Centrum zdravia a výživy, OnLife
www.onlife.sk 

 
starší článok >

 
 Seitenanfang