Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 160
Návštev dnes: 149
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Fitness poradňa

Dieta 9/2010 Trápia vás určité partie na tele? Skúšate nové metódy, ale neviete, ako dlho a ako často cvičiť? Najradšej cvičíte doma, ale netrúfate si na to? Na rady a tipy sme se za vás opýtali fitness trénera Júliusa Karabinoša.

CHCEM SCHUDNÚŤ

Mám 33 rokov, 163 cm a 60 kg. Veľmi chcem schudnúť hlavne na bruchu. Doma mám bežecký pás a behávam každý druhý deň 25-30 minút . Čítala som ešte, že na spevnenie brucha stačí cvičiť aj v sede vťahovaním brucha (vťah a výdych). Je to pravda?
Svetlana
 
JÚLIUS KARABINOŠ: „Rubrika tejto, ani žiadnej inej poradne nestačí na to, aby som Vám poradil cviky a dôkladne ich popísal tak, aby Vám to prospelo. Názorná ukážka správnej techniky vykonávania jednotlivých cvikov, vysvetlenie ich účinnosti a správneho dýchania, je nevyhnutná. Odporúčam obrátiť sa na skúseného trénera. Obávam sa, či Vám všeobecné rady, ktoré Vám tu môžem poskytnúť, pomôžu. Napríklad cvikov na brucho a pás je veľmi veľa a nedá sa povedať, že tento cvik je najlepší a iný je celkom nanič. Dôležité je, ako ho budete robiť Vy, ako ho budete cítiť... Určite aj vťahovanie brucha s výdychom môže prospieť ku spevneniu tzv. brušného lisu a k peristaltike čriev, v žiadnom prípade to však nemôže stačiť. Mali by ste si vybrať cvik (cviky) na spodné priame brušné svaly (rôzne druhy dvíhania nôh), cviky na horné priame brušné svaly (napríklad sed - ľah, predklony trupu) a na šikmé brušné svaly (úklony, vytáčanie - aj na rotane). Tieto cviky by ste mali cvičiť trikrát do týždňa striedavo do únavy, bez prestávky. Aeróbne aktivity (beh, bežecký pás) treba vykonávať 40 až 60 minút, lebo tukové bunky potrebujú na zapojenie sa do energetického systému asi 15 až 20 minút. Preto je dobré robiť aeróbne aktivity vtedy, keď je nízka hladina cukrov v krvi, napríklad ráno na lačno alebo bezprostredne po posilňovacom tréningu. Aby to bolo účinné, treba to robiť minimálne obdeň."

DOMÁCI TRÉNING

Myslíte si že existuje nejaký návod na správny domáci tréning? Mohli by ste mi poradiť nejaké dobré DVD, prípadne nejakú internetovú televíziu?
Martina

JÚLIUS KARABINOŠ: „Myslím si, že dobre zacvičiť sa dá aj v miestnosti s holými stenami, teda aj doma. Ale to dokáže len človek, ktorý cvičeniu rozumie, vie, ktoré cviky ako pôsobia, ako ich treba správne vykonávať, ako má dýchať, čo musí pri cvičení cítiť... Niečo Vám poradím. Nemusíte sa báť posilňovní, nič zlé sa Vám tam neprihodí, nikto si Vás nebude všímať, lebo každý sa zaoberá predovšetkým sám sebou. Zásadne si však nájdite osobného trénera. Zorientuje Vás v novom prostredí, vysvetlí Vám zmysel cvičenia, naučí Vás správne technicky cvičiť. Dobrý tréner Vám vie vytvoriť tréningový program aj na domáce podmienky. To je aj odpoveď na Vašu otázku, či existuje nejaký návod na správny domáci tréning."

FALDÍKY LÁSKY

Môžete mi poradiť, ako sa čo najúčinejšie zbaviť nadbytočných tukových zásob na bokoch?
Iveta
 
JÚLIUS KARABINOŠ: „Asi najúčinnejší cvik je roznožovanie v sede na špeciálnom stroji Abduktore. Môžeme tiež unožovať na spodnej kladke, pričom lanko upevníme remienkom o členok alebo v ľahu na žinenke. Tieto cviky zaraďujeme k cvikom na stehná a sedacie svalstvo. Na zbavenie sa„previsov" na bokoch je veľmi účinné behanie hore schodmi. K najúčinnejším cvikom na bočnú stranu pása patria úklony do strán, či už s tyčou na ramenách alebo voľnými rukami pri tele. Účinným cvikom je aj vytáčanie na rotane. Všetky tieto cviky sa robia rytmicky a do únavy. Takýto tréning stačí robiť 2-3 x do týždňa v trvaní asi 30 min., najlepšie pred raňajkami. Výborným cvikom na spodnú časť chrbta sú predklony trupu vo vodorovnej, prípadne v šikmej polohe na špeciálnej lavičke. Odporúčam však precvičovať celé telo, nezabudnúť na racionálne stravovanie a najmenej 3 x do týždňa zaradiť aeróbny tréning v trvaní 40 až 60 minút pri požadovanej pulzovej frekvencii (musíte sa potiť)."
 
 
< novší článok   starší článok >

 
 Seitenanfang