Z fotogalérie

E-mail

Mistrovství Evropy v naturální kulturistice

Počet zobrazení článku: 32660

Svět kulturistiky 1/10Koncem loňského roku se v České republice konala mimořádné zajímavá soutěž evropských naturálních kulturistů, kteří tak získali, díky pořadatelským schopnostem předsedy ČSNS p. Procházky a jeho kolektivu, jedinečnou možnost změřit síly s ostatním federacemi spadajícími pod tuto organizaci. Je jen škoda, že slovenští závodníci nevyužili v plné míře tuto příležitost a účast potvrdila jen hrstka sportovců. Bulharští závodníci prožili při svém přesunu po ose do místa dějiště soutěže v Karlových Varech nepříjemné okamžiky, kdy se cesta z plánovaných asi 24 hodin protáhla na skoro 40 a celá výprava málem soutěž nestihla. Pořadatelé bulharské výpravě vyšli vstříc a i díky tomu, bez vážnějšího zásahu do časového harmonogramu soutěže, se semifinále účastnili.

To už ale nic nebránilo tomu, aby se soutěž rozjela na plné obrátky a představila nejlepší evropské sportovce a sportovkyně. Ktg juniorů byla obsazena českými závodníky, mezi kterými zcela jednoznačně dominoval dobře připravený Jan Caha. V ktg. kulturistika muži do 180 cm se česká reprezentace opět dočkala titulu nejvyššího, když Zdeněk Drobný vybojo
val v této kategorii zlato. Jeden z mála zástupců slovenské výpravy Erik Tóth si soutěž patřičně užíval. Už při nástupu bylo zřejmé, že jeho skvěle stavěná postava v ktg. kulturistika nad 180 cm přesvědčí nejen všechny v hledišti, ale i rozhodčí, že je nejlepším. Ti ho ověnčili vavřínem vítězství i jako absolutního vítěze celého mistrovství. I v ktg. bodyfítness muži domival slovenský závodník, tentokrát Rastislav Bukovič.

super masters muži
Július Karabinoš sa v kategórii Super Masters Muži umiestnil na konečnom 3. mieste

Erik Tóth
Priatelia z Millennium Fitness Peter Petkeš (3. miesto) a Peter Varinský (4. miesto).

Kategorie veteránů byla parádní soutěží. Ne pro početné pole, ale především pro připravenost jednotlivých závodníků. René Mahálka v ktg. 40- 50 let z české výpravy zcela oprávněně získal zlato, byl skutečně výborný. Jan Louda, opět z české výpravy získal zlato v ktg. 50 - 60 let a v nejstarší ktg. nad 60 let získal zlato Dino Fumagalli z Itálie. Byl
naprosto úžasně připravený a jen těžko byste mu hádali jeho věk. V ktg. fitness models získala zlato slovenská závodnice Ingrid Zichová, ve zbývajících dvou kategoriích fitness figura a fitness classic zcela po právu kralovala Lenka Červená, která se představila v jedné z nejlepších forem, s jakou se kdy na závodech prezentovala.
Celou soutěž přenášela přímým přenosem naše televize a diváci ji mohli shlédnout na svetkulturistiky.cz. Zde je také uložen záznam z přenosu. Z reakcí diváků bylo zřejmé, že soutěž se líbila a že by přivítali i další podobné mezinárodní mistrovství.