Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 168
Návštev dnes: 77
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

„Byť obéznym nie je hanbou. Hanbou je zmieriť sa s tým!“

Počet zobrazení článku: 38893

Július Karabinoš je známou tvárou naturálnej kulturistiky. Nielen že svojim životom dáva príklad ostatným ľuďom, motivuje ich, no hlavne sa im osobne aj venuje, cvičí, radí a pomáha.

Hneď od začiatku bolo jasné, že tento človek oplýva neskutočnou energiou. Na otázku, kde ju čerpá, odpovedal s úsmevom: „Hocikedy a hocikde si zdriemnem. Niekedy stačí aj 10 minút spánku a mám dobité baterky!“ Samozrejme, najväčším prílivom energie je pre neho samotné cvičenie. „Keď si na to zvyknete, je to ako droga. Síce ste vyčerpaný fyzicky, ale psychicky sa neskutočne nabijete.

Július Karabinoš, alebo „Julo“ ako ho všetci volajú, žil obyčajným životom (teda až na to, že mal vivárium a venoval sa hadom). Chodil do práce, mal ženu a deti. Sám opisuje prevrat k cvičeniu ako niečo nevyhnutné a potrebné. „Fajčil som, moja váha ani zďaleka nebola ideálna, cítil som sa unavene. Bol to život o ničom. Raz som sa rozhodol, pri listovaní Muscle&Fitness, že sa prihlásim do ich súťaže zvanej „do formy“. Za tri mesiace sa mi podarilo zmeniť svoj život, svoj výzor, ale aj zlozvyky.

Od detstva cvičil, aj keď sám a bez odborného dohľadu. Neskôr na univerzite študoval práve výživu, takže stravovanie nebol problém. „Vedel som, čo a ako treba jesť.
Július Karabinoš a hady
V januári 2001 zverejnil nemenovaný časopis článok o jeho výsledkoch pod názvom „Nitriansky zázrak.“ „Odrazu za mnou začalo chodiť množstvo ľudí. Radil som im, ako som vedel, no ich počet stále stúpal a ja som si pre nedostatok času začal uvedomovať, že ma to vyčerpáva.
Dospelo to do bodu, kedy si musel vybrať. Nedalo sa venovať hadom, aj ľuďom. Ako sám hovorí: „Had nie je pes. Práca s ľuďmi ako aj s hadmi je veľmi zaujímavá, no hady nič necítia, nijako s vami nekomunikujú. A tak som vymenil jednu lásku, za inú - ešte väčšiu!

Za tých 9 rokov pracoval už s viac ako 1800 ľuďmi. „Je to skôr ako práca psychológa. Ľudia za mnou chodia s problémami.“ Venuje sa hlavne obéznym ľuďom, pre ktorých je ťažké len tak začať cvičiť. Postupne im podľa ich schopností a potrieb pripraví cvičebný a stravovací plán a venuje sa každému individuálne podľa potreby.
Každý človek môže vyzerať tak, ako si to vysníva.“ Najdôležitejšie je nabrať odvahu, urobiť to rozhodnutie, stanoviť si termín, prísť a vytrvať. Začať cvičiť neznamená len zmeniť svoj výzor, znamená to zlepšiť a skvalitniť svoj život. Nabrať sebaistotu. „Sekundárne sa dá vyliečiť množstvo problémov ako krvný tlak, migrény i depresie.

Ak ste sa rozhodli, že v tomto roku - 2010 idete zmeniť svoj život k lepšiemu - nastal ten správny čas!
6.februára sa začína „jarná premena“. Všetky potrebné informácie, kontakt, formulár nájdete na stránke www.karabinos.sk.
 
autorka: Monika Földešiová
vyšlo na portáli http://www.nitra24.sk , 4.2.2010
 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Ľuboš
Zajtra má meniny
Vladislav
Kto je na stránke
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang