Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 133
Návštev dnes: 147
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Po otcovi

Počet zobrazení článku: 42877

Šarm 48-2009 Ak si dva roky počkáte, moderátora Petra Varinského (26) uvidíte na súťaži v kulturistike. Inšpiroval ho jeho otec, ktorý má šesť krížikov na chrbte.

Pre mnohých z nás sú naši rodičia životnými vzormi. Snažíme sa im podobať v pracovnej, ale aj v súkromnej oblasti, v postojoch či názoroch. Aj moderátor Peter Varinský má svojho otca za vzor. Peter starší má totiž jeden pomerne netradič­ný koníček, ktorý od ne­ho kopíruje aj jeho mediálne známy syn. Otco­va dlhoročná láska ku kulturistike inšpirovala aj športového moderátora. Ten v súčasnosti trávi množstvo času v posil­ňovni a láka ho predsta­va vidieť sa na súťaži v kulturistike po boku svojho otca.

Vyrysované svaly

Hlava rodiny markizáka, ktorý pochádza z Nit­ry, sa svojmu koníčku ve­nuje už viac ako tridsať rokov. „Skúšal aj nejaké kolektívne športy, vždy však ostal pri tomto. Jeho veľké plus je, že   nepotreboval, aby ho niekto moti­voval. Nikdy nikoho ani nepresviedčal, aby sa k nemu pridal. Skôr na­opak, on bol ten, čo ľudí motivoval," hovorí „šporťák" na adresu svojho otca, ktorý napriek tomu, že už má po šesťdesiat­ke, získal cenu pre naj­sympatickejšieho prete­kára na nedávnom Žitnoostrovskom pohári v kul­turistike. Peter sa vždy zaujímal, ako otec k ne­tradičnému hobby prišiel a zistil, že za všetkým je túžba po výbornej posta­ve: „Zhruba v roku 1968 prišla z Ameriky vlna kulturistiky a tento nový šport si získal všetkých mladých, aj otca. Inšpiro­vala ho určite aj estetika vypracovanej postavy Steva Reevesa. Začal skú­mať, ako sa k nej dopracoval, a drží ho to do­dnes."

Aj Peter mladší je špor­tovo založený, v mladosti mu však učarovali kolek­tívne športy, ktoré sa zas nepozdávali jeho otcovi, pretože sa v nich nemo­hol spoliehať len sám na seba. „Bavili ma viac, ve­noval som sa hlavne basketbalu. V tom čase ma kulturistika nelákala," do­dal. Nikdy k nej však ne­mal odpor, dokonca mu neprekážajú ani prehna­ne svalnaté telá. „Tento šport sa mi páči, ale len vtedy, ak sú telá vyrysované prirodzeným spôso­bom. Zo žien sa mi páčia skôr fitnesky, to sa im ho­dí viac," dodal svoj názor Peter.

Prísny jedálny lístok

Všetko si žiada svoju daň, a tak aj budovanie hory svalov stojí nemalé úsilie. Každý športovec potvrdí, že dobrá posta­va nie je len výsledkom cvičenia, ale aj zdravého stravovania. Mladý moderátor bol vďaka svoj­mu otcovi odchovaný na rôznych, nie príliš lákavo znejúcich pokrmoch: „Pripravoval rôzne klíč­ky, ovsené placky, duse­nú sóju či orechové re­zance - tie celkom ušli. No nikoho do toho netlačil." Horší je však režim priamo pred súťažou, ke­dy jeho otec pripravoval stravu len na vode a bez soli. Našťastie, týmto de­likatesám sa markizák výborne vyhol: „Ja som tú stravu vlastne ani gas­tronomicky nezažil, lebo prestal súťažiť pred mo­jím narodením a zase za­čal, keď už mám vlastnú domácnosť. Myslím si však, že mamina to priví­tala ako príležitosť chud­núť spolu s ním. Pokiaľ ide o mňa, čím som star­ší, tým sa tomu jeho spô­sobu stravovania pribli­žujem viac."

Pracuje na sebe

Svojmu osudu v spoje­ní s génmi, zdá sa, nikto na svete neutečie, a tak nebuďte prekvapení, ak v týchto dňoch stretnete urasteného moderátora v posilňovni. Tam totiž na svojom tele pravideln­e a poctivo pracuje. „Akosi ma to v tomto vyššom veku už pochyti­lo. To, že chodím cvičiť, je určite veľká zásluha môjho otca, ktorý ma motivoval. Do posilňov­ne sa snažím chodiť tak často, ako sa len dá, mi­nimálne však tri razy do týždňa," prekvapil nás. Jeho ďalšie vyjadrenie nás nešokovalo o nič me­nej. „Pohrávam sa s myš­lienkou, že by sme na jednom pódiu mohli stáť s otcom obaja. Bolo by to zaujímavé. Veľmi to však závisí od pevnej vôle. Tá záverečná fáza, to sú čis­té muky a nie každý to zvládne. Budem skúšať pomaly pridávať a uvidím, ako to dopadne, tak či tak mi to však vychá­dza, že možné by to bolo najskôr o dva roky. Svaly si najprv musím vybudo­vať," povedal odhodlane. Neostáva nič iné, ako Petrovi popriať, aby sa mu jeho sen splnil. A dúfať, že jeho deti si z neho vezmú príklad skôr, ako bude mať šesťdesiat rokov.

Image
 Mladý markizák nechýba na žiadnej športovej udalosti, ani na rybárskych pretekoch kolegu Patrika Švajdu, kde bol v družstve s tanečníkom Petrom Modrovským.

Vyšlo v časopise Šarm 24. novembra 2009

Autor textu: Tomáš Mácha,
Autorka fotografií: Zuzana Legíňová
  
ImageImage
Povedali by ste, že toto telo patrí šesťdesiatnikovi? Otec športového moderátora Petra Varinského je už roky verný kulturistike a, zdá sa, že aj jeho známy syn zatúžil stať sa horou svalov.Peter Varinský je športovcom telom i dušou.
 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Uršuľa
Zajtra má meniny
Sergej
Kto je na stránke
Práve je pripojených:
8 Hostí
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang