Hlavná ponuka
Úvod
Chudnutie a Julo Karabinoš
Zverenci
Súťaž JARNÁ PREMENA
Súťaž PREMENA ROKA
Súťaž DO FORMY
Iné súťaže
Spring challenge
Zaujímavé linky
Partneri stránky
Ponuka výživových doplnkov
Kontaktné informácie
Evidenčný list
OBJEDNÁVKA PROGRAMU
Darčeková poukážka ITS
Darčeková poukážka MT
Návštevnosť stránky
Návštev včera: 168
Návštev dnes: 77
Z knihy odkazov
Anka
Mám 30 rokov, 177 centimetrov a vážim 65 kíl. Som
JARNÁ PREMENA
Z fotogalérie

E-mail

Vzoprieť sa kalendáru

Počet zobrazení článku: 40976

MY Nitrianske novinyVzoprieť sa kalendáru
Nielen muži, ale aj ženy dokážu byť stále mladé.


Aj viac rokov po štyridsiatke a s dvoma dospelými deťmi sa dokáže Edita Nováková z Nitry, manažérka poprednej finančnej inštitúcie, postaviť na pódium v plavkách a spoločenských šatách a súťažiť s dievčatami o generáciu mladšími v naturálnej kulturistike v kategórií fitness model. A to nielen na miestnej úrovni, ale s úspechom aj na tohoročných majstrovstvách Európy v Karlových Varoch.
Naturálna kulturistika sa z princípu dokáže zaobísť bez chemických preparátov a vystačí si s prírodnými zdrojmi výživy športovcov. Pracuje len s telesnou aktivitou a vypracovaným racionálnym systémom stravovania. Kategória fitness model, ako už napovedá jej názov, je určená dievčatám a ženám s postavou modeliek, vypracovanou k dokonalosti nie diétami, ale cvičením. Edita Nováková napriek svojmu náročnému povolaniu a rodinným povinnostiam súťaží v tejto kategórii už druhý rok, na odchod do športového dôchodku nepomýšľa ani náhodou. Zverenkyňa Júliusa Karabinoša z Fitnesscentra Millenium v Nitre chodí cvičiť 3-4-krát týždenne, pričom väčšiu časť cvičebnej doby strávi na rotopede, tú zvyšnú s činkami, s ktorými postupne precvičuje celé telo.
Ako sama priznáva, výhodu mala zo začiatku v tom, že po pôrodoch nepribrala, ale stále si udržiavala štíhlu postavu, takže keď sa odhodlala k súťaženiu, stačilo jej schudnúť iba 5 kg váhy, spevniť svaly, zaobstarať si pekné plavky a spoločenské šaty. O tom, že musela mať i značnú dávku odvahy a sebavedomia, aby vystúpila na pódium, sa už nezmieňuje. Samozrejme, boli sme zvedaví na spôsob stravovania. „Najdôležitejšie je prestať jesť pečivo z bielej múky a nahradiť ho celozrnným," radí Edita Nováková. „Taktiež je dôležité jesť menej, ale častejšie, to znamená rozdeliť si dennú dávku potravín do piatich-šiestich dávok a dodržiavať interval 2 až 3 hodiny medzi jednotlivými jedlami. No a tiež treba prestať maškrtiť." Znie to jednoducho, ale chce to tiež trochu pevnej vôle. Avšak odmena vo forme peknej postavy stojí zato.
 
text: Vratislav Mlčoch
foto: Ivona Orešková

Publikované v časopise Nitrianske noviny MY, 30.11.2009

ImageImage
  
ImageImage
Edita Nováková sa neváha po štyridsiatke postaviť na pódium.

 

 
< novší článok   starší článok >
Otázky a odpovede

Články v médiách
Motivačné články
Informačné články
Súťaž Jarná premena
Do Formy, Postava snů...
Naturálna kulturistika
Dnešný deň
Dnes má meniny
Ľuboš
Zajtra má meniny
Vladislav
Kto je na stránke
TOP TRÉNER
TV PROGRAM ONLINE

 
 Seitenanfang